Pokaz: podsumowanie projektu

Dzisiaj odbyło się podsumowanie naszego projektu „Szacowanie długości i wagi”. Na pokaz przybyli zaproszeni goście: panie nauczycielki oraz uczniowie klasy I gimnazjum, których projekt czeka dopiero w przyszłym roku. Na początku Patrycja Syrek, Patrycja Smolarska i Patryk Ślęzak przedstawili prezentację o naszym projekcie. Potem przyszedł czas na doświadczenia, które przeprowadzali pierwszacy. Najpierw musieli ocenić „na oko” wagę chrupek i butelki z wodą oraz długość sznurka, książki i listewki – na dwóch pierwszych stolikach. Potem zaś trzeba było sprawdzić ile wyniki szacowane różnią się od rzeczywistych – na następnych stanowiskach. Rezultaty były zadziwiające! Niektórzy, ocenili parametry przedmiotów prawie idealnie, natomiast wyniki innych zupełnie przeczyły rzeczywistym liczbom. Wszystko zostało oczywiście udokumentowane na kartach pracy, które uczniowie I gimnazjum dostali zaraz po prezentacji.

Potem nastąpiło publiczne odczytanie wyników doświadczeń i ocena pokazu. Każdy z gości musiał napisać na karteczce co mu podobało lub nie podobało się na pokazie i przykleić kartkę w odpowiednim miejscu tablicy – na plusie albo minusie. Prawie wszystkie karteczki wylądowały na plusie – oprócz jednej,  na której napisano, że było zbyt mało przykładów…  Mimo tego, że  to negatyw, to dobrze świadczy o pokazie i tych, którzy  go przygotowali: przykłady podobały się i gościom żal było że jest ich nie dużo.

Po pożegnaniu się z uczniami pierwszej gimnazjum odbyło się podsumowanie projektu przez uczestników i samoocena swojej pracy na zajęciach. Brzmi to tak poważnie… ale tam było pełno śmiechu i zabawy. Myślę, że wszyscy miło zapamiętają ten projekt i pokaz. Niestety nie można było zrobić zdjęcia grupowego na koniec, aparat odmówił posłuszeństwa. Ale to nic – wspomnienia są lepsze od zdjęć!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge