Szkolne święto – trochę inaczej

Prezentujemy relację z obchodów Święta Konstytucji w Gimnazjum nr 6 im. Wojciecha Korfantego w Rudzie Śląskiej. To nie tylko ciekawy sposób na przypomnienie o wartosciach zapisanych w naszej Konstytucji, takich jak wolność, solidarność, szacunek dla drugiego człowieka i jego praw, ale też świetna metoda na zaangażowanie uczniów w obchody szkolnych uroczystosci. Polecamy tę dobrą praktykę!

„5 maja w galerii szkolnej odbyło się podsumowanie szkolnych obchodów 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 20 rocznicy uchwalenia obowiązującej Konstytucji RP. Tegoroczne obchody służyły utrwaleniu wiedzy nas wszystkich o znaczeniu konstytucji w państwie demokratycznym i były manifestacją patriotyzmu oraz przywiązania do praw i wolności obywatelskich.

Każda klasa udekorowała swoją salę lekcyjną według własnego pomysłu tak, aby obrazowała jeden z rozdziałów Konstytucji RP. Tytuły kolejnych rozdziałów znalazły się na drzwiach różnych pracowni, w których 4 i 5 maja odbywały się lekcje. Zajęcia w takim niecodziennym otoczeniu i w patriotycznej atmosferze były niezwykłe i bardzo podobały się uczniom.

Wszystkim klasom należy się podziękowanie za trud i pomysłowość, natomiast największe wrażenie zrobiła sala klasy II a zamieniona na salę sejmową, w której przed każdym uczniem – posłem położono egzemplarz konstytucji jako wskazówkę czym powinien się kierować przy podejmowaniu decyzji dotyczących nas wszystkich. Drugie miejsce przypadło klasie I a, która przepięknie w barwach narodowych zaprezentowała nam Rzeczpospolitą, a trzecie klasie III b, która z kolei prezentując Sądy i Trybunały zamieniona została w salę rozpraw.”

Relację i zdjęcia nadesłała pani Elżbieta Bartoszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php