ITszkoła

Nasz blog będzie publikował pomysły na użycie technologii informacyjnej w naszej szkole.

Koniec Blogów

Zacznijmy od tego, że my nigdy nie mamy spokoju. Zawsze mamy coś do roboty. Jedną z tych robót było założenie własnego bloga. Każdy miał wyznaczony odgórnie jakiś temat, o którym będzie pisał. Mieliśmy na to dwa miesiące czasu(jak nie więcej).Tak jak podejrzewałam, większość mojej cudownej klasy – łącznie ze mną, zrobiła to tydzień może dwa przed oddaniem(lub w ogóle).Przyznaję, że mi osobiście było się ciężko za to zabrać, ale dałam jakoś radę. Sam jednak pomysł byłl fajny i po rozpoczęciu poszło gładko. Blogi były bardzo zróżnicowane.

Efekty prac niektórych:
autor: Nusiek1997 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Postępy

Nasza szkoła przechodzi gwałtowną metamorfozę. Od kiedy wstąpiła do projektu klasa 2.0, prześcigamy się w pomysłach na innowacje. Dla przykładu, w całej naszej szkole mamy dostęp do wi-fi. Przydaje się szczególnie w krytycznych przypadkach np. gdy się szybko odrabia prace domową lub przy innych katastrofach. Inną zmianą są notatki elektroniczne na laptopach. Przydają się dla kolegów piszących inaczej. Poprawą na lepsze jest też korzystanie z tablicy multimedialnej. Wątpiłem czy to się uda, ale nauczyciele codziennie wykorzystują tablicę, chcąc ułatwić nam naukę.

Kończę, bo gdybym chciał napisać wszystkie innowacje, to nigdy bym nie skończył.

autor: kacper1080 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Gazety

Niedawno dowiedzieliśmy się od naszej wychowawczyni, że mamy do zrobienia kolejny projekt. Chodzi w nim o to, by napisać sześciostronną gazetę i umieścić ją w sieci na stronie www.issuu.com. Należy w niej zastanowić się nad bohaterami baroku, oświecenia, romantyzmu, pozytywizmu i modernizmu. Temat rzeka. Możemy nabajdurzyć wszystko, co nam ślina na język przyniesie. Jest to całkiem fajne, więc będziemy ambitnie pisać do 15 marca. Cóż, roboty jest mnóstwo, a my i tak ledwo wiążemy koniec z końcem, więc uciekam do pracy.

 

autor: sidor777 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Przez bloga do książek i filmów

Jakiś czas temu nasza wychowawczyni, która jest nauczycielem j.polskiego wpadła na pomysł. Założyła bloga, na którym my mieliśmy pisać recenzje książek lub filmów, o tematyce związanej z szeroko podejmowanym tematem patologii społecznych(jakbyśmy nie mieli nic innego do roboty :D ).
Moim skromnym zdaniem jest to fajny pomysł na zmotywowanie naszych szarych komórek do pracy. Po miesiącu na blogu jednak nie ma zbyt dużo tych recenzji,ale miejmy nadzieję,że to się zmieni w najbliższym czasie.
autor: Nusiek1997 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Debata gimnazjalna

W październiku odbyła się debata całego gimnazjum, na której omawialiśmy co można by wprowadzić do szkoły na co dzień w ramach projektu „Szkoła z Klasą 2.0”. Po wcześniejszych debatach klasowych wybraliśmy najlepsze pomysły takie jak  możliwość przynoszenia laptopów, wi-fi w klasach , częstsze korzystanie z tablicy multimedialnej oraz wiele innych . Po przerwie zimowej mamy spróbować z „laptopem dla każdego ucznia.  Debata skończyła się pomyślnie dla każdego. Ńie było żadnej nie zadowolonej osoby .

autor: kacper1080 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Debata klasowa

Cała klasa zebrała się aby omówić, co możemy zmienić wraz z projektem „Klasa 2.0″. Ustaliliśmy  także regulamin korzystania z dobrodziejstw informatyki w szkole. Stwierdziliśmy, że trollowanie, namiętne używanie emotikonów i spamowanie nie jest dobre dla nikogo. Dyskutowaliśmy też nad agresją w Internecie. Wszystko co uzgodniliśmy spisaliśmy, by omówić jeszcze  raz na debacie głównej.

autor: sasa katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Początek

Witajcie!

Na tym blogu będziemy pisać o tym jakie to zmiany planujemy w związku z przystąpieniem do programu „Szkoła z Klasą 2.0″  . Przez najbliższe miesiące będziemy opiewać nasze osiągnięcia na polu walki o większe zinformatyzowanie naszych szkół. Wiem, że na pierwszy rzut oka większość z Was, zniechęci się do czytania bloga – „Ach! Znowu dzieci maja jakiś projekt!” . Postarajcie się jednak nie porzucić naszego bloga. Ostatecznie pomysły, które przedstawimy mogą naprawdę pomóc. Ja od siebie obiecam, że język jakiego będziemy używać będzie przyjazny. No może czasami górnolotny.

autor: sidor777 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (2)
css.php