Inspiracje: Design Thinking

Design Thinking (myślenie projektowe) to nowoczesna metoda, którą wykorzystuje się do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie ważne jest uwzględnienie i dopasowanie ich do potrzeb użytkowników. Powstała na gruncie biznesowym, jednak jej potencjał jest o wiele większy – założenia tej metody z powodzeniem można stosować także w edukacji. Prezentujemy podręcznik, który pokaże Wam, jak za pomocą tej metody mierzyć się z codziennymi wyzwaniami w szkole.

Przy wypracowywaniu nowych metod działania standardowym podejściem powinny być: koncentracja na adresatach działania, szeroka perspektywa, z której patrzy się na wyzwania, jak również nacisk na testowanie proponowanych rozwiązań oraz ich ulepszanie na podstawie zebranych informacji zwrotnych. Wymienione elementy są głównymi założeniami Design Thinking - dzięki temu praca tą metodą daje szansę na wypracowanie praktycznych, oryginalnych i przede wszystkim skutecznych rozwiązań, odpowiadających realnym potrzebom szkolnej społeczności.

Na stronie CEO przeczytanie na ten temat więcej i pobierzecie bezpłatny przewodnik po tej metodzie. Gorąco polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php