KONFERENCJA

DOBRE PRAKTYKI CYFROWEJ SZKOŁY

W KAMIENIU KRAJEŃSKIM

 

19 marca 2013 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. I Armii Wojska Polskiego w Kamieniu Krajeńskim odbyła się konferencja „Dobre praktyki cyfrowej szkoły”.

         W spotkaniu uczestniczyli: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty – A. Łukaszewska, Burmistrz Kamienia Krajeńskiego – W. Głomski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kamieniu Kraj. – K. Warylak,  Radni Rady Miejskiej w Kamieniu Kraj., Dyrektor Miejsko – Gminnego Zespołu Usług Oświatowych – U. Brycka, dyrektorzy szkół z terenu miasta i gminy , Przewodnicząca Rady Rodziców – I. Sikorska, przedstawiciele szkół z sieci współpracy nr 28 oraz  nauczyciele i uczniowie szkoły w Kamieniu Kraj.

         Podczas konferencji dyrektor szkoły, p. Sławomir Borlik omówił dotychczasowe osiągnięcia w procesie unowocześniania swojej placówki z zastosowaniem narzędzi informatycznych w ramach rządowego programu „Cyfrowa Szkoła”. Nauczyciele zaprezentowali dobre praktyki stosowane w kamieńskiej szkole oraz narzędzia TIK. Podzielono się doświadczeniami, jak:

- pracować z tablicą interaktywną z wykorzystaniem programu SMART,

- pracować z multibookiem na lekcjach matematyki,

- pracować z Mapami Google przy tworzeniu planu wycieczki (http://maps.google.pl/)

- wykorzystać wizualizer na lekcjach przyrody i j. polskiego,

- tworzyć filmiki i gry na lekcji j. angielskiego. (http://www.classtools.net/, http://www.dvolver.com/moviemaker/make.html)

Konferencja była dowodem na to, że „Cyfrowa Szkoła” ma na celu rozwijanie kompetencji nie tylko nauczycieli, lecz także uczniów. Wychowankowie przygotowali prezentację multimedialną, pokazali internetową stronę Samorządu Uczniowskiego, brali aktywny udział w pokazowych lekcjach, na scenie udowodnili, że „Szkoła z laptopem jest dzisiaj na topie”.

Dzięki nowym praktykom stosowanym w szkole i sprzętowi TIK, wiele zyskali uczniowie i nauczyciele, co sprzyja większemu zaangażowaniu się w procesie edukacyjnym, licznym sukcesom, promocji oraz pozytywnemu postrzeganiu przez środowisko lokalne.

UWAGA!!! Niedługo zamieścimy prezentację, przygotowaną przez uczniów na tę okazję oraz filmiki ze spotkania.

Pozdrawiamy

Zespół nauczycieli z Kamienia Krajeńskiego:)