LAS za nami ! i to z Fajnym Dorosłym :-)

Posted by tola260wp.pl in WF z klasą - edycja 2014/15 | 1 Comment

Lokalna Akcja Sportowa to jedno z zadań do wykonania w ramach projektu WF z klasą. Istotą LAS, jest włączenie do działań społeczności lokalnej. Ale w co grać, w co się bawić?

Zorganizowaliśmy „Marsz na Orientację z Fajnym Dorosłym”. Zmobilizowaliśmy rodziców, wujków, kuzynów i rodzeństwo uczniów klas IV i ruszyliśmy … w las. Sprostaniu wyzwania, podjęło się pięć grup, których zadaniem było: pokonanie trasy w terenie, zameldowanie się na pięciu punktach kontrolnych i wykonanie określonej próby na każdym z punktów. Zawodnicy zmagali się z trudnościami: rzucali, biegali, skakali, miotali fasolkami… Zabawa była przednia, a kolejno powracające do szkoły zespoły, w podskokach, radośnie meldowały wykonanie zadań, nie kryjąc przy tym ogromnej satysfakcji i uśmiechu na twarzy.  

Głośne „sto lat” zakończyło nasze spotkanie. Zaprosiliśmy wszystkie Mamusie na podium i uhonorowaliśmy je serdecznymi życzeniami z okazji Dnia Matki.

W przyszłym roku na pewno zwiększymy poziom trudności, a do udziału już dzisiaj niech zachęci Was widoczny na zdjęciach nastrój. Za pomoc w organizacji dziękuję uczennicom klasy I a gimnazjum, które przetestowały uczestników wyprawy pod każdym względem. Jednak szczególne podziękowania kieruję  w stronę Fajnych Dorosłych:  p. Agnieszki Dembickiej, p. Wiolety Dembickiej, p. Ewy Duraj, p. Sylwii Wdowczyk, p. Darii Skrobich, p. Marty Słomińskiej, p. Małgorzaty Brunieckiej, p. Karola Kotlęgi, p. Piotra Grajczyk i p. Jacka Pozorskiego.

123456789101112131516171819200

One Response to LAS za nami ! i to z Fajnym Dorosłym :-)

 1. Joanna Sroka says:

  Dziękuję Wam za opis fantastycznego LAS-u! Sportowa zabawa, integrująca pokolenia, musiała być przednia!
  Proszę – napiszcie więcej o przygotowaniach do wydarzenia, dzięki czemu będziemy mogli zaliczyć Wam zadanie bez cienia wątpliwości. Kto był pomysłodawcą wydarzenia? jak wytyczaliście trasę? Czy potrzebowaliście dodatkowego sprzętu (jeśli tak, to skąd go pozyskaliście)? Jak promowaliście wydarzenie? Czy obowiązywały wcześniejsze zapisy?
  Proszę również o informację, czy zrealizowaliście deklarowane zadanie „Rozruszaj rodziców”? Nie widzę jego opisu na blogu, a opisanie dwóch zadań do wyboru (po jednym na semestr), jest konieczne do pomyślnego ukończenia programu. Jeśli zmieniliście deklarowane zadanie, to proszę o informację, który wpis na blogu jest przykładem nowego, drugiego zadania. Po uzupełnieniu zaległości proszę o jak najszybszy kontakt na adres joanna.sroka@ceo.org.pl – po 1 sierpnia przebywam na urlopie i będę wtedy nieosiągalna.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Asia
  WF z Klasą
  Joanna Sroka ostatnio opublikował…UWAGA!My Profile

Dodaj komentarz