piatoklasista

blog dotyczy opisu działań programu Szkoła z Klasą 2.0

Jeśli trzymasz w ręku świadectwo uprawniające do przejścia do kolejnej klasy – te wszystkie starania miały sens. Oceny na świadectwie już nie mają znaczenia.Od dziś aż do września liczy się tylko jedno słowo: WAKACJE!

1. Wstawać i kłaść się spać wcześnie! W wakacje nareszcie możesz żyć zgodnie z Twoim wewnętrznym zegarem, a nie tym paskudnym budzikiem. Chyba, że jesteś skowronkiem, wtedy jak najbardziej możesz zrywać się skoro świt i podziwiać uroki letniego poranka zamiast pędzić do szkoły.

2. Przejmować się tym „co ludzie powiedzą. Lato to luz w stroju, fryzurze, oraz zachowaniu. Jeśli nie zakłócasz spokoju innym, zachowuj się jak Ci się podoba – skacz po kałużach, spaceruj boso w deszczu, śpiewaj na głos, albo tańcz na ulicy!

3. Marnować okazji do dobrej zabawy! Zapomnij o słowach „nie chce mi się”. Kiedy ktoś próbuje Cię wyciągnąć na imprezę, do kina czy nawet na wieczorny spacer. Latem przygoda czeka wszędzie – zbieraj letnie wspomnienia i nie wykręcaj się lenistwem.

4. Rozmawiać o szkole. Tematy takie jak nauczyciele, oceny, zadania, przedmioty egzaminy idą w odstawkę. Mały wyjątek robimy dla wspomnień fajnych imprez i wycieczek. Dozwolona jest też dyskusja w ścisłym damskim gronie, na zajmujący temat koloru oczu klasowego przystojniaka.

5. Nudzić się. W wakacje nie ma po prostu takiej opcji. Bądź aktywna. Przeglądaj strony internetowe informujące o wydarzeniach sportowych i kulturalnych w Twojej miejscowości, zapisz się na wakacyjny kurs języka, odwiedzaj dawno nie widzianych przyjaciół. Wykorzystaj ten czas na maxa – tak jak lubisz!

W piątek zakończyliśmy rok szkolny.Klasa szósta poprowadziła Akademie zresztą ich ostatnią w podstawówce.Wspominali po kolei wszystkie klasy do każdej mieli piosenkę i wiersze.Po zakończonej Akademii moja klasa wręczyła im słoniki ściskaliśmy się i płakaliśmy potem pani dyrektor przeszła do wręczania nagród i wyróżnień w mojej klasie były 4 paski ja,Zuzia,Lidzia,Natalia.Dostały książki o Polsce ,a ja książkę o Mistrzostwach EURO.Miałam też książkę o najwybitniejszych pisarzach za to że zostałam Szkolnym Mistrzem Ortografi w klasie dostaliśmy od naszej wychowawczyni malutkie aniołki jedne z książką ,a drugie zamyślone.

Jutro obchodzone jest święto Kupały zwane nocą Sobótkową.

Noc sobótkowa była również nocą łączenia się w pary. Niegdyś kojarzenie małżeństw należało do głowy rodu oraz starszyzny rodu i wynajmowanych przezeń zawodowych swatów. Ale dla dziewcząt, które nie były jeszcze nikomu narzeczone i pragnęły uniknąć zwyczajowej formy dobierania partnerów, noc Kupały była wielką szansą na zdobycie ukochanego. Młode niewiasty plotły wianki z kwiatów i magicznych ziół, wpinały w nie płonące łuczywo i w zbiorowej ceremonii ze śpiewem i tańcem powierzały wianki falom rzek i strumieni. Trochę poniżej czekali już chłopcy, którzy – czy to w tajemnym porozumieniu z dziewczętami, czy też liczący po prostu na łut szczęścia – próbowali wyłapywać wianki. Każdy, któremu się to udało, wracał do świętującej gromady, by zidentyfikować właścicielkę wyłowionej zdobyczy.

 

 

Za niedługo czeka nas zakończenie roku szkolnego już dostaliśmy kartki z ocenami miałam jedną czwórę i jedna szóstkę reszta to piątki jestem z siebie zadowolona.Niestety opuści nas klasa VI szkoda ponieważ z nimi zawsze było wesoło wymyślaliśmy razem różne głupoty i kawały mamy tam wielu fajnych kolegów.Dopiero za dwa miesiące i rok spotkamy się z nimi gimnazjum.Za niedługo organizujemy dyskotekę na ich pożegnanie  będziemy tęsknić P:

 

Udało mi się zdobyć zielona odznakę dziekuję za to , że moja praca na blogu została doceniona świetnie się bawiliśmy przy blogowanie nauczyliśmy się wielu pożytecznych rzeczy oraz obsługi nowych całkiem nie znanych nam programów i stron mamy nadzieję że na następny rok weźmiemy udział w drugim projekcie tak interesującym jak ten realizowany teraz który już w sumie się kończy.

Niedawno odbyła się wycieczka do Teatru w Nowym Sączu na spektakl pt.Kopciuszek.Tytułowego Kopciuszka zagrały siostry bliźniaczki bardzo podobał się nam spektakl potem udaliśmy się do Sądeckiego Parku Etnograficznego i Miasteczka Galicyjskiego.W Parku Etnograficznym zwiedziliśmy kurną chatę,dom posła,szkołę,piękną cerkiew greckokatolicką i dworek szlachecki z XVII wieku.Na youtubie możecie zobaczyć film w wykonany w programie Movie Marker oto link do niego:

http://www.youtube.com/watch?v=TlZGzQ9WpnQ

 

1 czerwca odbył się Festiwal Projektów na godz 8:30 przybyli zaproszeni rodzice najpierw podsumowania z projektu przedstawiły klasy IV-VI prowadzącym była Iwona Olszak ,a operatorem Kamil Iwaszko .Z projektu Eko-zakupy-w-Polnej zrobiliśmy hepening,pokazaliśmy własnoręcznie wykonane torby oraz eko-bajkę wymyśloną przez grupę-eko-bajko-pisarzy .Potem wystawiliśmy nasze przedstawienie z projektu Bezpieczny Internet gdzie zagrałam Kasie główną rolę.Po nas sowje projekty zaprezentowała klasa szósta i czwarta.Rodziców podjęliśmy ciastem i kawą.Po poczęstunku nasi młodsi koledzy przedstawili wiersze  piosenki z okazji Święta Rodziny.W tym czasie klasy IV,V i VI poszły na pole by zjeść kiełbasę,pograć w piłkę i siatkówkę oraz ringo.Panie z okazji Dnia Dziecka zrobiły nam niespodziankę w postaci bezpłatnych lodów mmm pycha.Na koniec wszyscy chętni nauczyciele,rodzice i dzieci strzelali karne na bramke mojemu koledze z klasy Darkowi.Musimy tu pogratulować panią ,że w tej zabawie dotrzymywały nam kroku.

Oto ciekawe informacje ze świata.

- Blisko 73% dziewczyn w Bangladeszu bierze ślub  w wieku 18 lat.

-Co roku dusi się około 3000 ludzi się dusi.

-Co trzy sekundy na świecie rodzi się dziecko.

-Rocznie człowiek dzwoni 1140 razy.

-2/5 zakochanych poślubia swoją pierwszą miłość

-Dziecko w USA ogląda telewizję ok. 28h tygodniowo.

-Amerykanie są odpowiedzialni za wytwarzanie 20% śmieci na świecie.

-Mężczyźni mają 4-krotnie większe szanse od kobiet na uderzenie przez piorun.

- komórki maja 38 lat 3kwietnia 1973.r. dr Martin Cooper dyrektor badań i rozwoju motoroli odbył pierwszą rozmowę przez komórkę.Zadzwonił do swojego rywala Joela Engela który był producentem telefonów radiowych używanych w policyjnych radiowozach.Wygrał Cooper wyprodukował przenośny telefon  ważący niecały kilogram.

-Pierwszy sms wysłał inżynier Neil Papwortha  dnia 3 grudnia 1992 roku.

W Polsce komórek w użyciu jest więcej niż posiadaczy.

 

Że śmiech to zdrowie wie chyba każdy z nas więc w tym wpisie znajdziecie kilka kawałów na na rozruszanie mięśni twarzy.

Cz1 Miłość czy choroba??

STAŁY UŚMIECH :   Dla Ciebie:Miłość     Dla lekarza:Porażenie nerwów czaszki                                                              BEZSENNOŚĆ :D la Ciebie:Miłość                 Dla lekarza:depresja                 

DRŻENIE RĄK: Dla Ciebie:Miłość               Dla lekarza:Parkinson

Cz2Dowcipy

Pani mówi:

- Jasiu, na sprawdzianie ściągałeś od Marcina.
- Skąd pani to wie?
- Bo się rozpędziłeś i ściągnąłeś też imię i nazwisko.

Ile Chuck Norris robi pompek? – wszystkie

Tylko Chuck Norris trafi pozmawiać z Cyklopem w cztery oczy…xD

Dlaczego główną role w Titanic’u dostał L. Dicaprio?
Bo Chuck Norris by wszystkich uratował.

Chuck Norris trzaska drzwiami obrotowymi

Chuck Norris goni dwóch bandytów. Jeden pobiegł w prawo drugi w lewo a Chuck Norris za nimi.

Chuck Norris potrafi tropić mewy po śladach stóp w powietrzu

Było ich 20,Chuck Norris ich okrążył.

 

Kapitan Titanica wchodzi do sali balowej i oznajmia pasażerom:

- Mam dwie wiadomości – dobrą i złą. Od której mam zacząć?
- Od złej.
- Za chwilę nasz statek zatonie.
- A ta dobra?
- Dostaniemy 11 Oskarów.

ziny zabić świnię. Chłop tłumaczy mu:

- Niestety, nie możemy zabić, bo się prosi.
- Choćby się i na kolanach prosiła – macie ją zabić!

Rozmowa przyjaciół:
- Wczoraj poszedłem do psychologa.
- I co?
- Przez godzinę opowiadał mi o tym, że jego żona i teściowa to zołzy. Od razu zrobiło mi się lepiej.

 

 

 

 

 

Od Pani Krzeszowskiej dostaliśmy torby w stanie surowym musimy ponaszywać lub wyszyć elementy z projektów torb.Nie mogę się doczekać momentu gdy moja eko-torba będzie pokazana wszystkim rodzicom którzy przyjdą w ten wtorek na Festiwal Projektów mam nadzieję że się spodoba włożyliśmy w nasze eko-torby dużo pracy i serca gdy ją wykonam postaram sie o zdjecie.

Mecz otwarcia Euro odbedzie się 8 czerwca 2012 roku w Warszwie.

Polacy zmierzą się z Grekami którym już raz udało się zdobyć Mistrzostwo Europy.O organizację tych mistrzostw po raz pierwszy ubiega sie Polska wraz z Ukrainą.

Puchar:Cztery lata temu zaprojektowaną nową wersję nieco powiekszoną.Waży 8 kilo i ma 60 cm wysokości.Puchar odwiedzi w czsie tych mistrzostw 6 miast.

Maskotki ME to:Slavek i Slavko.Postacie to bliźniacy Polak i Ukrainec

TEKST PIOSENKI „KOKO EURO SPOKO”:

Cieszą się Polacy, cieszy Ukraina,
Że tu dla nas wszystkich Euro się zaczyna,
Że tu dla nas wszystkich Euro się zaczyna.
Hej!

Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x

Nasi dzielni chłopcy to biało-czerwoni,
Wygrać im się uda
Ucieszy się Smuda
Wygrać im się uda
Ucieszy się Smuda
Hej!

Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x

Orzełki biegajcie żwawo po murawie,
Zdobywajcie gole i będzie po sprawie
Zdobywajcie gole i będzie po sprawie

Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x

Nie myśl sobie bracie, że rady nie damy,
Nie kłopocz się siostro
My euro wygramy,
Nie kłopocz się siostro
My euro wygramy

Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /3 x

Więcej
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/koko-euro-spoko-tekst-piosenki-jak-jarzebina-dopinguje-pilkarzy-na-euro-2012_254628.html.

 

Kilka wpisów temu dałam na blog bajkę jaką ułożyli eko-bajko-pisarze grupa w której jestem.Nasza bajka zostanie pokazana.Koleżanki z grupy zrobiły do niej ilustracje.Mamy zamiar przedstawić ją naszym młodszym kolegom w całej jej okazałości.Jeszcze nie mieliśmy przyjemności jej oglądać.Czekamy niecierpliwie na pokaz może uda mi się wstawić ją na blog.

Za niedługo czeka nas podsumowanie projektów które organizowała każda z klas.Dnia 1 czerwca odbędzie się w mojej szkole Festiwal Projektów.Będzie to wielkie podsumowanie projektów organizowanych w mojej szkole.

Bezpieczny Internet: kończymy robienie ulotek czeka nas nagranie naszego przedstawienia na kamerę oraz wstawienie na youtuba.

Eko-zakupy-w-Polnej:robimy wybrane konkursowe torby z materiału przedstawimy je na Dzień Matki.Przygotowywujemy się hepeningu chłopaki muszą ubrać się na czarno i poprzyczepiać plastikowe butelki.Dziewczyny poumawiały  się na ubrania w różnych kolorach.

Są to projekty realizowane przez klase V.Dzielnie wykorzystywaliśmy przy tym zasady Kodeksu2.0.Dzięki tym projektom uczyliśmy się zasad porozumiewania się w  grupie oraz doskonaliliśmy nasze umiejętności obsługi komputera i programów z nim związanych min Paint, PowerPoint,Geogebra,Word.Po raz pierwszy pracowaliśmy w Prezi i Publisher.

Niech wszyscy wiedzą że eko-bajko-pisarze grupa do której należę nie próżnuje.Niedawno napisalismy bajkę o Kasi proszę o przeczytanie:

BAJKA EKOLOGICZNA EKO-ZAKUPY

BAJKA EKOLOGICZNA EKO-ZAKUPY.


BYŁA SOBIE KASIA MAŁA,
CO ZAKUPY UWIELBIAŁA.
ŻYŁA W MAŁEJ MIEJSCOWOŚCI,
NIE MYŚLAŁA O CZYSTOŚCI.

 

GDY Z ZAKUPÓW WRACAŁA,
DUŻO REKLAMÓWEK W RĘKACH MIAŁA,
BO JEDNORAZÓWKI UWIELBIAŁA!
I WCIĄŻ JE KOLEKCJONOWAŁA,
ZBIERAŁA JE , SKŁADAŁA
I CAŁY DOM ZAŚMIECAŁA.

 

W ŻADNYM SKLEPIE NIE PRZEPUŚCIŁA
OD SPRZEDAWCÓW STOS WORECZKÓW WYDĘBIŁA.
KASIA BARDZO LUBIANA BYŁA
I SWOJE KOLEŻANKI PASJĄ ZARAZIŁA
I WNET PIĄTA KLASA CAŁA
REKLAMÓWKAMI SIĘ ZACHWYCAŁA I JE ZBIERAŁA.

 

KOLEKCJE TE EKOLOGÓW PRZERAŻAŁY.
PROSILI JĄ I BŁAGALI
KOSZYKI I PŁÓCIENNE TORBY W PREZENCIE JEJ DAWALI,
LECZ KASIA JE KONSEKWENTNIE WYRZUCAŁA,
BO TYLKO W REKLAMÓWKACH PIĘKNO WIDZIAŁA,


ŚRODOWISKIEM PRZYRODNICZYM WCALE SIĘ NIE PRZEJMOWAŁA.
REKLAMÓWEK NADMIAR W PIECU SPALAŁA
I ŚRODOWISKO WCIĄŻ ZATRUWAŁA.
ZWIERZĘTA UMIERAĆ ZACZĘŁY,
A ROŚLINY WIĘDNĄĆ POCZĘŁY.
CAŁA PRZYRODA PONURA SIĘ STAŁA
NIECHYBNA ZAGŁADA NAD CAŁĄ WSIĄ WISIAŁA.


ŚRODOWISKO BARDZO BRUDNE BYŁO,
A KASI CORAZ BARDZIEJ ŹLE SIĘ ŻYŁO.
CHODZIŁA SMUTNA, PRZYGNĘBIONA CAŁYMI DNIAMI,
A KOSZMARY ŚNIŁY SIĘ JEJ NOCAMI.
KASIA WNET SIĘ ROZCHOROWAŁA
I O REKLAMÓWKACH MYŚLEĆ PRZESTAŁA.
LEŻĄC W SWOIM DOMKU CIEMNYM MAŁYM,
REKLAMÓWKAMI ZAPCHANYM, SWOJE CZYNY PRZEMYŚLAŁA
I EKOLOGOM PRZEKONAĆ SIĘ DAŁA.
ŻE REKLAMÓWKA TOKSYNY ZAWIERA,
TO CAŁEJ PRZYRODZIE ŻYCIE ODBIERA.
I CHOCIAŻ JEST ŁADNA W UŻYCIU
TO BARDZO NAM SZKODZI W ŻYCIU.
TORBĘ PŁÓCIENNĄ KUPIŁA,
I DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE ŻYŁA.

AUTORZY  – BAJKOPISARZE:
LIDIA GÓRSKA, SARA KMAK, NATALIA DZIEDZINA, DRIUSZ GRUSZKA