40 lat KOR!

Zapraszamy do włączenia się w społeczne obchodzy 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników. 23 września minie 40 lat od tego wydarzenia, ale obchody trwać będą przez całą jesień. Można wziąć udział w debatach, wykładach, odwiedzić wystawy czy pobrać materiały edukacyjne dostępne na stronie. Organizatorzy zachęcają też do zgłaszania własnych inicjatyw rocznicowych. CEO włączyło się w obchody – działalnoscią KOR-u będziemy się zajmować w tym semestrze Solidarnej Szkoły.

40-lat-KOR-Od-sprzeciwu-do-wolnosci-KOLOR

 

Czasem mały kamyczek popchnięty w dół zbocza potrafi pociągnąć za sobą lawinę potężnych głazów. Ale tylko czasem. Bardzo rzadko. Najczęściej nie dzieje się nic – turla się w dół i grzęźnie między skałami.

Czasem mała grupka ludzi potrafi za sobą pociągnąć miliony, zmieniając bieg historii. Ale tylko czasem. Bardzo rzadko. Najczęściej nie dzieje się nic.

Kiedy jest ten właściwy moment, ta jedyna niepowtarzalna okazja? Tego nie da się wcześniej przewidzieć. Trzeba próbować raz za razem, do skutku.

Ludzie, którzy w 1976 roku spotkali się w Komitecie Obrony Robotników i pociągnęli za sobą lawinę, wcześniej próbowali raz za razem. W harcerstwie i w duszpasterstwie, w partii komunistycznej i w opozycji do niej, w konspiracji i w pracy organicznej, w studenckich kołach dyskusyjnych, na salach rozpraw, w kabaretach i w literaturze. Jednak dopiero KOR okazał się tym kamyczkiem, który pociągnął za sobą lawinę.

Więcej informacji i materiałów: www.komitetobronyrobotnikow.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php