Testy

 • qwe

   
 • zxc

   
 • iframe

   
 • Mieć prawo do zdjęcia

  - Czy mogę umieszczać na blogu zdjęcia jakie znalazłem w sieci? Czy mogę użyć ich potem w prezentacji projektu? – pytają nas uczniowie. Niestety, nie zawsze. Każde zdjęcie posiada swojego autora, który może nie życzyć sobie, aby jego fotografia została wykorzystana przez inną osobę.

  Jest jednak kilka sposobów na wyszukanie zdjęć i grafik, które możecie użyć “bez pytania się”. Te sposoby to Google i Flickr – wystarczy po prostu używać je z większą starannością niż robiliście to do tej pory.

  Google Grafika: kliknijcie na formularz wyszukiwania zaawansowanego. Wpiszcie to czego szukacie, np. “kot”. W parametrach wyszukiwania znajdziecie “Prawa użytkowania”. Po zaznaczeniu pożądanej opcji wyszukane zdjęcia możecie umieszczać na stronie, a nawet przerabiać je wg własnych potrzeb.

   
 • Cel: projekt Unia Europejska

  Zaczęło się. Posypały się blogi projektowe, których tematyka związana jest z Unią Europejską. To w dużej mierze zasługa programu “Młodzi Aktywiści Prezydencji”. Tak czy inaczej zainteresowanie tematyką spore, co może tylko cieszyć.

  Ciekawie zapowiada się blog zespołu “Wyprzedzając przeszłość”, który zastanawia się co mieszkańcy z ich okolicy wiedzą na temat prezydencji. Trzymam kciuki, aby Wasze wpisy były tak fajne jak Wasza grupa :) A jeśli chcecie dowiedzieć się co Polacy wiedzą o prezydencji swojego kraju w UE zobaczcie filmik:

   
 • Wasze doświadczenia

  O ile do tej pory pokazywaliśmy przede wszystkim blogi uczniów ze szkół w innych krajach, to w końcu możemy pochwalić się dokonaniami naszych uczniów. “Akademia Uczniowska” rozpoczęła sezon działań projektowych, a ich efekty zaczynają przerastać nasze oczekiwania!

  Zajrzyjcie na blog uczniów z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Jak sprawdzić, które substancje gospodarstwa domowego mogą nam zaszkodzić z powodu skrajnie wysokiego lub niskiego pH? Trudny temat? Nie dla nich. Zobaczcie jak świetnie radzą sobie z projektem z chemii.

   
 • Oryginalne notatki w projekcie

  Drzewko z ogólnym planem projektu. Labirynt ilustrujący trudności pracy projektowej, u podstawy której leży praca zespołowa, a na szczycie – zaliczenie projektu. To wybrane pomysły uczniów na trudności, jakie pojawiły się przy tworzeniu harmonogramu. Zobacz jak sobie z nimi poradzil Read the rest of this entry »
   
css.php