29 cze 2012

WAKACJE ! :D

No więc zaczęły się wakacje . U nas zakończenie wyszło bardzo fajnie, odstaliśmy nagrody sportowe, wyróżnienia i przede wszystkim świadectwa. Najlepszym absolwentem został Michał Ryba . Rok ten neizwykle szybko przelciał , jeszcze niadawno narzekałam, że przed nami cały rok pracy. No ale cóż koniec o szkole bo są WAKACJE . Wszystkim życze udanej zabawy, miło spędzonych wolnych dni i dużo odpoczynku :)

 

Karola ^^

27 cze 2012

Podsumowanie projektu

TRUDNOŚCI W WYKONANIU ZADANIA

1. Rozporządzenie przestrzenią brulionu

RECEPTA

Musiałam ograniczyć informacje do tych najważniejszych i najciekawszych

INNE RZECZY NIE SPRAWIŁY MI PROBLEMU

GDYBYM MIAŁA PONOWNIE BRAĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE …

… kupiłabym kolorowy tusz do drukarki :)

ELEKTRONICZNE NARZĘDZIA, KTÓRE WYKORZYSTAŁAM:

korzystałam z podstawowych narzędzi:

Internet (wikipedia, oficjalna strona Eoina Colfera)- by znaleźć informacje

program Open Office Word- używałam go by opracować informacje

drukarka- by wydrukować informacje

SĄ TO URZĄDZENIA , KTÓRE WIĘKSZOŚĆ DOBRZE ZNA. SZCZEGÓLNIE POLECAM PAKIET OPEN OFFICE, KTÓRY W PRZECIWIEŃSTWIE DO PROGRAMU MICROSOFT OFFICE, JEST DARMOWY. PONADTO UWAŻAM, ŻE MA LEPSZY I BARDZIEJ PRZEJRZYSTY  INTERFEJS , A JEGO FUNKCJE POZWALAJĄ DO SWOBODNEJ OBRÓBKI INFORMACJI.

Pozdrawiam, Kamila :D

18 cze 2012

Wakacyjnie..

Ten post chciałabym poświęcić wakacjom, które są przeze mnie wyjątkowo gorliwie wyczekiwane, wiecie, odliczanie dni do końca roku szkolnego i takie tam.  DO KOŃCA WAKACJI ZOSTAŁO 10 dni! Ludzie, w tym roku szkolnym czeka nas już tylko jeden zły poniedziałek. Za niedługo na pytanie „Jaki dziś mamy dzień tygodnia” codziennie będziemy mogli odpowiadać „Piątek” i w każdym dniu bawić się jak najlepiej potrafimy. Wakacje, to czas, w którym wyjeżdżamy w różne miejsca, ja w tym roku jadę do Włoch na 2 tygodnie od razu po zakończeniu roku szkolnego i bardzo się z tego powodu cieszę. :) Skoro jeszcze ten tydzień nauki nam został, to może wypadałoby wtrącić kilka słów o szkole, a więc.. Ja i dziewczyny z bloga teraz ukończymy klasę 6, wszystkie będziemy miały pasek na świadectwie i wysokie średnie, w miarę. Dobra, koniec tematu szkoły, aż mi się japa cieszy, jak myślę, że przez te dwa miesiące sobie poleniuchuje! :)  

Pozdrawiam, Zuza

Pora założyć okulary przeciwsłoneczne ! :)

Źródło grafiki:  loveit.pl

 

12 cze 2012

Projekt z Języka polskiego (część druga)

Oto szczegóły powstawania projektu:

1. Ustalenie wraz z nauczycielką tematu projektu

Ostatecznie wybraliśmy Współczesna Literatura Dziecięca

2. Wybranie bohaterów swoich plakatów

Moja postać plakatu to Eoin Colfer i książka Artemis Fowl, a Zuzy i Karoli Agata Mańczyk i książka Rupieciarnia.

3. Zakupienie brystolu

Kosztował mnie aż 1,50 zł.

4. Znalezienie informacji o autorze i książce

Wybrałam tylko te najciekawsze. Wydrukowałam je i wycięłam.

5. Przyklejenie informacji na brystol

Z tym było najciężej :P

6. Przedstawienie plakatu na Festiwalu 2.0

Zajęło mi to minutę :D

Pozdrawiam, Kamila :)

Niezwykła skrzypaczka

Ostatnio trafiłam na filmik przedstawiający niezwykły pokaz. Główną rolę gra tam LINDSEY STIRLING. Mnie osobiście bardzo imponuje talent Lindsey i życzę jej dalszych wspaniałych występów. Oto parę piosenek jej autorstwa:
YouTube Preview Image
YouTube Preview Image
Pozdrawiam, Kamila :)
06 cze 2012

Euro2012 w naszej szkole

Dziś w naszej szkole odbył się dzień poświęcony Euro2012 . Wszyscy ybraliśmy się na biało czerwono .Rano chłopcy na wf rozegrali mecze między drużynami :)  Potem mieliśmy zbiorowe zdjęcie . Cały dzień spędziliśmy na wesoło :)

31 maj 2012

FESTIWAL 2.0

W ramach projektu Szkoła z Klasą 2.0 dnia 30 maja odbył się Festiwal Projektów. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania uczniowie przedstawiali swoje projekty z różnych dziedzin nauki. Były projekty m.in. z techniki, j. polskiego, j. angielskiego, matematyki, przyrody, religii. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i pożytecznych informacji. Również nasze plakaty brały udział w Festiwalu. Ja zachęcałam do przeczytania książki „Artemis Fowl” Eoina Colfera. Oto zdjęcia z Festiwalu Projektów 2.0:

Pozdrawiam, Kamila :)

25 maj 2012

Konkurs Baltie

W dniach 18-20 maja, Sara, ja i parę osób z szóstej i czwartej klasy, pod opieką pani Karoliny Zioło, pojechałyśmy do Warszawy na międzynarodowy konkurs BALTIE 2012. W tym roku udział wzięło 120 drużyn z Polski, Czech, Niemiec, Słowacji i Białorusi. Uczestnicy byli w wieku od 7 do 17 lat, dlatego utworzono różne kategorie. Pingwinki i The Best (Sonia, Michał, Krzysiek) startowały w kategorii B3.  W czasie wolnym od konkursu zwiedzaliśmy Warszawę z grupą z Sieradza. Obejrzeliśmy m.in. Belweder, Łazienki, Pałac Kultury i wiele innych ciekawych miejsc.

07 maj 2012

Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie

Podczas pobytu u kuzynów, którzy mieszkają w woj. lubuskim, widziałam pomnik Chrystusa. Pomnik w Świebodzinie, jest obecnie najwyższą rzeźbą przedstawiającą Chrystusa na świecie. Chrystus Król jest patronem gminy Świebodzin. Figura została poświęcona w 2010 roku. Na zdjęciu stoję daleko od pomnika, ale byłam tam gdzie kończy się szata Jezusa Chrystusa, bliżej figury. Bardzo podobała mi się ta mała wycieczka.

   Źródło zdjęcia: własne

Pozdrawiam Zuza :)

Majówka

Dziś wróciliśmy, po dłuugim wekendzie do szkoły. Ja majówkę w większości spędziłam u kuzynów, którzy mieszkają blisko Zielonej Góry. Świetnie się bawiliśmy, było bardzo śmiesznie, niektórych chwil nigdy nie zapomnę. Do nieprzyjemnych wspomnień należy moja pobudka przez brata i kuzyna, ugh.. ona na pewno mi się nie będzie dobrze kojarzyć.  Gdy pożegnałam się z Olą i Tomkiem i wróciłam do domu czekały na mnie kolejne miłe chwile, z przyjaciółkami i kolegami. No, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy i musimy wrócić do szarej codzienności, którą dla nas jest chodzenie do szkoły. Szkoda tylko, że wraz z majówką odeszła piękna, słoneczna pogoda i zamiast być teraz na dworze, siedzę na komputerze. Nie wiem jak wy, ale ja czekam na słońce.

 

Źródło grafiki: pinger.pl

Pozdrawiam Zuza :)

css.php