siatkowka |

Na wstępie pragnę pozdrowić wszystkich trzecioklasistów z gimnazjum i mam nadzieję, że egzamin wam poszedł całkiem nieźle.

Teraz może przejdę do postaci Janusza Korczaka. Jak wiemy, w tym roku obchodzimy rok korczakowski a tak się składa, że moja szkoła za patrona ma właśnie jego. Z tej okazji 29 marca odbyła się uroczystość upamiętniająca tą ważna postać.

Zostały zorganizowane konkursy miejskie a laureaci otrzymali wspaniałe nagrody. Każda klasa w tym dniu miała do zrobienia plakat o Januszu Korczaku,  a także trzeba było rozwiązać krzyżówkę na temat wiedzy o nim. Dwóch uczniów oraz jedna uczennica ułożyli piosenkę o owej postaci. Piosenka została wyrapowana ( nie jestem przekonana czy użyłam odpowiedniego określenia). Był to świetny i innowacyjny sposób, który wypalił. Najważniejszym elementem w akademii były przedstawione przez uczniów dzieje Janusza Korczaka, które zmusiły widzów do głębszych refleksji o nim.  W tym dniu w mojej szkole pojawiły się różne ważne osobistości, których nie jestem wstanie teraz wymienić. Reasumując, w tym dniu nasza szkoła pokazała się z jak najlepszej strony.

Oto kilka zdjęć:

 

 

Pozdrawiam.

Brak tagów

Cześć!

Mam wspaniała wiadomość nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Bytomia w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Mecz finałowy zagrałyśmy z Gimnazjum nr 14 z Bytomia i wygrałyśmy 2:1. Pierwszy set przegrałyśmy dość gładko lecz później podniosłyśmy się i doprowadziłyśmy do wygranej. Naszej radości nie da się opisać. Teraz czekają nas rejony z Piekarami Śląskimi, a jeszcze przed nimi parę sparingów przygotowujących. W tym jutro już jeden z nich- z reprezentacja chłopaków z naszego gimnazjum. Trzymajcie kciuki. A teraz nasze zdjęcie już podczas rozdania nagród.

Pozdrawiam :)

Brak tagów

lut/12

28

Sparing w Kamieńcu :)

Witam.

Wczoraj nasza szkoła zagrała sparing z Gimnazjum w Kamieńcu. Miał on na celu przygotowanie nas do finałów Mistrzostw Bytomia Gimnazjów, które odbędą się w czwartek. Mecz zakończył się wygraną dla na 3:2. Odbył się on w bardzo przyjemnej i miłej atmosferze. Także proszę trzymać za nas mocno kciuki w czwartek!! Na koniec dwa zdjęcia z wczorajszego sparingu.

 

 

Pozdrawiam.

Brak tagów

Cześć.

Na samym początku chciałam się pochwalić. Uporałam się z moją pierwszą prezentacja  w programie „Prezi”. Uważam, że to świetny program i pozwala stworzyć prezentacja według własnej inwencji. Dziękuje bardzo za ten filmik opisujący prace w tym programie. Niezwykle się przydał. Polecam tworzenie prezentacji multimedialnych w „Prezi” jest to coś nowego i interesującego. Oto link do mojej prezentacji : http://prezi.com/boumtdwhngkc/present/?auth_key=4pphda3&follow=cv-j3vbpa9t2 . Temat został podsunięty przez moją Panią z geografii.

Co do zastosowania TIK-u w mojej szkole… Stale się rozwija. Pracownie np. fizyczne, geograficzne zostały wyposażone w rzutniki, a także w Wi-Fi. Nauczycielki „podsuwają” nam wiele stron internetowych, w których można się doskonale przygotować do egzaminu gimnazjalnego. Niektóre z nich robimy również na lekcjach dodatkowych. W bibliotece jest ciągły dostęp do internetu. Na koniec, podsumowując- nauczycielki starają się  rozpowszechniać akcję TIK w naszej szkole, a uczniowie chętnie z niej korzystają.

Pozdrawiam.

Brak tagów

lut/12

1

Kodeks 2.0

Witam.

Mój wpis zaczynam od wspaniałej wiadomości, ponieważ właśnie zaczęły mi się ferie. Ale przejdę może do rzeczy. Więc, w mojej szkole została przeprowadzona debata na temat „Kodeksu 2.0″. Starałam się jak najlepiej do niej przygotować. Czytałam wiele źródeł informacji w internecie, a także na innych blogach. Przyznam, że okazało się to bardzo przydatne. Wspólnymi siłami jakoś udało nam się sprostać temu zadaniu. Oczywiście nie udało by nam się to bez pomocy naszych kochanych nauczycielek. Oto efekty naszej pracy:

KODEKS 2

Aby rozpowszechnić kodeks udałam się do paru klas, w których opowiedziałam na czym polega „nasze dzieło” i o co tak na prawdę chodzi. Mam nadzieję, że zaciekawiłam trochę tym  uczniów . Także zostały powieszone owe kodeksy na korytarzach w szkole, a następnym źródłem informacji jest oto ten blog, na który też wchodzą uczniowie szkoły do której chodzę. To chyba wszystko na temat „Kodeksu 2.0″. Na koniec dołączam parę zdjęć z debaty.

Pozdrawiam.

Brak tagów

gru/11

25

Święta + Berlin

Reichstag- Niemiecka siedziba parlamentu.

Widok Berlina z kopuły Reichstagu.

Wejście do muzeum "Pergamonu"/ To co tam zobaczyłam było przepiękne niestety zdjęć nie można było robić.

Plac Potsdamer. Najnowocześniejsze miejsce w Berlinie. W lewym górnym rogu także widać "Sony Center"- największe centrum handlowe w Berlinie.

Witam :)

Na wstępie z okazji świąt życzę Wam zdrowia, szczęścia pomyślności i spełnienia marzeń. :) )

Teraz natomiast z góry chciałam przeprosić za taką przerwę w blogowaniu ale w czasie tej przerwy świątecznej, chcę to wszystko nadrobić.

Więc,  w poprzednim tygodniu byłam na szkolnej wycieczce w Berlinie. Powiem, że była bardzo fascynująca w szczególności dla osób lubiących historię. Widziałam bramę Brandenburską. Byłam w muzeum Pergamonu. Niesamowite wrażenie robi Checkpoint Charlie :) i mur berliński. Natomiast najlepszym aspektem Berlina jest wieża telewizyjna, z której widać całe miasto! :) Chciałam na koniec dodać, że paradoksem jest to albowiem widziałam Reichstag ( parlament niemiecki) a naszego, polskiego niestety nie. Możliwe jednak, że w najbliższym czasie to zmienię. Zdjęcia z Berlina pojawią się na mojej stronie na facebooku. Tutaj podaje link : http://www.facebook.com/pages/Nauka-z-klas%C4%85/290317094341223

Pozdrawiam, Karolina :)

Brak tagów

gru/11

6

Mikołajki :D

"Panie Mikołajowe " kl. III a

Zawstydziły się trochę ale pamiątka jest :)

Podczas debaty mikołajki nadal były świętowane :)

" Panie Mikołajowe 2" kl. I a

Cześć.

Jak wiecie dziś są mikołajki. Z tej okazji u nas w szkole była przeprowadzona akcja, kto założył jakiś element związany z mikołajem nie był w tym dniu pytany. Nie wszyscy dostosowali się do tego ale dla większości była to niezła frajda i spokój na lekcjach. Dodam, że udało mi się na dodatek zrobić parę zdjęć, które pojawią się także na blogu.

Pozdrawiam.

PS. Mam nadzieję że was też Święty Mikołaj odwiedził. ;) ))

Brak tagów

lis/11

29

Początki ;)

Witam :)

Po wielkich zmaganiach nareszcie się tutaj dostałam. :D To mój pierwszy blog także wybaczcie z góry jak będzie coś nie tak ;p (będę się starać).

Może przejdźmy do sedna. Jakiś tydzień temu spotkałam się z blogowiczami z mojej szkoły w sali pani z geografii. W celu wytłumaczenia nam na czym to w ogóle polega. Spodobała mi się bardzo ta akcja. Oczywiście, zaproponowałam także swoje pomysły. Jako, że lubię sport w szczególności siatkówkę(co widać po nazwie). Postaram się połączyć przyjemne z pożytecznym ale na razie nie będę niczego pisać na ten temat. Pozostawię to tajemnicą.

Pozdrawiam,
Karolina

Ps. Uwagi/porady/propozycje dotyczące bloga i wpisów będą mile widziane.

Brak tagów

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php