Emeryci kontra nastolatki.

Posted by tola260wp.pl in WF z klasą - edycja 2014/15 | 1 Comment

1Na lekcji otwartej, gościliśmy przedstawicieli Gminnego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kaliskach. Przewodnicząca koła, p.Elżbieta Pasterska, przedstawiła nam pozostałych gości i opowiedziała o działalności i imponujących osiągnięciach emerytów. Dowiedzieliśmy się jak spędzają   wspólnie zaplanowany czas i zaprosili nas do kibicowania podczas Spartakiady Emerytów. Żeby promować aktywność na świeżym powietrzu, pomyśleliśmy o wspólnych zajęciach nordic walking. Seniorzy przeprowadzili profesjonalny pokaz spaceru z kijkami. Objaśnili zasady poruszania się i prawidłowego uchwytu, a żywo zainteresowane dziewczynki podpatrywały i dostosowywały się do udzielanych wskazówek. Niektóre stwierdziły, że złapały bakcyla. Po marszu rozmawialiśmy o skłonnościach do nadwagi i potrzebie ruchu kiedy tylko to możliwe. Podsumowując zaproponowałam uczestnikom małe co nie co, które ma zastąpić wszystkie niezdrowe i szkodliwe, a jakże lubiane przez dzieci przekąski. Tyma razem wszyscy zagryzaliśmy MARCHEWKI!

Zabawy nie było końca,  zrobiliśmy jeszcze przemarsz bieżnią stadionu i podziękowaliśmy emerytom ofiarując wspólne zdjęcie, zrobione przed rozpoczęciem zajęć  i wyjściem do lasu. Spędziliśmy razem bardzo miłe lekcje i nikt nie poszedł do domu bez poczucia satysfakcji i miło spędzonego czasu. DZIĘKUJEMY !

One Response to Emeryci kontra nastolatki.

 1. Joanna Sroka says:

  Dziękuję za uzupełnienia i serdecznie gratuluję ukończenia II edycji programu WF z Klasą. Cieszę się, że mogłam czytać
  o Waszych działaniach. Wszystkie 4 zadania obowiązkowe (SOS, LAS i dwa zadania do wyboru) zostają Wam zaliczone. Niedługo zostaną do Was wysłane imienne dyplomy oraz Certyfikat dla szkoły. Mam nadzieję, że będziecie z nami w przyszłym roku szkolnym i wspólnie dokonamy „Przewrotu na WF-ie”. Rejestracja już została otwarta: http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/przewrot-na-wf-ie-rejestracja-do-iii-edycji
  Pozdrawiam serdecznie,
  Asia Sroka
  WF z Klasą
  Joanna Sroka ostatnio opublikował…Witaj szkoło!My Profile

Dodaj komentarz