2 października 2015 r. uczniowie kl. IV wybrali się z wychowawcą do kina na seans filmowy pt. ,,Hugo i łowcy duchów”. Dodatkową atrakcją było odwiedzenie wałeckiej pizzerii ,, Bambo”. Uczniowie mieli okazję osobiście złożyć zamówienie i zapłacić. Różne formy wspólnego spędzania wolnego czasu sprzyjają integracji uczniów i wzmacniają więzi koleżeńskie. Czwartoklasiści  bardzo miło spędzili piątkowe  popołudnie.

hugoban

Wyjazd do WCK w Wałczu.

12 października 2015  roku uczniowie klasy IV  Szkoły Filialnej w Karsiborze  udali się do Wałcza , aby obejrzeć wystawione na scenie Wałeckiego Centrum Kultury przedstawienie „Szatan z siódmej klasy”. Przeszło godzinny spektakl przygotował Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Sztukę na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy” wyreżyserował Krzysztof Weber, który był również autorem scenariusza i twórcą scenografii. Kostiumy przygotowała Iwona Weber, a oprawę muzyczną Konrad Podolski. W najnowszym przedstawieniu Narodowego Teatru Edukacji wystąpiło czworo aktorów. Spektakl przepełniony był humorem i zaskakującymi zwrotami akcji. Prawda i trwałe wartości zawarte w sztuce tryumfują nad złem, a postawa młodych bohaterów podkreśla rolę przyjaźni i serdeczności w relacjach międzyludzkich.

szatan xDSC_1021 szatan xDSC_1058 szatan

„Sprzątanie świata – Polska”
„Sprzątanie świata – Polska” to najpowszechniejsze i najbardziej rozpoznawalne działanie w zakresie edukacji ekologicznej w Polsce. Akcja uznana przez władze państwowe i samorządowe. Od samego początku w roku 1994, nad „Sprzątaniem świata” patronat obejmuje Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
18 września 2015 roku uczniowie Szkoły Filialnej im. Unii Europejskiej w Karsiborze aktywnie włączyli się do akcji ,, Sprzątania Świata”. Poszczególne klasy wraz z wychowawcami udali się w wyznaczone miejsca, w których starali się uporządkować teren. Wszyscy chętnie i zaangażowaniem pracowali.

DSC_0020