Maj miesiącem warsztatów

Chociaż przygotowania do konferencji finałowej i podsumowania projektów idą pełną parą, nie zapominamy o warsztatach. W maju odbyły się aż trzy – poznawaliśmy tajniki historii mówionej i sztuki debatowania. Odwidziliśmy warszawskie Liceum im. Hoffmanowej, Gimnazjum nr 5 w Siedlcach, a także spotkaliśmy się z uczniami ZSP w Równem. Poniżej krótka relacja zdjęciowa i notatka przygotowana przez gimnazjalistów z Równego. Kolejne warsztaty już w przyszłym roku szkolnym!

Podczas naszej klasowej wycieczki do Warszawy, która odbyła się w dniach 21-25 maja 2016 roku zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i uczestniczyliśmy w wielu inspirujących spotkaniach.

Bardzo wartościowym doświadczeniem było spotkanie z przedstawicielką CEO panią Anną Dobrowolską, która prowadziła dla nas warsztaty przygotowujące nas do prowadzenia debat. Zajęcia rozpoczęliśmy od gry integracyjnej, która okazała się zbawienna dla tych wszystkich, którzy w nocy nie zmrużyli oka. Po zakończeniu krótkim wstępie - przystąpiliśmy do działania. Pierwszym krokiem było podanie przez każdego z nas skojarzeń ze słowem „debata”. Dzięki temu zadaniu mogliśmy dowiedzieć się jak obszerne znaczenie ma to pojęcie. Po wstępnych działaniach nadszedł moment, kiedy dostaliśmy szanse wykazania się umiejętnością wypowiadania się na forum klasy. Jednak wcześniej podzieliliśmy się na cztery grupy i przygotowaliśmy sobie plan przemówienia, zgodnie ze wskazówkami udzielonymi przez panią Anię. Każda drużyna musiała wybrać jednego bohatera, który jej zdaniem mógłby być ikoną „solidarności”. Podczas prezentacji każdemu z nas towarzyszył początkowo lekki stres, jednak jak się później okazało zupełnie zbędny, gdyż wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z wykonaniem zadania. A dzięki informacji zwrotnej jaką otrzymaliśmy od trenerki, wiemy nad czym musimy jeszcze popracować, aby nasze wypowiedzi stały się jeszcze lepsze.

To spotkanie naprawdę wiele nas nauczyło. Chociaż na co dzień niekoniecznie przepadamy za nauką, zajęcia prowadzone przez panią Anię zdecydowanie przypadły nam do gustu. Gdybyśmy mieli szansę wzięcia udziału w takich warsztatach jeszcze raz, na pewno bez wahania byśmy to zrobili.

Uczniowie klasy III z ZSP w Równem

Dominik Bałon,

Krystian Bałon,

Sebastian Braja,

Karolina Kopcza,

Karol Patla.

dca59806-4e2f-4dfe-a1d0-6f55399bb8a6

DSC_0890

DSC_0877

DSC_0859

Zdjęcia nadesłała pani Aneta Cyran.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php