Kiełkowanie sałaty

Maj 5th, 2011 by Radek Stefański

Paweł przeprowadził doświadczenie, w którym wysiał nasiona sałaty na watę, jedne (szalka II) podlewał wodą z rozgniecionym czosnkiem, a drugie wodą z kranu (szalka I). Jak widać wykiełkowały tylko na szalce I, czyli woda z czosnkiem opóźniła kiełkowanie nasion.

Rośliny się nie lubią

Kwiecień 28th, 2011 by Radek Stefański

Jednym z zadań było sprawdzenie jak wzajemnie reagują na siebie rośliny. Pierwsze oświadczenie nam się nie udało, więc nico je zmieniliśmy. W ziemi do kiełkowania nasion wsialiśmy  8 nasion fasoli, 4 podlewane były wodą zwykłą a 4 wodą w której był rozgnieciony czosnek. Okazuje się że w czosnku są jakieś substancje które spowolniły wzrost fasoli. Widać to na zdjęciu jakie wykonaliśmy.

Kilka słów o projekcie

Kwiecień 14th, 2011 by Radek Stefański

Nasz projekt dotyczy roślin i interakcji (jakie mądre słowo) jakie zachodzą pomiędzy nimi. Wykonamy prezentacje, poradniki, doświadczalnie sprawdzimy czy rzeczywiście rośliny lubią siebie a może nie lubią.

Nasze zainteresowania

Kwiecień 8th, 2011 by Radek Stefański

Uczniowie grupy A mają różne zainteresowania, Radek jest wędkarzem , Bartek gra w siatkówkę ,  Marcel uprawia wszystkie sporty , Angelika lubi pływać , Żaneta bardzo lubi biologię , a Adrian ma ich tyle że nie da się ich wymienić .

Nasze zdjęcie

Kwiecień 7th, 2011 by Radek Stefański
My

Uczniowie z gimnazjum im. K.K.Baczyńskiego

Nasze zainteresowania wpiszę jutro . ;)

Zdjęcie robił pan mgr Michał Szczepanik . pzdr.