3 X TAK!!!!!!

Witam witam

Odzywam sie nieco nieśpiesznie od ostatniego razu, bowiem chcąc lub niechcąc ten wpis będzie swoistą klamrą ( to coś takiego co spina w całosc) ….. po prostu nie chciałem zapeszać. Dziś kiedy emocje trochę opadły, mimo radochy w sercu spokojnie mogę powiedzieć, że życzenia sukcesu zostały przyjęte przez NASZĄ ZŁOTĄ DRUŻYNĘ i oddane po całości dla wszystkich dobrze życzących.

Zbyt mało słów mogących oddać to uczucie które się w sercu pali.

DZIĘKUJEMY!!!!  to niech wystarczy. no bo co tu mżna powiedzieć……za widowisko, za radość, za pot i krew, za bezgraniczne poświęcenie, za to, że jesteśmy dumni jak mało kto, za to, że ……..itd….itp. za to, że płakaliśmy ze szczęścia i mogliśmy Wam kibicować.

No tak rozgadałem się, z dziennikarskiego obowiązku nadmieniam, że pracujemy, mamy się w dobrze, życie sportowe rozkwita i tu nie będę oryginalny jak powiem, że siatkówka jest numerem 1, że przystąpiliśmy do drugiej edycji WF z Klasą, że nasza uczennica Hania Stanik zajęła wysokie druge miejsce a uczeń pierwszej klasy Oskar Jackowski trzecie w CHOSZCZEŃSKIM BIEGU TERENOWYM, że coraz więcej osób się pyta o tego…. noooo……o speedmintona!,że roboty od metra, że wszystkim fizycznym życzymy wszystkiego dobrego w tym roku szkolnym

A teraz mały wywiad ankietowy ( coś ty znów wymyślił ) – naprawdę łatwy…no dobra odpowiedzi zanajdziecie Państwo w tytule

1. Czy Polacy zostali MISTRZAMI ŚWIATA ?

2. Czy mamy najlepszą pubiczność na ŚWIECIE ?

3.Czy z tego powodu jesteśmy SZCZĘŚLIWI ?

Jesteśmy dumni

Łysy Szczęśniarz

Bomba w górę !!!!!

Witam wszystkich zebranych na dorocznym święcie rozpoczęcia sezonu. Wszystkie sprawy podopinane na ostatnie guziki zawodnicy ustawieni na lini startu – nerwowo rozglądają się z małym niepokojem w oczach, czekają na sygnał startera ….3…..2…..1   BOMBA W GÓRĘ  stało się kolejny wyścig rozpoczęty, linia mety w czerwcu, wszystkim zawodnikom życzymy realizacji zamierzeń w dobrym zdrowiu, a trenerom satysfakcji realizacji ich zamierzeń względem zamierzeń ich podopiecznych  najlepiej pokrywających się (o rany!!!!), no powiedzmy spójnych. Niespodzianki mile widziane gdyż powodują, że człowiek nie zasypia, a dawka endorfin z adrenaliną zawsze pozytywnie jest w stanie człowieka podnieść na duchu.

Siatkarzom życzymy sukcesu końcowego w Mistrzostwach Świata, jak również niezmiennego wsparcia wszystkich kochających ten czysty sport. Na marginesie chciałem coś dodać takiego pozornie nie związanego z tematem….ceremonia otwarcia Mistrzostw Stadion Narodowy (biało czerwone barwy) 62  tysiące kibiców w każdym wieku od dziecka na rękach do seniorów ATMOSFERA ŚWIĘTA SPORTOWEGO twarze uśmiechnięte jest hymn wszyscy wstają i śpiewają, wszędzie kolory narodowe nogi się uginają z wrażenia, każdy człowiek oglądający to na żywo jak również w TV jest członkiem wspólnoty zebranej pod jednym sztandarem któremu na imię POLSKA ……..błagam jako niżej podpisany niech ten obrazek będzie zawsze przed naszymi oczamy w każdej doniosłej chwili która wymaga od nas czegoś więcej niźli codzienności, byśmy czuli się jednym narodem dumnym ze swoich symboli i dokonań, a każdy z nas by czuł się w takim momencie szczęśliwym i pełnym wiary człowiekiem pozbawionym negatywnych uczuć…… mogłbym więcej ale nie w tym rzecz – chciałem tylko powiedzieć, że tak właśnie się czułem ale zadałem sobie jednocześnie pytanie czemu tak nie jest zawsze………

Życzę na zakończenie:

  • wiary we własne siły
  • aspiracji
  • szerokich horyzontów
  • wytrwałości
  • braku kontuzji
  • znajomości tekstu hymnu
  • fajnych kolegów i koleżankek
  • dobrej atmosfery pracy i nauki

etc etc .Wiem kolejność iście przypadkowa, ale chyba nie o to chodzi by tak właśnie było, rzecz w tym by się powyższe spełniło.

Pochylam się uniżenie – ja Łysy

P.S. W tym roku też będziemy, powiem więcej – będzie szerzej, szukamy nowej twarzy do prowadzenia bloga uczniowskiego i z ochotą będziemy realizować program WF z Klasą.  Zapomniałbym Tita jest szczęśliwa!!!!

Czasem słońce – czasem deszcz

Witam wszystkich zaglądaczy (no no – coś nowego)

Wyścigi zakończone, czas zawodów skończony zawodnicy dobiegli do mety – niektórzy zrobili to naprawdę w tempie sprintu (a byl cały rok !!!!! – no dobra nie wymądrzam się), Dyplomy i medale zostaną wręczone na uroczystej dekoracji w piątek około jedenastej (prawie jak w Soczi), niektórzy dostaną dyplom za uczestnictwo, co poniektórzy z dyplomem otrzymają drobny upominek w postaci przedmiotu do czytania, a jeszcze inni dyplom z paskiem (do spodni?????), pięknym czerwonym od góry do dołu za osiągnięcia w cyklu całorocznym ( wielkie brawa i nie mniejsze szczere gratulacje), Szkoła wygląda mniej więcej jak puste mieszkanie Pandory (nie nie- nieszczęścia jeszcze na nas nie spadły), jedna wielka PUCHA. Nie jest jednak tak źle my mamy co robić (wypisujemy dyplomy i dopinamy budżet Rady Rodziców, żeby na upominki drukowane starczyło, a to oznacza super wyniki końcowe), a i nowe pokolenia przychodzą co prawda już bez tornistrów          ( o czym ty człowieku mówisz – jakich tornistrów???? -w średniej są !!!!! ), no tak wyrobów galanteryjnych wszelakich mieszczących przybory szkolne ( LEPIEJ ?) –      ( może być !!!), ale w dresach. Cieszy nas to wielce przychodzą starsi i młodsi – tak tak Nowe pokolenia ptaków zwiastujących wiosenkę.

Ale jakoś mimo wszystko człowiek w duszy czuje coś czego nawet moja łysa łepetyna nie jest w stanie określić…..słow znaczy brak- no bo jak określić stan kiedy się i trochę cieszę i smucę zarazem, że to koniec- bez sensu prawda? (o nie nic nowego ty stary pierniku bez włosów).

Z reporterskiego obowiązku nadmieniam, że speedminton ma się nieźle ziarno zostało w glebie teraz trzeba je podlewać i pielęgnować. Wakacyjna susza może spowolnić proces dojrzewania, ale wrześniowe ochłodzenie i natłok ( mam nadzieję), nowych twarzy da porządnego kopa tej inwestycji w zdrowie, w którą na pewno bawić się będziemy. W ostatni weekend w liczbie 3 byliśmy na międzynarodowych mistrzostwach w Szczecinie i powiem Wam, że nieźle namieszaliśmy spoglądano na nas z uznaniem (napisz  może od razu z obawą o przyszłość ty chwalipięto), a nawet z obawą o przyszłość bo z pewnością zaczniemy wygrywać. Turniej był super organizacja – pierwsza klasa, atmosfera- klasa mistrzowska, super spędzony czas. Nie zapominam dodać, że czuwał nad nami Mąż Opatrznościowy ( o czym ty gadasz człowieku??? – przecież…….), przepraszam źle się wyraziłem Żona Opatrznościowa Nasza Anetka Kochana- która była

- szoferem

- zaopatrzeniowcem

-trenerką

-dobrym duchem

-przewodnikiem po Szczecinie

-znawcą tras tramwajowych

-degustatorem napojów izotonicznych ( nie pijcie tego – za dużo cukru -Mówiła nam)

-gospodarzem na Wałach Chrobrego

Słuchajcie, żeby nie Ona nic by się tak nie udało. Nie pierwszy raz mówię Jej Wielkie Dzięki za serce. Ach zapomniałem powiedzieć, że w międzyczasie jeszcze zdała egzamin z Przepisów Przeciwpożarowych – Zuch Dziewczyna!!!!

Pozdrawiam wszystkich mówiąc Do Przeczytania. ( a to łysy cudak)

p.s. Anetka ma problem. Ma słodką wysterylizowaną kotkę, nazwała ją Tita. Tita jest tu cytat ” ………………………..Łajdaczką………………” Pytanie brzmi co Aneta ma z nią zrobić, żeby usunąć kropki w cytacie.

Pozdrawiam Łysy

Święto Szkoły

Witam, witam wszystkich serdecznie, pragnę donieść, że 2 czerwca po raz 15 odbyło się Święto Szkoły Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. Jak co roku towarzyszyło Nam kilka przedsięwzięć: konkurs wiedzy humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej, wiedzy o historii szkoły, przygotowanie plakatów pod hasłem „pijani kierowcy wiozą śmierć” , byliśmy świadkami realnego pokazu z zakresu pierwszej pomocy, który przygotowali n-le wf ze wsparciem ratownika medycznego (panie Jacku dziękujemy) oraz uczniowie naszej szkoły. Ale najlepsze pozostało na koniec :)

I Tak o godz. 12.00 rozpoczęły się przygotowania do I Choszczeńskiego Biegu Profilaktycznego – Na Mecie Trzeźwość, poświęconego ofiarom wypadków samochodowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Bieg ten otwiera naszą szerszą akcję, która nosi tytuł „Na mecie – życie”.Ale o niej na bieżąco w kolejnych odsłonach.

Stolik startowy przygotowany, uczestnicy gotowi, karty startowe rozdane, policja czeka a więc czas rozpocząć bieg, a nie nie, jeszcze nie, jeszcze rozgrzewka pod sprawnym i czujnym okiem n-li wf. Wszyscy gotowi, kibice z plakatami roztawieni na trasie, megafon działa, policja rusza i my też, pani dyrektor Barbara Ciecierska zagrzewa nas do boju i w drogę …po życie …..

Impreza udana, uczestnicy biegu zadowoleni, tu nikt nie zwycięża indywidualnie, wszyscy są zwycięzcami, młodzież, nauczyciele, społeczność lokalna. Wszystkim uczestnikom biegu składam serdeczne gratulacjie i ogromne podziękowania. Żywię ogromną nadzieję, że wpiszę się on w historię Polnej już na wieki :)

To nie był koniec, czekał Nas jeszcze pokaz speedmintona, ale o nim już napisał mój ulubiony kolega Łysy. Na koniec pare fotek i do usłyszonka.

Pozdrawiam Polna DSC_0399 (640x424) DSC_0402 (640x424) DSC_0403 (640x424) DSC_0407 (640x424) DSC_0414 (640x424) DSC_0429 (640x424) DSC_0430 (640x424) DSC_0433 (640x424) DSC_0434 (640x424) DSC_0435 (640x424) DSC_0465 (640x424) DSC_0468 (640x424)

07 (640x592) 08 (640x487) 09 (584x640) 10 (640x548) 12 (640x531) 14 (640x306)

 

http://zs2choszczno.pl/2014/06/swieto-szkoly-sluzy-promocji/

http://www.powiatchoszczno.pl/nowa/index.php?option=com_content&view=article&id=1108:wito-szkoy-nr-2-na-sportowo&catid=45:aktualnoci&Itemid=93

http://www.choszczno.pl/content/view/3025/1/

 

Zawsze i wszędzie niech to miarą !!!!

SDIM1706 (800x533) SDIM1703 (800x533) SDIM1713 (533x800)Witam wszystkich nie mniej ciepło, niż słońce które daje o sobie znać w ten czerwcowy ranek. Stan licznika świadczy, że jeszcze o nas nie zapomnieliście i za to wielkie dzięki Wam składamy. Niedługo koniec roku szkolnego, więc rywalizacja sportowa obejmuje swoim zasięgiem nie tylko wychowanie fizyczne, ale i język polski, geografię, konstrukcje budowlane…..długo by wymieniać, trwają właśnie nieprzerwanie od tygodnia wyścigi do nauczycieli tych przedmiotów w celu no właśnie w jakim? otóż np: niektórzy chcieliby wyższą ocenę niż np…………tu można wstawić dowolną cyfrę arabską od 1 do powiedzmy 4, a są przypadki, że w ogóle jakąś ocenę. Życzymy powodzenia by na mecie czyli rozdaniu świadectw każdy otrzymał dyplom ukończenia zawodów z całym okresem przygotowawczym zgodnym z rocznym cyklem treningowym.

A u nas co nowego?

„Zawsze i wszędzie – niech to będzie miarą” – pod takim właśnie hasłem w ramach obchodów (po raz 15 – a więc parafrazując „Misia” okrągła rocznica) święta szkoły odbył się pierwszy choszczeński otwarty dla wszystkich mieszkańców naszego pięknego miasta pokaz speedmintona. Kibice i chętni nowych sportowych wrażeń – nie zawiedli. Przekrój wiekowy widowni obejmował zakres od 2 do 100 lat. Nie zawiedli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Choszcznie, którzy sprawili, że ta impreza się odbyła ( wielkie dzięki ),przedstawiciele firm które wspomogły finasowo nasze przedsięwzięcie ( bardzo wielkie dzięki ) nauczyciele wychowania fizycznego z okolicznych szkół, uczniowie szkół z naszego powiatu i mieszkańcy Choszczna. Było kogo powitać, przybyli bowiem w liczbie pięciu  niczym siedmiu wspaniałych ( tak szybko się ruszali z tymi rakietami, że nie można było się doliczyć rąk )

1. Kuba Orzechowski Junior U18 – dwukrotny wicemistrz Polski,
międzynarodowy mistrz Danii, międzynarodowy mistrz Holandii
2. Michał Izbicki  - dwukrotny mistrz Polski, brązowy medalista
Międzynarodowych Mistrzostw Polski i Niemiec
3. Sabina Schabek +35 – tyuły mistrzyni Polski, wicemistrzyni
Polski, międzynarodowej mistrzyni Polski, wicemistrzyni Czech, brązowa
medalistka Niemiec
4. Jarek Ryhanycz   +40 – prekursor dyscypliny w naszym regionie,
brązowy i srebrny medalista Mistrzostw Polski
5. Bogdan Mieżyński  +50 – brązowy medalista Mistrzostw Świata,
międzynarodowy dwukrotny Mistrz Polski, mistrz Węgier, Niemiec, Słowacji,
dwukrotny mistrz Polski.

Naprawdę było na co popatrzeć, a hasło tytułowe i przewodnie imprezy przełożone zostało na realia. Może grać każdy w każdym wieku, o każdej porze, i wszędzie i jest to miara, która obejmuje speedmintona.

Rewelacyjny pokaz, świetna atmosfera, która przerodziła się w piknik rodzinny, pozytywne nastawienie, dają zielone światło do tego aby niedługo rozegrać pierwsze zawody w Choszcznie na naszej hali i pracować z chętną już młodzieżą. Sprzęt już posiadamy dzięki naszym sponsorom, halę mamy, chęci również, więc cóż pozostało? pozostało „łupać” w speeda i cieszyć się sportem – czego sobie i państwu życzę

Łysy

 

Speedminton !!!!!! coming soon w Choszcznie

Witam wszystkich śledzących wpisy na naszym blogu. Miło jest spojrzeć na licznik odwiedzin, cieszy oczy niezmiernie

. 2 czerwca 2014 w naszej szkole odbędzie się otwarty dla wszystkich mieszkańców powiatu choszczeńskiego  pokaz speedmintona. Zapraszamy wszystkich chętnych i aktywnych ruchowo mieszkańców naszego miasta na tę interesującą prezentację. Sport ten w moim pierwszym kontakcie wydał  się bardzo interesujący, powiem więcej – bardzo fajowski, albo inaczej „genialny w swojoej prostocie” Improwizowane pole gry w każdych warunkach i zabawa gwarantowana. W warunkach szkolnych realny do realizacji i w miare fajnie można to umieścić w programie. Na zajęciach pozalekcyjnych jeszcze bardziej, bo wszyscy startują z jednego poziomu zaawansowania, idealna sytuacja dla propagowania idei tej dyscypliny.

„Zawsze i wszędzie” jak brzmi motto, oddaje uniwersalny charakter tej gry dla wszystkich małych i dużych. Tak więc już niedługo.

Poniżej zamieszczam plakat promujący pokaz speedmintona

Relacja ….coming soon ;-)

A3 20 sztuk (565x800)

matury, matury

Hejka dawnośmy się nie słyszeli, wybaczcie taki okres szkoła żyje maturami, pogoda za oknem kiepska i już odliczamy czas do wakacji. Jaskółeczki bidne meczą się na egzaminach a u nas życie toczy się w swoim rytmie. Zbieram nową grupę, myślę nad nowymi pomysłami, piszę scenariusz, regulaminy i tak sobie myślę, że Wf-meni to jakiś inny naród, ale dlaczego? Nie wiem, zawsze tak było, jest i pewnie będzie. Czym to jest spowodowane, chyba specyfiką studiów, całe dnie na uczelni, ganianie z jęzorem na brodzie z jednych zajęć na kolejne, szatnie koedukacyjne, wspólne wyjazdy na obozy i to odizolowanie od reszty, reszty grona. Wf-ści zawsze gdzieś indziej, w swoim grajdole. Czy to fajnie, penie tak, czy nasz grajdoł jest fajny? a i owszem, a jak tam u was? tak samo? Zastanówmy się wspólnie co tu zrobić, żeby ten nasz grajdoł polubiła młodzież która przyjdzie od września w mury naszej szkoły. Pomyślę :)

A tak poza tym, to rozegraliśmy kolejne spotkanie z naszą partnerską szkołą, tym razem w ramach licealiady reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej spotkała się z jedynką na orliku i rozegrali piękny mecz przy paskudnej pogodzie. Emocji nie zabrakło do samego końca, w regulaminowym czasie gry był remis, po dogrywce nadal remis i rozstrzygnięcie nastąpiło po rzutach karnych a tu jak wiadomo komu szczęście dopisze – i tym razem dopisało chłopakom z ZS Nr 1. Mimo wszystko jesteśmy dumni z naszych dzieciaków, dali pokaz pięknej gry. Dziękujemy. Relacji foto nie będzie bo niestety zdjęcia przy takiej pogodzie wyszły beznadziejne.

Pozdrawiamy Polna

Czas inicjacji !!!

Witam wszystkich.

Kasztany przekwitają, pogoda w kratkę, jednym słowem jesteśmy w trakcie matur. Młodzież jakby trochę inaczej wyglądająca, mam wrażenie, że chyba tak bardziej poważniej, może nawet powiedziałbym dostojniej. Jaskółki jak się patrzy – panie w kolorach stonowanych spokojnych trochę wyższe niż zazwyczaj (myśl człowieku, przecież nie przyszły w trampkach), eleganckie niezmiennie. Panowie prężnie, biel z przodu, ciemność z tyłu i z dołu….. normalnie jak jaskółki. Jakze inni od tego jakimi ich widzimy podczas zajęć wf…….no tak ale musze uzyc czasu przeszłego czasownika „widzimy”.                                                                                                                         Czas inicjacji!!!!.                                                                                                                  Za około 2 tygodni będą już kimś innym, będą bowiem sami stanowić o sobie – co to oznacza? No cóż do tej pory w większości podejmowali decyzję….. czy może przypadkiem nie wszystkie lekcje są im potrzebne, – przecież taka ładna pogoda za oknem itd, za 2 tygodnie każda decyzja przekładać się będzie na jakość i skuteczność ich życia. Metrykalnie są juz dorośli teraz uzupełnią swą dorosłość o kwalifikacje z życia. …… no wiem ton wypowiedzi dosyć podniosły……mogę inaczej bądźcie najlepszymi kreatorami, kowalami kującymi życie, czyńcie cuda ktore będą dawac Wam zadowolenie czyniąc szczescie wokół, zycze Wam od czasu do czasu kopa takiego…. delikatnego byście mogli docenic bardziej dobro ktore Was otacza, zeby Wam się głowach nie poprzewracało. ….życzę Wam wszystkiego co najlepsze!!!!

Łysy  z bardziej wyposażoną we włosy Anetą

Drzwi otwarte szkoły

Pragnę podzielić się informacją, że dzisiaj w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte. Wyszły elegancko, przynajmniej tak mi się wydaje, dzieci zachwycone naszą piękną halą sportową, co nas niezmiernie cieszy, mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym dane nam będzie w pełni pracować i realizować nowe pomysły.

Miałam okazję poznać dogłębniej zawód ślusarz, którego uczą się moje kochane chłopaki z I A , nawet nauczyłam się spawać co mi się bardzo podobało, strój miałam wyjściowy jak na ślusarza przystało :) (jeszcze zmienię zawód :) ) a mianowicie dlatego, że dziś właśnie  reprezentowałam wraz ze swoją klasą Zasadniczą Szkołę Zawodową. Dzieciaki fajne, mam nadzieję, że dane mi będzie poznać ich bliżej od września .

Pozdrawiamy Polna

Koniec :(

No i stało się Jaskółki odfrunęły, teraz czeka ich nowa przygoda z dala od naszego zgiełku, szkoda, wielka szkoda. Moi kochani życzę Wam wszystkiego tego czego sami sobie życzycie, pamiętajcie o Nas tak jak i my będziemy pamiętać o Was i bardzo, bardzo mile Was wspominać.
DSC_0944

sesja_003

0

1

4

5

6

7

8

9

showthumb.php