Witam i ponownie zapraszam koordynatorów i koordynatorki do większej aktywności na blogu. Zależy mi również na ustaleniu miejsca i terminu pierwszego spotkania naszej sieci oraz odpowiedniego przygotowania się.

Przygotowanie koordynatorów do spotkania odbywa się przed warsztatem właśnie na blogu. To blog ma być miejscem dyskusji, wymiany doświadczeń, ustaleń, etc. Poniżej podaje kilka informacji o tym, co należy przygotować na pierwsze spotkanie.

ZADANIE I :

Przed spotkaniem, na blogu osoby uczestniczące w sieci 48 zastanawiają się nad:

– jedną rzeczą, którą potrafią (w kontekście nauczania z TIK),
– jedną rzeczą, której chcieliby się nauczyć.

Dobierają się w pary. Dobór w pary nastąpi przed warsztatem, na blogu . W trakcie dwóch sesji będziecie pracować w tych właśnie parach, zgodnie ze swoimi umiejętnościami i potrzebami. Podczas jednej z sesji będziecie osobami uczącymi się, a podczas drugiej będziecie uczyć.

ZADANIE II

W trakcie warsztatu jedna z sesji poświęcona będzie prezentacji i wymianie dobrych praktyk. W ramach kursu internetowego, w sprawozdaniu do modułu III i IV opisywaliście i udostępnialiście wypracowane przez siebie dobre praktyki, w związku z czym nie będzie to dla Was dodatkowa praca.
Na blogu osoby uczestniczące zgłoszą chęć zaprezentowania swojej dobrej praktyki. Czas prezentacji nie powinien przekroczyć 10 minut/osobę, w związku z czym możemy zaplanować 4 prezentacje. Dobrze byłoby, aby prezentacje dotyczyły różnych przedmiotów/ aplikacji/ problemów.

Zadania są już znane, więc jeszcze tylko ustalenie gdzie i kiedy. Zaproponuję termin i miejsce i proszę o informację, czy Państwu pasuje; czy pasuje Pani Gabrysi.

5. 04. 2013 – (piątek po SPRAWDZIANIE) w SP 8 w Żorach (Rogoźnej) godzina do ustalenia.

Pozdrawiam cieplutko i czekam na wpisy.