Dziewczyny z dwunastki

 • Podsumowanie projektów.

  Wczoraj w naszej szkole odbył się szkolny festiwal 2.0.  Z tej okazji odwiedziła nas absolwentaka szkoły Pani Wanda Ogrodnik. Wszyscy przedstawili swoje projekty. Nasz blog został nagrodzony odznaką, a ja z Ewą dostałyśmy słowniki. Było bardzo dużo projektów. Młodsze klasy robiły projekt badawczy o żelazku i książce. Starsze klasy obserwowały jak rośnie rzeżucha. Gdy została pokazana prezentacja z naszego projektu historycznego „Glogerowskie Wojaże” miałam wrażenie, że wszystkim się spodobała.

   

   

  POZDRAWIAM!!! Zuzka:)

   
 • Video-konferenacja w naszej szkole!

  Ostatnio odbyła się u nas w szkole video-konferencja dotycząca projektu z muzyki. Wszystkie pięć dziewczyn łącznie z panią zebrały się w sali konferencyjnej, ponieważ jest tam rzutnik. Pani podłączyła swój laptop do rzutnika. Następnie skontaktowaliśmy się poprzez program Skpye z kompozytorem. Pan Janek opowiedział nam wszystko o sobie i o komponowaniu utworów.

  Bardzo mi się podobało takie spotkanie i mam nadzieję, że będzie ich więcej.

  Zuzka!

   
 • Moje tajemnicze zadanie…

  Pierwszym moim zadaniem było przeczytanie fragmentu książki Zygmunta Glogera dotyczącego rzeki Niemen. Potem wypisywałam miejscowości które odwiedził Gloger. Kiedy to zrobiłam musiałam sprawdzić czy te miejscowości jeszcze istnieją i czy zabytki które widział istnieją do dziś?

  Czy uważacie że tytuł pasuje do opisu pierwszego mojego zadania??? Odpowiedzi piszcie w komentarzach.

  Pozdrawia Ewa;)

   
 • Zapomniany wpis o wycieczce;)

  W związku z programem 2.0 odbyła się wycieczka do Ciechanowca .Pogodę mieliśmy znakomitą. Na początku wszyscy uczestnicy wsiedli do autokaru w którym czekał pan kierowca i pani przewodniczka. Gdy wszyscy znaleźli miejsca pojechaliśmy do szkoły na Waryńskiego po resztę grupy. Kiedy dojechaliśmy na  miejsce na początek poszliśmy do muzeum pisanki. Następnym naszym celem było zobaczenie dawnych wozów i pojazdów rolniczych. Kiedy to zwiedziliśmy poszliśmy zobaczyć pałac jakiegoś szlachcica. Później mieliśmy czas kupić pamiątki. Ostatnim naszym celem było zwiedzenie dawnej szkoły, to było coś niesamowitego.Kiedy wróciliśmy do szkoły czekał nas obiad i rodzicę.

  Bardzo podobała mi się ta wycieczka jedynym minusem jakiego dostrzegłam było to że trwała za krótko:(

  Jeśli mi się uda dodam zdjęcia.


  Do szybkiego zobaczenia Ewa

   
 • Wędrówka Glogera!!!

  Następnym moim zadaniem było zrobienie prezentacji, w której opisałam zabytki trzech miast. Następnie wysłałam moją pracę do Ady, która zebrała wszystkie prezentacje i z nich zrobiła jedną.

  Dla mnie było to proste zadanie, ponieważ często robię prezentacje na różne konkursy.

  Zuzia!!!

   
 • Glogerowskie wojaże!

  Dawno nie pisałyśmy o naszych projektach, większość zadań już przecież zrobiłyśmy! Dziś opiszę moje zadanie w projekcie historycznym „Glogerowskie wojaże”. Pracowaliśmy z książką „Dolinami rzek”. Zygmunt Gloger opisywał w niej miasta położone nad rzekami: Niemnem, Bug, Wisłą i Biebrzą. Moje zadanie polegało na przeczytaniu fragmentu dotyczącego podróży Bugiem i wybraniu najciekawszych miast, które nasz patron widział i opisywał. Sprawdzałam na stronach internetowych czy zwiedzane przez niego zabytki istnieją do dziś.

  Uważam, że książka była bardzo ciekawie napisana. Nie uwierzycie, ale książkę Glogera czytaliśmy w internecie na stronie: http://literat.ug.edu.pl/gloger/index.htm

  Zuzia

   
 • Pomagamy innym

  Wczoraj w Auchanie na ulicy Hetmańskiej odbyła się kwesta na rzecz Fundacji Pomóż Im. Były 4 zmiany, a każda zmiana trwała 2 godziny. Chodziliśmy dwójkami, trójkami , a czasem nawet czwórkami. Ja byłam w parze z Gabrysią. Zebrałyśmy dużo pieniędzy i świetnie się bawiłyśmy pomagając innym;)

  Ewa

   

   

   
 • Szalony dzień w Warszawie!!!

  Ostatnio pojechałyśmy na wycieczkę do Warszawy. Niestety pogoda nam nie dopisała, ale nie trzeba było się niczym martwić, ponieważ jechaliśmy autokarem. Wyjechaliśmy o godz. 6.00. Do stolicy dotarliśmy na 9.00. Najpierw poszliśmy do kina 5D na horror. Następnie pojechaliśmy na kręgle, gdzie zjedliśmy obiad, a było to w podziemiach Biblioteki Warszawskiej. Do Centrum Kopernik poszliśmy najedzeni. Spędziliśmy tam cztery godziny. Każdy znalazł coś co lubi. Najbardziej mi się spodobały instrumenty, które grały jak się siadało na krześle. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem. Byliśmy wyczerpani, ale szczęśliwi.

  Pozdrawiam Ewa!!!

   

   
 • O projekcie słów kilka!!!

  Witajcie!!!

  Chciałabym wam opowiedzieć o pod projektach, które robimy na lekcji muzyki i historii. Na historii będziemy tworzyć mapę dotyczącą miejsc, w których był Zygmunt Gloger. Na muzyce pójdziemy do różnych kompozytorów i filharmonii. Będziemy również komponować muzykę do piosenki, którą Gloger spisał do kart swojej książki.

  Czy spodobały wam się te pomysły??? Odpowiedzi piszcie w komentarzach.

  Pozdrawiam! Zuza

   
 • Święto Wiosny w naszej szkole!!!

  W środę 21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Europejski z okazji święta wiosny. Wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej,aby pokazać co przygotowały na ten dzień. Każda klasa miała hasło i przydzielony kraj. Nasza klasa wylosowała Holandię. Nasze hasło brzmiało ”Holandia tulipanami pachnąca ze słoneczników Van Gogha i wiatraków słynąca!”

  Koleżanki zaśpiewały piosenkę, a Ja i Zuza zatańczyłyśmy holenderski taniec. Jeśli będziecie chcieli zamieścimy filmik z naszym tańcem i piosenką.Jeżeli chcecie napiszcie to w komentarzach;)

  Pozdrawiam Ewcia!?!

   
css.php