Moduł 5 zaliczony

 okeyUdało nam się przebrnąć przez 5 modułów projektu. Potrzebny był pomysł na biznes, czas i  chęci do pracy. Było warto!  A takimi słowami  podsumował naszą pracę opiekujący się nami mentor: Gratuluję, że udało wam się z dużym zaangażowaniem zrealizować ten projekt – to dla mnie zaszczyt i niesamowita przyjemność czytać sprawozdania tak zaangażowanej grupy! :)

 

Kolejny moduł rozpoczęty

Przed nami praca nad ostatnim modułem w kursie Młodzi Przedsiębiorczy. Podczas pracy nad modułem 5 zajmiemy się analizą SWOT, czyli określeniem mocnych i słabych stron naszego biznesu, przeanalizujemy szanse i zagrożenia wynikające z prowadzenia naszej wirtualnej firmy.

W poszukiwaniu pracy swoich marzeń – lekcja o rynku pracy.

19 maja br. zaprosiliśmy do wspólnego udziału w webinarium nasza klasę- IIB, Spotkanie dotyczyło rynku pracy. Organizatorem spotkania było Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pani Monika Niepiekło- - doradca zawodowy Biura Karier Uniwersytetu Warszawskiego., która prowadziła spotkanie, zabrała nas do świata rynku pracy, planowania kariery zawodowej. Zrozumieliśmy, że przy wyborze swojej przyszłej kariery trzeba kierować się zdolnościami, zainteresowaniami, pasjami oraz cechami charakteru. Najważniejsze jest to, aby robić to, co sprawia nam przyjemność. Spotkanie było ciekawe i pouczające.

Zachęcamy naszych kolegów , aby w pełni wykorzystali swoje zdolności i umiejętności w poszukiwaniu właściwej drogi życiowej, poszukiwania pracy swoich marzeń.

Webinarium o kooperatywach

 

22 kwietnia 2016r. o godz. 10.00 odbyło się kolejne  webinarium z udziałem naszej grupy. Było ono dla nas ciekawym doświadczeniem. Pogłębiliśmy naszą wiedzę o kooperatywach i spółdzielni. Poznaliśmy przykład spółdzielni działającej w Warszawie-  sklep ze zdrową żywnością pod nazwą  „ Dobrze”, gdzie ludzie pracują za darmo i dobrze im z tym. Chcecie wiedzieć więcej o ich działalności szukajcie…

Webinarium jako narzędzie ClickWebinar

W module 3 kursu „Zakładamy i prowadzimy firmę” zajmowaliśmy  się przygotowaniem strategii marketinowej dla naszej działalności. W tym zadaniu niewątpliwie pomógł nam udział w webinarium, które dotyczyło komunikacji medialnej, czyli tego jak informować otoczenie o swoim przedsięwzięciu. Spotkanie odbyło  się on-line 13 kwietnia br. o godz.18.30.

 

Wielki sukces

f2Wielki sukces naszych koleżanek.Ola i Julka otrzymały nagrodę główną w konkursie pod hasłem: „Uchwyć ducha książki na fotografii” 

zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku . Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie fotografii na podstawie wybranej przez siebie książki i przedstawienie własnego wyobrażenia na temat miejsca, bohaterów, wydarzeń  i motywów.

Ola  i Julia za zdjęcie Liesel, bohaterki powieści Markusa Zusaka „Złodziejka książek” otrzymały również nagrodę specjalną i zajęły I miejsce w wyniku głosowania na portalu społecznościowym Facebook. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

f1