Aby blog „żył” ;) publikuję post z mojego klasowego blogu, w którym wprowadzałam storybird:)

Dzisiaj na lekcji języka polskiego poznacie narzędzie internetowe, stronę storybird.com, dzięki której można tworzyć kolorowe książki ze swoich opowiadań. Postępujcie według wskazówek.
1. Wejdź na stronę, klikając na link obok: storybird.com
2. Wpisz swój login i hasło (przepisz z karteczki, którą ode mnie otrzyłeś/atrzymałaś).
3. Zmień swoje hasło, ale zapisz je w swoim zeszycie do j. polskiego.
4. Klikając na „You” wybierz „class”

5. Wybierz zadanie „Sen Adasia” i wykonaj polecenie. Kliknij na „Start a Storybirds”. Możesz też zacząć tworzyć opowiadanie-książkę wybierając przycisk „create” w lewym górnym rogu.

6. Wybierz obrazek („use this arts”) i zacznij pisać. Kolejne strony swojej książki dodawaj za pomocą przycisku (+) umieszczonego w prawym dolnym rogu. Ilustracje dodajesz przenosząc je za pomocą muszki (najedź na ilustrację, kliknij prawy przycisk myszki i przeciągnij ją na stronę).

UWAGA! Mój obrazek to oczywiście jedynie przykład. Wybierz ten sam, lub inny. Jest mnóstwo ilustracji do wyboru. Zastanów się jednak, czy uda Ci się na jego podstawie napisać opowieść o śnie bohatera „Akademii Pana Kleksa”.

7. Pracę tę możesz wykonać sam/a lub w parze – wciśnij ikonkę MENU w lewym dolnym rogu (gdy już jesteś w kreatorze książki) i wciśnij „Invite collaborator”. W polu invite – „invite someone from the class list” i wybierz kogoś z klasy. Od teraz twórzcie opowiadanie razem! Poczekaj jednak z tym do końca lekcji, będzie Wam trudno pracować w tym samym czasie. Uwaga – zaprasza tylko jedna osoba z pary, druga przyjmuje zaproszenie.

Jeśli nie potrafisz napisać opowiadania, zajrzyj do swojego podręcznika – tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Możesz też zerknąć tu: OPOWIADANIE. A tutaj znajdziesz słowniczek-pomocniczek, czyli wyrazy, których będziesz mógł/mogła użyć w swoim tekście. By uniknąć błędów, skorzystaj  ze słownika ortograficznego on-line: http://so.pwn.pl/lista.php

Dołączam również prace moich uczniów: