Śpiewajmy o wolności!

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sztumie z okazji niedawnego Święta Niepodległości odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie – zupełnie różne od tradycyjnych apeli czy akademii. Chcemy promować dobre praktyki edukacji historycznej i wychowania patriotycznego, dlatego poprosiliśmy nauczycielki ze Sztumu, panią Annę Raczkowską i panią Aleksandrę Budzowską, o opisanie pomysłu. Może skorzysta z niego więcej osób? Gorąco zachęcamy!

Często dobre pomysły rodzą się niespodziewanie. W naszej szkole obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości inaczej niż do tej pory. Młodzież naszego gimnazjum w nietypowy sposób uczciła Święto Niepodległości. Na jednej z przerw spontanicznie zorganizowano happening, podczas którego wspólnie odśpiewano utwór pt. „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni. Radość z tego, że żyjemy w niepodległym kraju, wyraziliśmy śpiewem. Do początkowo niewielkiej grupy osób dołączało coraz więcej ludzi, a niektórzy tak ukochali wolność, że podśpiewywali sobie na lekcjach. :)

Taki sposób obchodzenia rocznic, czasem może lepiej trafić do młodzieży niż tradycyjne apele i akademie. A fakt, że przybywało śpiewających świadczyć może o tym, że wolność jest wartością cenną dla wszystkich niezależnie od czasu i pokolenia.
20161110_113618
20161110_113713

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php