LAS już za nami ….

Dużym wydarzeniem sportowym w naszej szkole był „ XIII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego”.Odbył się 16.03.2016r.w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.Trwał 3,5 godz.Celem tego konkursu było propagowanie tańca jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu,uwrażliwienie na piękno ruchu i muzyki ,wymiana doświadczeń.

Konkursy taneczne  organizowane przez Szkołę Podstawową nr10 w Głogowie mają długą historię.

Szkolny konkurs taneczny po raz pierwszy zorganizowano w roku szkolnym 2000/2001.Własnie w tym okresie powstał pierwszy zespół taneczny  ,którego pokazy  zainspirowały społecznośc szkolną do samodzielnego  tworzenia  układów tanecznych.Od tego czasu nastąpił rozwój grup tanecznych w naszej szkole ,obecnie jest 6 formacji ,które reprezentują naszą placówkę na różnych  imprezach i konkursach odnosząc znaczne sukcesy.

Początki  działalności były trudne- w organizacji konkursu pomagali rodzice i nauczyciele w-fu.Z czasem okazało się ,że w innych  głogowskich szkołach też powstały grupy taneczne i zrodził się pomysł organizacji „Międzyszkolnego Konkuru Tańca Nowoczesnego ‘’.Najpierw naszym sojusznikiem była Rada Rodziców i sponsorzy,w następnych latach rozwinęła się współpraca  z Miejskim Ośrodkiem Kultury.Na początku w konkursie brały udział zespoły  szkół głogowskich na poziomie podstawowym i gimnazjum,póżniej powstały kategorie klas I-III szkół podstawowych,klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjum. W jubileuszowym  dziesiątym konkursie  i następnym dodatkowo brałay udział  formacje szkół ponadgimnazjalnych.Także zasięg konkursu się rozszerza i z roku na rok uczestniczy coraz więcej dzieci i młodzieży  z powiatu i województwa. Starosta Głogowski i  Prezydent Miasta Głogowa wyraziłi zgodę na objęcie patronatem naszego konkursu, co w bardzo dużym stopniu podniosło jego ranę w regionie dolnośląskim.

W konkursie uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych,gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.Dwa miesiące wcześniej rozesłano zaproszenia wraz regulaminem  do szkół głogowskich i powiatu głogowskiego i na podstawie zgłoszeń ustalono przebieg konkursu.Uczestnicy startowali w następujących konkurencjach: mini formacja i formacja na poziomie klas I-III szkół podstawowych,klas IV-VI szkół podstawowych,gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.W sumie w zmaganiach brało udział 40 zespołów(150 tancerzy).Najlepsi otrzymali puchary a wszyscy dyplomy i malutkie upominki.Za organizację konkursu były odpowiedzialne dwie wuefistki p.Małgorzata Groffik i p.Ewelina Wnuk.Na turniej zaproszono Starostę Głogowskiego,Prezydenta Miasta Głogowa ,Dyrektora Szkoły oraz sponsorów i przedstawicieli prasy lokalnej  i telewizji.W jury zasiadały specjalistki od tańca i szeroko pojętej kultury.

Konkurs przebiegł sprawnie,wszyscy się dobrze bawili,  przeżyli wiele emocji i nabyli dużo nowych doświadczeń.

DSCN0913 DSCN0924 DSCN0945 DSCN0958 DSCN0971 (1)

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge