To już jest koniec…

Dobiegł końca rok szkolny i nasza edukacyjna przygoda ze Szkołą z Klasą 2.0. Wiele nauczyliśmy się w ciągu ostatnich miesięcy. TIK jest nam bliższy i stosujemy go coraz częściej w codziennej pracy.

Wielkie brawa i słowa podziękowania należą się Oli Lorek z klasy VI a, która była najaktywniejszą blogerką naszej szkoły.
Bardzo dużą aktywnością wykazali się także Julia Poreda i Mikołaj Poreda z klasy V a

Całej trójce – wielkie dzięki za współpracę i zaangażowanie w realizacji blogowych zadań. To dzięki Wam zdobyliśmy wszystkie możliwe odznaki blogowe. Mam nadzieję, że czas spędzony na blogu będziecie miło wspominać. I tak nasza wspólna przygoda z TIK-iem dobiegła końca.  Czas na wakacyjny odpoczynek!
Życzę wszystkim pogodnych i pełnych przygód wakacji!

YouTube Preview Image

Jazdów, zielone miejsce stolicy

We wtorek uczniowie klasy IV b uczestniczyli w niezwykłych zajęciach terenowych. Byliśmy na Jazdowie, przepięknym, zielonym miejscu naszego miasta. Podczas wycieczki uczniowie poznawali rośliny rosnące w Parku Ujazdowskim. Z ogromnym zainteresowaniem wszyscy uczestniczyli w tej lekcji przyrody. Pani przewodnik opowiadała nie tylko o roślinach, poznaliśmy także historię naszego miasta.

„Zielona lekcja” na Jazdowie on PhotoPeach

zdjęcia własne, CC BY-NC-ND 4.0

Zabawy z Kahoot !

Na ostatnich lekcjach przyrody, pani pokazała nam stronę internetową o nazwie Kahoot. Aby wziąć udział w grze wchodzi się na kahoot.it i wpisuje numer gry wygenerowany przez prowadzącego. Wtedy można grać w tę grę. Wygląda to tak: Read more

Budżet partycypacyjny

grafika własna, CC-BY-SA 4.0

grafika własna, CC-BY-SA 4.0

Read more

Zagłosujmy!!!

 Zapraszamy do oddania głosu na nasz projekt z Budżetu Partycypacyjnego 2015 r.

Jeśli wygramy, powstanie w naszej szkole nowa, nowoczesna pracownia komputerowa
i czytelnia multimedialna!

Jak zorganizujemy głosowanie w naszej szkole? [ klik ]

Więcej na temat głosowania 
Strona do głosowania na nasz projekt – aktywna od 20 czerwca 2014

pracowniajpg

 

Czy wycieczka do Białowieży była fajna czy nie? – podsumowanie ankiety

Kilka wpisów wcześniej był wpis o wycieczce do Białowieży, a potem ankieta na ten sam temat. Jeśli chcesz zobaczyć wyniki kliknij na zdjęcie żubrów :

zdjęcie własne, CC BY-SA 4.0

zdjęcie własne, CC BY-SA 4.0

Read more

Nasz blog na 6+

Nasz blog zdobył wszystkie możliwe odznaki. Teraz ma więcej niż 40 tysięcy wejść! Oto grafika, którą przygotowałam z tej okazji:

grafika własna, CC BY-NC-SA 4.0

grafika własna, CC BY-NC-SA 4.0

Jeśli chcesz zobaczyć animację, kliknij na grafikę.

Film „Powstanie Warszawskie” moimi oczami…

Dzisiaj moja klasa V a była na filmie „Powstanie Warszawskie” razem z klasą VI a. Przed seansem Pani w kinie opowiadała nam jak zrobiono ten film. To niezwykle ciężka i czasochłonna praca, ponieważ z czarno – białych fragmentów klisz powstał kolorowy obraz. Film był ciekawy ale bardzo smutny, ponieważ dużo osób zginęło, w tym wiele dzieci. Dopiero dziś sobie uświadomiłam, jak ciężkie to były czasy. Często brakowało jedzenia, ludzie myli się co kilka tygodni. Niemcy bombardowali Warszawę ze wszystkich stron, z budynków zostały tylko ruiny. Było mi bardzo przykro, bo moi pradziadkowie również uczestniczyli w Powstaniu Warszawskimi a moja prababcia żyje do dnia dzisiejszego.

Zapraszam serdecznie wszystkich na ten film!

 Muzeum Powstania Warszawskiego, Wikipedia, CC BY 3.0

Muzeum Powstania Warszawskiego, Wikipedia, CC BY 3.0

Zwierzęta chronione w Polsce

Na ostatnich trzech lekcjach przyrody robiliśmy prezentacje na temat zwierząt chronionych w Polsce. Trzeba było znaleźć 10 zdjęć na wolnych licencjach  i prawidłowo, czyli zgodnie z prawem autorskim je opisać. Korzystaliśmy głównie z Wikipedii i Flickra. Każde zdjęcie w naszych prezentacjach jest prawidłowo podpisane, czyli podany jest autor, źródło i licencja. Oto niektóre prace:

Paulina Cieślak, CC BY-NC-SA 4.0

Kamila Zgódka, CC BY-NC-SA 4.0

Ola Lorek, CC BY-NC -SA 4.0

 

Mundial 2014 rusza za chwilę!

Dnia 12 czerwca 2014 r. rozpoczyna się największa impreza sportowa w piłce nożnej, mianowicie
MUNDIAL 2014!!!

O tytuł mistrza będą walczyć aż 32 reprezentacje z 6 kontynentów. Podczas imprezy zostaną rozegrane 64 mecze a zwycięzcę poznamy 13 lipca. Read more

css.php