Projekcja Filmowa

W tym module za zadanie miałam stworzenie tytułowej projekcji filmowej w mojej szkole.. zadanie nie lada trudne a oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Krótkim słowem- YouTube

Portal znany chyba każdemu. Znajdziemy tam bardziej i mniej wartościowe rzeczy. Zwiastuny, bajki, teledyski.. i właśnie o tych ostatnich będzie dzisiejszy wpis.

Rzadko który teledysk ma jakiś większy sens..zresztą to podobnie jak dzisiejsze piosenki. Każdy zna piosenkę What Does The Fox Say? i jej teledysk jednakże czy ten teledysk ma jakiekolwiek przesłanie? Moim zdaniem ludzie zbyt często tracą czas na takie utwory i przyglądanie się ekranowi..

Mnie osobiście inspiruje piosenka i teleysk zespołu Avicii – Wake Me Up. Dlaczego? Przedstawia historię dwóch sióstr- innych od reszty. Myślę,że każdy człowiek przez chwilę czuł się jak one..odepchnięty i niechciany.

http://www.youtube.com/watch?v=IcrbM1l_BoI

Siemka :)

Chyba każdy z nas lubi czasem pobawić się w fotografa.. Wtedy modelem zostaje już każdy :D Tak było i u mnie ;) Przedstawiam Wam moje zdjęcia :) Modelem został mój pies-Sprite :)

Top 10 Najlepszych reżyserów

Przedstawię Wam krótko moich ulubionych reżyserów, ich filmy zasługują na ogromne uznanie

1. James Cameron. Twórca filmu „Titanic” oraz „Avatar”.

2. Steven Spielberg. Nakręcił „Park Jurajski”.

3. Mel Gibson. Film „Pasja” zrobi wrażenie z pewnością na każdym.

4. Chris Columbus. Kto by nie znał Harry’ego Pottera?

5. Tim Burton. Każdy potrzebuje czasem przenieść się do krainy magii.. reżyser umożliwił nam to dzięki jego ekranizacji książki „Alicja w Krainie Czarów”

6. Tom Six. Nie wiem czy znam innego reżysera,który stworzył by aż tak obrzydliwy film jak „Ludzka Stonoga”

7. Andrew Adamson. Twórca filmu „Shrek”

8. Tomasz Bagiński. Reżyser o niezwykłej wyobraźni.

9. Patryk Yoka. Reżyser min serialu „Rodzinka.pl”

10. Jan Komasa. Nakręcił film „Sala Samobójców”

Top 10 najlepszych Polskich Filmów! :)

Pewnie nie raz dopada Was okropna nuda i od razu nasuwa się myśl – „Może by coś obejrzeć?” Sięgamy po zazwyczaj amerykańskie filmy a przecież my również mamy całkiem niezłe produkcje :)

Jako,że lubię filmy zostające długo w pamięci (zazwyczaj są to dramaty,filmy psychologiczne) to i również po takie sięgam. Przedstawiam Wam 10 moich ulubionych filmów polskich z nadzieją,że Wam również przypadną do gustu ;)

1. Świnki

Film z 2009 r Roberta Glińskiego. Bohaterem filmu jest Tomek, szesnastoletni chłopak żyjący z rodzicami i siostrą w bloku tuż przy granicy. Pewnego dnia Tomek poznaje tajemnicę swojego szkolnego kolegi, Ciemnego. On i kilku innych nastoletnich chłopców sprzedają się za pieniądze niemieckim pedofilom.

2. Big Love

Opowiada historię 16 letniej dziewczyny, która poznaje mężczyznę starszego o 8 lat. Toksyczny związek kończy się tragedią. Produkcja z ubiegłego roku

3. Sala Samobójców

Nie ma osoby,która nie znałaby tego tytułu. I słusznie. Jest to film, na który należy zwrócić uwagę w tych czasach, gdy internet zaczyna panować nad wszystkim.

4. Tylko mnie kochaj

Głównym bohaterem filmu jest Michał – współwłaściciel dużej firmy architektonicznej, który prowadzi nudne życie. Świeżości nie wprowadza nawet bliska znajomość z Agatą (drugą współwłaścicielką firmy). Kiedy wydaje się, iż nic nie może zmienić tego spokojnego życia, do drzwi mieszkania Michała puka siedmioletnia Michalina. Cały jego dotychczasowy porządek zostaje zachwiany.

5. Jeszcze raz

Jest to komedia romantyczna z 2008 roku. Anna to żywiołowa, atrakcyjna czterdziestolatka z poczuciem humoru. Kasia, córka Anny, nie jest typową dziewiętnastolatką. Nie lubi imprez, nie interesuje się chłopakami, jada zdrową żywność i uprawia jogę. Michał jest bardzo przystojnym, poukładanym i zamożnym prawnikiem. Paweł ma dwadzieścia lat, kocha życie, ładne dziewczyny i zabawę. W wyniku szeregu dziwnych zbiegów okoliczności (a może po prostu przeznaczenia) matka i córka spotykają dwóch facetów, którzy je bezgranicznie irytują.

6. Kogel Mogel

Kasia Kolska mieszka z rodzicami na wsi. Jej rodzice planują wydać ją za mąż za bogatego sąsiada. Kasia jednak chce studiować. Gdy dowiaduje się, że nie została przyjęta na studia postanawia zgodzić się na ślub. Ale gdy dochodzi do niej wiadomość o pomyłce i przyjęciu na studiach ucieka do Warszawy. Tam nie ma gdzie mieszkać. Poznaje babcię nieznośnego chłopca, Piotrusia, i zostaje jego nianią. Wszyscy ją polubili z wyjątkiem matki chłopca zazdrosnej o męża. Kłopoty zaczną się dopiero, gdy rozpocznie się rok akademicki.

7. Galimatias, czyli Kogel Mogel II

Po ślubie Kasia i Paweł Zawadowie urządzają się na wsi. Tata obiecuje Kasi przepisać na nich ziemię, jeśli doczeka się wnuków. Ona jednak nie planuje powiększenia rodziny, bo chce wrócić na studia. Wkrótce Zawadów odwiedzają Wolańscy. Docent chce pomóc Kasi powrócić na uczelnię. Teraz jednak wyjeżdża z żoną za granicę i prosi Kasię, żeby przyjęła do siebie, na czas ich nieobecności, babcię i niegrzecznego Piotrusia.

8. Lejdis

Cztery bohaterki prowadzą bogate w niespodzianki życie. Ich przyjaźń sprawia, że łatwiej przebrnąć im przez pułapki zastawiane przez los.

9. Galerianki

Film równie znany co Sala Samobójców. Mówi o tym,jak ciężko pozostać sobą. Do tego filmu trzeba po prostu dojrzeć żeby zrozumieć jego właściwy przekaz.

10. Mój biegun

Historia najmłodszego niepełnosprawnego zdobywcy biegunów, Jana Meli, który uległ poważnemu wypadkowi.

Waszym zadaniem specjalnym na nadchodzący tydzień jest odizolować sie od filmów amerykańskich,niemieckich i innych. Ten tydzień ogłaszam tygodniem filmów polskich, bo co Polskie też dobre ;)

Witajcie !

Jestem tu nowa i baaardzo zielona, jednak mam nadzieję,że dobrze będzie nam się współpracowało.

Myślę,że blog ten będzie dla Was pomocny, ponieważ dowiecie się jakie flimy obejrzeć warto a jakie lepiej pozostawić nieruszone :)