Rewolucja 2.0 :)

O tym jak walczyliśmy o WiFi i o innych działaniach w kierunku nowych technologii w szkole

No i po Reaktywacji

Tak, niestety – być może już po naszym festiwalu, Rewolucji 2.0 – Reaktywacji. Wydarzenie odbylo się tak jak planowaliśmy. Było co prawda mało szkół, chyba tylko 3, ale za to dużo uczniów z naszej szkoły oraz przedstawiciele Urzędu Miasta oraz dyrektorzy szkół gliwickich. Festiwal rozpoczął się powitaniem gości. Potem ja miałem swoją prezentację o wszystkim co się działo oraz o tym co osiągnęliśmy przez cały rok. Niestety prezentacji nie mam w internecie, ponieważ edytowałem ją w Prezi Desktop jeszcze dziś rano i nie wgrałem jej do internetu.

Po mojej prezentacji Dorota zaprezentowała to co zrobiliśmy na szkolnej platformie edukacyjnej. Link do platformy ===> http://elearn.zso10.gliwice.pl/course/view.php?id=80 ===> należy zalogować się jako gość

Po tym Pani Bilska oraz Dyrektor powiedzieli jeszcze kilka słów i na tym koniec naszej prezentacji na sali gimnastycznej. Następnie przewidziane były podchody – mini gra miejska Quest 2.0. Zgłosiły się 3 teamy, które sprawnie pokonały trasę. W pięciu salach uczniowie prezentowali nowoczesne technologie i rozwiązania edukacyjne. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z festiwalu i z udziału w programie Szkoła z klasą 2.0

Więcej zdjęć na naszym fanpagu na Facebooku ===> tutaj

autor: rockk_boy katagoria: Szkoła z klasą 2.0, Komentowanie nie jest możliwe

Reportaż!

Zmobilizowałem się i zmontowałem reportaż z Festiwalu Projektów. Oglądajcie i komentujcie!

YouTube Preview Image
autor: rockk_boy katagoria: Szkoła z klasą 2.0, Komentowanie nie jest możliwe

Nareszcze dotarliśmy

Wczorajszy festiwal bardzo miło mnie zaskoczył. Było dużo ludzi, o dziwno nawet inna szkoła z Gliwic, wszyscy byli dla siebie bardzo przyjaźni. Poznałem wiele ciekawych projektów, ludzi. Ogólnie dzień zleciał nam bardzo szybko, szczególnie festwial. Centrum Nauki Kopernik jest niesamowite, jednak nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkiego ze względu na czas. No właśnie….

Czekaliśmy potem na autobus lini 102, którym moglibyśmy się dostać na Dworzec Centralny. Jednak jak to bywa, o czym nie wiedzieliśmy, o tej porze w Warszawie wszystko jest opóźnione. Po zmarnowaniu 15-20 minut na przystanku postanowiliśmy wziąć taksówkę – jednak dziwie się że tego od razu nie zrobiliśmy. Tyle, że na każdą taksówkę trzeba by czekać do 20 min – była godzina 18:10, a pociąg mieliśmy 0 18:30. Oczywiście śpieszyliśmy się jak nie wiem co, w końcu złapaliśmy jakąś taksówkę na ulicy, ale było już za późno. Pociąg nam odjechał <hahahaha>, a mieliśmy wykupione bilety powrotne. Wsiedliśmy do pierwszego lepszego pociągu do Katowic i pojechaliśmy. Oczywiście ludzi tyle, że miejsc siedzących nie było – cała Polska.

W każdym razie jakoś dotarliśmy do domu, do Katowic około 00:20, a do Gliwic dopiero około 1:00 w sobotę. Dzień był długi – nie powiem, ale będzie przynajmniej co wspominać.

PS: co do reportażu, to zmontuję go do poniedziałku, taki mam zamiar.

autor: rockk_boy katagoria: Szkoła z klasą 2.0, Komentarz (1)

No i tak

Jutro do Warszawy na Festiwal Projektów. Tymczasem w trakcie przygotować postanowiliśmy zrobić kilka zdjęć z nowinkami technicznymi w parku Chopina w Gliwicach, wszystkich którzy brali udział w projekcie.

Więcej zdjęc na naszym fanpage’u

tutaj ——> zdjęcia

autor: rockk_boy katagoria: Szkoła z klasą 2.0, Komentowanie nie jest możliwe

Czas leci…

Prawie za trzy tygodnie nasz festiwal, dlatego przygotowałem już oficjalny plakat. Dziś jest już 4 miesiące od Rewolucji 2.0 :)

autor: rockk_boy katagoria: Szkoła z klasą 2.0, Komentarze (2)

Wracając

Po długiej przerwie w pisaniu w końcu mam o czym pisać. Jesteśmy właśnie w trakcie przygotowań do Festiwalu 2.0, którym podsumujemy nasze osiągnięcia w minionym roku. Ustaliliśmy termin na 20 czerwca. Postanowiliśmy, tak jak na debatę, zaprosić inne szkoły.

Festiwal będzie składał się z dwóch części. Pierwsza to ogólna prezentacja na sali gimnastycznej dla zgromadzonych gości z innych szkół oraz dla uczniów naszej szkoły. Pokażemy tu co osiągnęliśmy oraz co jeszcze mamy zamiar osiągnąć.

Druga część to podchody. Zabawa polega na tym, że w różnych salach w naszej szkole prezentujemy różne nowoczesne technologie, które można wykorzystać na lekcjach. Uczniowie chętni do udziału zostaną podzieleni na teamy. Każdy team zaczyna od innej sali. Na samym początku każdy team dostają fotokod, w którym zakodowany jest numer pierwszej sali. Aby go odkodować idą do specjalnego miejsca, w którym kody są odczytywane. Wraz z kodem dostają arkusz na wklejenie fotokodu oraz na odpowiedzi z pytań. Po zobaczeniu tego co jest w każdej sali team dostaje kolejny fotokod z zakodowanym pytaniem dotyczącym zobaczonej technologii oraz numerem kolejnej sali. Po odwiedzeniu wszystkich sali udają się do komisji, która sprawdza poprawność odpowiedzi. Team który będzie miał najwięcej prawidłowych odpowiedzi wygrywa.

Nowoczesne technologie, które pokażemy to między innymi Geogebra, Volfram, Google Goggles, AR Media Plugin do Google Sketch Up, wszelkie internetowe narzędzia do tworzenia zadań jak Kubuu, Quia itd. oraz wiele innych. Pokażemy także w jaki sposób można używać urządzeń typu laptop, tablet itd. To tyle jeżeli chodzi o festiwal. Wszelkie postępy postaram się opisywać w miarę upływu czasu.

A tutaj jeszcze pierwszy plakat promujący wydarzenie:

autor: rockk_boy katagoria: Szkoła z klasą 2.0, Komentarze (6)

Prezi

W naszej szkole w tą sobotę będą odbywać się Dni Otwarte. Z tej okazji przygotowałem prezentację w Prezi o naszym udziale w programie „Szkoła z klasą 2.0″ i o tym co do tej pory osiągnęliśmy. Chciałem się z Wami nią podzielić. Enjoy! :D

Prezentacja TUTAJ

autor: rockk_boy katagoria: Szkoła z klasą 2.0, Komentarz (1)

Nie ma to jak konferencja

W końcu znalazłem chwilę czasu, aby podzielić się z wami wrażeniami po konferencji. Więc pierwsze co chciałem powiedzieć – zaskoczyło nas to, że tak wiele osób nas zna i podziwia. Bardzo miło było uczestniczyć w spotkaniu i podzielić się osiągnięciami w projekcie Szkoła z klasą 2.0. Chciałbym w ogóle jeszcze raz podziękować organizatorom za zaproszenie. Była to fajna przygoda.

Z Gliwic wyjeżdzaliśmy o 6:16 rano, pociągiem. W Warszawie byliśmy około 10, także prawie idealnie na czas konferencji dotarliśmy na miejsce. Godziny spędzone w pociągu także były bardzo mile spędzonym czasem. Po dotarciu serdecznie powitała nas Pani Anna Gilla. Konferencja się zaczeła. Szczerze mówiąć bardzo szybko mi zleciała. Zabraliśmy głos pod koniec spotkania. Wszystko wyszło po naszej myśli, gdyż wcześniej mieliśmy małe kołopoty z prezentacją. Zgromadzeni byli nieco zaskoczeni tym co tam zaprezentowaliśm, przynajmniej takie odniosłem wrażenie z mojej perspektywy. Konferencja zakończyła się z sukcesem.

Potem wybraliśmy się na chwilę w centrum Warszawy. Odwiedziliśmy kawiarnię Starbucks oraz Złote Tarasy. Niestety brak czasu nie pozwolił nam pójść w inne miejsca, o 18:30 mieliśmy pociąg powrotny do Gliwic. Na miejscu byliśmy ok. 22.

Po konferencji napisano o Nas na EduNews.pl

http://www.edunews.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1439&Itemid=1

Wkrótce będziecie mogli przeczytać dłuższą relację z konferencji na stronie CEO :)

autor: rockk_boy katagoria: Szkoła z klasą 2.0, Komentowanie nie jest możliwe

O Rewolucji 2.0 dalej głośno

Zaraz po debacie zastanawiałem się co będzie po „tym”, po Rewolucji 2.0. Czy wszystko ucichnie i nikt nic nie zrobi aby wprowadzić w życie Kodeks 2.0? Otóż nie. Nic nie ucichło. W szkole już niemal każdy uczeń słyszał o naszej akcji, a filmik pokazywany jest od niedawna na szkolnych TV na korytarzach.

Jutro mamy kolejne media. Tym razem Gazeta Wyborcza, jeden z patronów medialnych Szkoły z klasą 2.0. Przyjdzie do nas fotograf razem z dziennikarką aby dowiedzieć się nieco o naszych szkolnych zmianach w zakresie nowych technologii i tym co planujemy jeszcze wprowadzić. Dziwi mnie tylko jedno? Nie zapraszaliśmy Gazety Wyborczej,  także to dowód na to że o Rewolucji głośno nie tylko w szkole, ale także w Gliwicach.

Sieć WIFI w naszej szkole została już po częsci uruchomiona. Routery działają na każdym piętrze, jednak sieć jest jeszcze niedostępna dla uczniów. Zobaczymy co będzie dalej.

autor: rockk_boy katagoria: Szkoła z klasą 2.0, Komentarze (3)

TV again!

Dłuższa relacja z naszej debaty, enjoy!

http://itv.gliwice.pl/artykul.php?id=3998

autor: rockk_boy katagoria: Szkoła z klasą 2.0, Komentarz (1)
css.php