Wykonaliśmy gazetkę „Ekologii czas”

Z pomocą pani Iwony Góreckiej przygotowaliśmy przedstawienie „Segregujemy śmieci w naszych domach”. Uświadomiliśmy całej szkole jak ważne jest minimalizowanie odpadów pojawiających się w naszych domach.

Opracowaliśmy hasła popularyzujące segregację odpadów z inspiracji pani Elwiry Hajnos-Pituch, dyrektor szkoły.

Napisaliśmy opowiadania pt. „Ja też chcę ratować świat” wspólnie z panią Izabelą Sotek.

Wszyscy prezentujemy niebieski ubiór w „Dniu polskiej niezapominajki”, a także  5 kolorów (zielony, niebieski, żółty, biały, czerwony). Zwracamy uwagę na potrzebę segregacji odpadów.

Opracowaliśmy prezentację multimedialną i plakaty, w której przedstawiliśmy sylwetkę Świętego  Franciszka, patrona ekologów.

Wspólnie z panią Moniką Königsberg zebraliśmy i opracowaliśmy informacje związane z wywiadem „Jak segregujemy odpady” w naszych wsiach. Wyszukaliśmy i sfotografowaliśmy „dzikie wysypiska śmieci. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy plakaty o tematyce ekologicznej pod kierunkiem pań Iwony Góreckiej-Spyrka i Krystyny Mandziej.

Zrozumieliśmy, że przyroda jest bardzo ważna w życiu ludzi, trzeba o nią dbać. Znamy skutki gromadzenia wszystkich odpadów na wysypiskach. Wiemy w jaki sposób minimalizować odpady. Potrafimy i uczymy się segregować śmieci. Rozwinęliśmy wrażliwość na problemy środowiska