O projektach i Festiwalu 2.0.

Szkolny Festiwal 2.0 odbył się 4 czerwca 2012 roku. Na Festiwalu prezentowaliśmy projekty edukacyjne z matematyki, języka polskiego i przyrody. Z matematyki poszczególne zespoły z klas IV-VI przedstawiały prezentacje „Matematyka w życiu codziennym mojej rodziny”. Nad ich przygotowaniem pracowaliśmy w marcu, kwietniu i maju. Każdy zespół miał inny pomysł na przygotowanie prezentacji. Staraliśmy się wykorzystać wiadomości zdobyte na lekcjach matematyki i informatyki. Trudno nam było podjąć decyzję, co chemy przedstawić w swoich „matematycznych” prezentacjach. Spotykaliśmy się po lekcjach w swoich zespołach i w każdej wolnej chwili. Omawialiśmy swoje pomysły i przedstawialiśmy przygotowane materiały. Bardzo często komunikowaliśmy się również za pomocą gg, skypa, e-maila, zarówno między sobą jak i z naszą opiekunką projektu – p. E. Walczak.
Na Festiwal przybył Burmistrz Miasta i Gminy Biała Rawska – p. Zbigniew Szcześniak oraz rodzice uczniów z klas 0-VI. Po zaprezentowaniu projektów z matematyki, języka polskiego i przyrody były różnego rodzaju zabawy – dzieci z rodziacami na Pikniku Rodzinnym. Było bardzo wesoło. Na zakończenie był słodki poczęstunek.
W przyszłym roku planujemy tez przygotować jakiś projekt. Mamy już pomysł na temat.
Podoba nam się też blogowanie, ale w tym roku dopiero się uczyliśmy i nie zawsze wiedzieliśmy jak to robić?
Chcemy dalej „TIKać”.


prezentacja Ż+A+R+S

TIK-amy przez wiele lat

Wył.

Już od wielu lat TIKamy w naszej szkole. Wykorzystujemy TIK na lekcjach informatyki, matematyki, języka polskiego, języka rosyjskiego i wielu innych przedmiotach. Bardzo nam się podoba praca na lekcji z wykorzystaniem komputera. Ciekawe prace (zadania TIK)wykonywali uczniowie klasy IV na lekcji informatyki – a było to dawno (w grudniu 2011 roku). Oto dwie prace:

Prezentacja matematyczna

W lutym cała nasza klasa spotkała się w szkole, by dobrać się w grupy do tworzenia prezentacji multimedialnej ,, Matematyka w życiu codziennym naszej rodziny”. Prezentacje tworzyliśmy kilka miesięcy. Pisaliśmy ze sobą na gg i na e- mailach. Większość prezentacji robiliśmy poza szkołą. Nasz wysiłek został pokazany 4 czerwca, był wtedy Burmistrz Miasta i Gmminy Biała Rawska – Zbigniew Szczesniak oraz rodzice.

Zawody w piłkę nożną

15 maja odbyły się zawody w piłkę nożną. Stawiły się drużyny z Babska, Białej Rawskiej, Pach, Błażejewic i Starej Wsi. Biała Rawska zajęła 1 miejsce, Babsk 2, Stara Wieś 3, Błażejewice 4, Pachy 5. Rywalizowaliśmy między sobą z uśmiechem.

css.php