Sp3 Slupca-komputerowe nowinki

szkoła z klasą 2.0

Ja i Nadia spotkałyśmy się z trudnościami i naprawdę momentami nie było łatwo

Ale wiemy że Powerpoint to program na którego mozna liczyć .

Chociaż ja i Nadia mamy bardzo mało czasu , gdyż mamy dużo zajęć po za lekcyjnych

to na projekt  o naszym mieście i okolicach

Zawsze będzie czas

Na pewno trudności , z którymi się spotkałyśmy to nagła zmiana planów i problem z WLMM , ale wiemy , że nie warto się załamywać bo wszystko zawsze się ułoży. Praca nad projektem po prostu wymaga zangażowania i chęci , zawsze mozn a skorzystać z innych programów…

Praca nad projektem zakończona oto wyniki prezentacja i wirtualna kartka po polsku i po angielsku:https://skydrive.live.com/#!/view.aspx?cid=1E38894840E808F0&resid=1E38894840E808F0!309

prezntacja: https://skydrive.live.com/#!/view.aspx?cid=45AB6ABFC535E7F0&resid=45AB6ABFC535E7F0!227

Prezentacja ang.:https://skydrive.live.com/#!/view.aspx?cid=45AB6ABFC535E7F0&resid=45AB6ABFC535E7F0!228

 

Wiktoria L.

Nagła zmiana planów z Filmu w WLMM  trzeba zrezygnować , został on przypadkiem usunięty z mojego komputera:( Ale głowa do góry razem z Nadią robimy prezentację i wirtualną kartkę.Kiedy ja byłam na zawodach w Turku Nadia pojechała do PowidzkiegoParku Krajobrazowego . Więc mamy zdjęcia . I zaczęła się praca  wszystko musi być dopięte  na ostatni guzik.

Taki mały szkic tego co planujemy utworzyć z Nadią , to jest al’a moja wizja potem jej , a w końcu razem to połączymy . Miłego ogladania :

https://skydrive.live.com/#cid=45AB6ABFC535E7F0&id=45AB6ABFC535E7F0!133

 

 

My młodzież oraz dzieci i dorośli powinniśmy uważać na bezpieczeństwo i ochronę naszych danych w internecie !!!

Na facebooku czy nk i innych portalach społecznych powinniśmy patrzeć na to jakie zdj. wstawiamy i jakie informacje umieszczamy

W necie powinniśmy uważać na :

  1. Wstawianie odpowiednich zdjęć i udostępniać je tylko dla swoich pewnych znajomych.
  2. Zablokować wszelkie informacje o nas aby wiedzieć je mogły tylko wybrane przez nas osoby
  3. Zakładać profile najlepiej na stronach popularnych i sprawdzonych

 

Niedawno proponowałam mojej babci aby zaczęła pracować z komputerem , tłumaczyłam jej że internet i programy w komputerze wcale nie są takie złe.Chociaż babcia się sprzeciwiała to jakoś udało mi się ją przekonać!!!
Pokazałam jej programy :

  • Word pad
  • power point
  • movie maker
  • excel
  • I jak można się posługiwać w internecie .
    Udało mi się nawet namówić babcię na założenie poczty internetowej !!!!

 

Drodzy ucznowie w naszej szkole możemy korzystać z wielu różnych pomocy technicznych typu SkyDrive , w którym :

a) tworzymy różne projekty typu:. zastosowanie technologii komputerów , prezentacje , arkusze kalkulacyjne , teksty , itd.

b)prace domowe :. Bardzo często się zdarza , że na lekcji mamy parę zadan i czasami nie uda nam się wyrobic to zawsze możemy dokończyc te plecenia na skydrive.

c)filmy i fotografie:. W tym programie możemy zapisywać nasze zdj. i filmy , ja umieściałam juz 2 filmy i 2 fotografie .

Poczta internetowa Live@edu

a) możemy się ze sobą porozumiewać , np.  gdyby moja koleżanka zadzwoniła i poprosiłaby mnie o poprzednią lekcję , bo była chora to zamiast rozmawiać z nia przez tel. przez 30 min wyślę jej maila w 5 min .

b) pomoc nauczycieli :. Kiedy mnie nie było i przegapiłam jakieś blogowe propozycje od pana to napisałam do niego maila i mogłam w tedy zrobić prezentacje na konkurs i było to naprawde pomocne:)

Vulcan

W naszej szkole istnieje dziennik elektroniczny vulcan , więc zawsze moja mama może mnie skontrolować , przyszłe sprawdziany i frekfencje . Moim rodzicą , i nie tylko moim , ale także innych dzieci się podoba może trochę mniej …uczniom…hahaha

sukcesy

nasza szkoła zdobyła w tamtym roku dyplom i zaliczyliśmy program Szkoła z klasą 2.0

 

W naszej szkole pracujemy , odrabiamy prace domowe , przesyłamy zdjęcia i filmy oraz wiele innych rzeczy tworzymy w tak  zwanej „Chmurze” czyli SkyDrive. Mamy też naszą internetową pocztę na , na której możemy porozumiewać się z naszymi kolegami i koleżankami oraz z nauczycielami.Mamy też dziennik elektroniczny vulcan by rodzice mogli dopilnować swoich pociech.

Na ostatniej lekcji informatyki tworzyliśmy nasze własne filmy w programie Windows Live Movie Maker . Bardzo mi się podobało , mojemu bratu , który jako pierwszy widz nagrodził mnie gromki brawami dziękuje!!!

Oto link powiedzcie sami co sądzcie:

https://skydrive.live.com/#cid=45AB6ABFC535E7F0&id=45AB6ABFC535E7F0!135