Nasze małe TIK – anie

SZKOLNY FESTIWAL NAUKI

Szkolny Festiwal Nauki za nami. Bardzo denerwowaliśmy się naszym wystąpieniem, ale nie było tak źle. Pani nam pomogła i poszło. Najpierw imprezę rozpoczęła pani koordynator i mówiła o tym, co wydarzyło się od początku roku w związku z programem. Potem poprosiła uczniów o przedstawienie swoich projektów. My mówiliśmy o tym, jak tropiliśmy wiosnę w naszej miejscowości, o wycieczkach, które odbyliśmy, o prezentacjach, które z naszą panią robiliśmy, o konkursie plastycznym i o prezi, które sprawiło nam trochę kłopotu, ale prezentacja o wiośnie jest i wkrótce ja zamieścimy na blogu.

       

 

7 czerwca 2012 autor: Sabina Pocałuń | 1 komentarz »

Projekt

Właśnie skończyliśmy nasz projekt ” tropimy wiosnę w naszej okolicy”. Szkoda. Podobały nam się wszystkie wycieczki i ciekawe rzeczy, które robiliśmy. Byliśmy topić Marzannę pierwszego dnia wiosny, poszliśmy na wycieczkę do ogrodu kwiatowego, owocowego i na łąkę. Malowaliśmy wiosnę, robiliśmy gazetki ścienne i prezentacje o ptakach i innych wiosennych zwierzętach. Jeszcze tylko prezi nam nie do końca wychodzi, ale opanujemy i to. Trochę mamy tremę przed szkolnym festiwalem nauki, bo wtedy musimy opowiedzieć o naszych pracach. Trzymajcie za nas kciuki.

21 maja 2012 autor: Sabina Pocałuń | Komentarzy: 4 »

TIK zmienia naszą szkołę

Chcieliśmy wam powiedzieć, że TIK zmienia naszą szkołę w bardzo nowoczesną. Mamy dostęp do komputerów w każdej chwili, lekcje z tablicą interaktywną, pani pokazuje nam dużo różnych prezentacji, a teraz dowiedzieliśmy się,że szkoła otrzymała ruter bezprzewodowy i to dzięki m.in. naszej pracy. Jesteśmy z siebie dumni.

10 maja 2012 autor: Sabina Pocałuń | Komentowanie nie jest możliwe

Przypinamy broszki łąkom

Ostatnio mieliśmy lekcję kolejną w naszym projekcie ” tropimy wiosnę”. Teraz przypinaliśmy broszki łąkom i obserwowaliśmy wiosnę w sadach i ogrodach. Cóż jest pięknie. Zobaczcie sami:

3 maja 2012 autor: Sabina Pocałuń | Komentarzy: 8 »

Wiosna w ogrodzie

Realizujemy projekt pt. ” Tropimy wiosnę w naszej miejscowości”. Tropimy ją obecnie w naszych ogrodach. Najpierw pojawiły się krokusy, które zachwycają swoimi kolorami. Te kwiatuszki aż chce się oglądać.

 

wiosna w naszym ogrodzie

22 kwietnia 2012 autor: Sabina Pocałuń | Komentarzy: 3 »

A to nasza klasa

Mamy pierwsze bazie

8 kwietnia 2012 autor: Sabina Pocałuń | Komentarzy: 4 »

Zdjęcia

Kolejne zdjęcia z naszej wycieczki!!!!

                                                                   

topienie Marzanny

Marzanna
8 kwietnia 2012 autor: Sabina Pocałuń | Komentarzy: 2 »

Pożegnaliśmy zimę

21 marca pożegnaliśmy uroczyście zimę i powitaliśmy wiosnę. Samodzielnie wykonaliśmy Marzannę i wyszliśmy na wycieczkę nad pobliską rzekę, by ją utopić. Potem szukaliśmy wiosny wokół szkoły. I znaleźliśmy! Zauważyliśmy zawiązki pierwszych tulipanów, a na trawie zaczęły kwitnąć stokrotki. Bardzo nas to ucieszyło, bo już mamy dość zimna i śniegu. A u Was też już wiosennie?

Pierwsze stokrotki

 

 

 

3 kwietnia 2012 autor: Sabina Pocałuń | 1 komentarz »

Przed nami praca

Właśnie dowiedzieliśmy się, że będziemy tropili wiosnę w naszej miejscowości. To będzie projekt. Fajnie, bo przed nami dużo wycieczek, np. do lasu, na łąkę, nad rzekę. U nas jest ładnie i pokażemy Wam to na zdjęciach.

28 lutego 2012 autor: Sabina Pocałuń | 1 komentarz »

Lekcja o ptakach i zwierzętach

Dzisiaj mieliśmy lekcję z laptopem i rzutnikiem. Rozpoznawaliśmy zwierzęta oraz ptaki, które odlatują do ciepłych krajów, te które przylatują i zimują. Było bardzo fajnie, bo mogliśmy sami obsługiwać laptop.

14 lutego 2012 autor: Sabina Pocałuń | Komentarzy: 2 »
css.php