Zajęcia j. niemieckiego z panią Emilią Bęben w czasie, których uczniowie klas V a i V b dzielą się swoimi marzeniami dotyczącymi państw na świecie, w których najchętniej spędziliby wakacje. Przeprowadzają także „burzę mózgów” w wyniku, której wybierają cztery najczęściej wymieniane przez nich kraje europejskie (Grecję, Portugalię, Anglię i Hiszpanię), jako cel wakacyjnej podróży. Kolejny krok to szukanie informacji o tych krajach i przygotowanie . Wystawa plakatów odbyła się na festynie szkolnym.

Grupa uczniów z kl. V b samodzielnie przygotowuje plakat o Grecji. Powstała ciekawa i estetyczna praca, którą widać na zdjęciu.

Równie ciekawa praca powstała o Portugalii.

Na uwagę zasługuje również plakat o Hiszpanii, który zawiera w całości informacje w języku niemieckim.

 Zajęcia wychowania do życia w rodzinie z panią Małgorzatą Korfanty podczas, których uczniowie klas piątych uczą się poprzez dramę bycia asertywnym. Przygotowują również mini-broszurę informacyjną zawierającą takie treści jak: (typowe zagrożenia w czasie pobytu na wakacjach i sposoby ich uniknięcia, gdzie szukać pomocy, telefony alarmowe, pomocne infolinie dla dzieci i młodzieży itp.).

Zajęcia plastyki na, których uczniowie pod kierunkiem pani Iwony Góreckiej wykonują prace plastyczne z podpisami w j. niemieckim przedstawiające różne miejsca pobytu w czasie wakacji. Gotowe prace zostały wyeksponowane podczas festynu szkolnego.

Zajęcia przyrody z panią Moniką Königsberg podczas, których uczniowie z pomocą nauczyciela określają klimat panujący w wybranych prze siebie krajach europejskich. Informacje o klimacie uwzględnili następnie na swoich plakatach.

Zachęcamy do obejrzenia filmu i prezentacji z naszego projektu.

http://www.youtube.com/watch?v=OXDlmkGJ0yA