GALA MISTRZÓW SPORTU

Wspaniała okazja, by przedstawić wszystkim naszych najlepszych sportowców to Gala Mistrzów Sportu. W tym dniu składamy naszym Mistrzom gratulacje i podziękowania za zaangażowanie w działania na rzecz wychowania fizycznego i osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2014 / 2015 oraz godną postawę Ucznia-Sportowca.

Pucharami Dyrektora Szkoły uhonorowani zostali: Weronika Miotke, Zosia Woźniak, Szymon Kowalski, Michał Piotrowski i Kamil Skręta. Wyróżnieni zostali też najlepsi pływacy indywidualni i drużynowi oraz grupa chłopców z klasy VI, którzy regularnie brali udział w biegach Parkrun Gdynia.

GRATULUJEMY SERDECZNIE I ŻYCZYMY DALSZYCH SPORTOWYCH SUKCESÓW

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ …

Tanecznym krokiem w przyszłość…

19 czerwca 2015 roku, punktualnie o godzinie 17.00 do sali gimnastycznej przybyli zaproszeni goście oraz rodzice szóstoklasistów. Po krótkim przywitaniu zebranych padły słowa, na które wszyscy niecierpliwie czekali: „Poloneza czas zacząć” i w takt dostojnej muzyki do sali wkroczyli, posuwistym i pełnym gracji krokiem, główni aktorzy tego dnia, czyli uczniowie klas VI.
Łezka w oku zakręciła się, kiedy podziwialiśmy naszą dorastającą młodzież, dziewczęta w pięknych kreacjach, chłopcy w garniturach w efektownym i pełnym różnorodnych figur układzie tanecznym poloneza, który był wspólnym dziełem uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego.
Naszym Absolwentom życzymy samych aktywnych i słonecznych dni, realizujcie swoje plany, marzenia, pragnienia!

YouTube Preview Image

SPRAWOZDANIE Z LOKALNEJ AKCJI SPORTOWEJ

„W MUNDURZE NA WZGÓRZE - RODZINNIE ZDROWO I SPORTOWO”

Tradycyjnie, jak co roku, organizujemy w naszej szkole wraz z Radą Dzielnicy i Radą Rodziców  Festyn Rodzinny pod hasłem „W mundurze na Wzgórze – Rodzinnie i Sportowo”.

Festyn odbył się 16 maja 2015 roku, a imprezami towarzyszącymi były: Lokalna Akcja Sportowa i Festiwal 2.0 – stanowiące podsumowanie naszych działań w programach Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Głównym celem naszej Lokalnej Akcji Sportowej było kształtowanie u dzieci umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego z całą rodziną. Do wspólnej zabawy zapraszamy i zachęcamy całe rodziny: rodziców, rodzeństwo i dziadków.

Uroczyste otwarcie

festDSC_3327W dobry nastrój wprowadziła zebranych pani Dyrektor Regina Hetak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców zachęcając wszystkich do wspólnej, wesołej zabawy podczas trwania  festynu.

Sportowo – indywidualnie i zespołowo

Piosenka na dobry początek z kolei dodała energii naszym sportowcom, którzy chętnie, według zasady „fair play” rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych i grach zespołowych. A wybór był duży: zwinnościowe tory przeszkód, rzuty do kosza, rzuty woreczkami do celu, strzały piłką na bramkę, slalom z piłeczką do unihokeja, turniej piłki nożnej dla maluchów i starszych.

 

Taniec to nasz żywioł :)

festDSC_3429Podziwiać można było też występy zespołów tanecznych, które zaprezentowały swoje układy taneczne przygotowane specjalnie na festyn. Układ gimnastyczny opracowany do „Piosenki gimnastycznej” to strzał w dziesiątkę. Wspólnie z dziećmi ćwiczyli i świetnie bawili się: nasza pani Dyrektor, rodzice i nauczyciele.

Dla każdego coś specjalnego…

Atrakcji nie brakowało, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, jak nie zmagania sportowe to trampolina i zamki dmuchane, gdzie dzieci mogły „wyszaleć się” w różnego rodzaju skokach i wyskokach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki konne. Błysk w oczach chłopców wywołał wjazd na boisko samochodu sportowego, który mogli zobaczyć z bliska, a niektórzy nawet wybrali się w krótką „podróż”.

Wielkie zainteresowanie wzbudziły pokazy psów – ratowników biorących udział w niesieniu pomocy w przypadku katastrof i klęsk żywiołowych…

Każdy mógł zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i pod okiem fachowca sam takiej pomocy udzielić.

festDSC_3360

Malowanie twarzy zawsze cieszy się dużym powodzeniem i tak też było w tym roku. Ciekawe pomysły i artystyczne zdolności malujących stworzyły na „buziach” naszych milusińskich przepiękne dzieła.

festDSC_3385W mundurze na Wzgórze…

Wszyscy obecni na festynie mogli wysłuchać i podziwiać przepiękny występ Reprezentacyjnej Orkiestry Marynarki Wojennej, muzykę wojskową i marynistyczną oraz wybitne dzieła muzyki światowej w atrakcyjnym, współczesnym opracowaniu.

festDSC_3351Zuchowe harce…

„Kilka gier i zabaw kaperskich” to godzina z zuchami -moment bardzo wyczekiwany przez najmłodszych uczestników festynu. Harcerze zaproponowali zuchom zabawy rozwijające umiejętność współpracy w grupie, integrujące społeczność szkolną.

Małe co nieco dla podniebienia…

festDSC_3325

Chwile spokoju można było

znaleźć w kawiarence, gdzie o podniebienia gości zadbali rodzice, przygotowując wiele smakołyków, pyszne ciasta, ciasteczka. A ci, których „dopadł” większy głód i chcieli zjeść coś konkretnego, mogli posilić się pysznościami z grilla.

Było sportowo, kolorowo, rozrywkowo… 

Wesołe, muzyczne występy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli, występy absolwentów, Festiwal 2.0 – turniej o tytuł „Cyfrowego Komandosa” i prezentacja projektów, „Kolorowy Wir” eksperymentów i zabaw dla najmłodszych…

Oj, działo się! jak zapowiadaliśmy wcześniej. Był to piękny festiwal kolorów i smaków, rodzinnej rozrywki i radości. Atrakcji co niemiara, pogoda wprost wymarzona na rodzinne spotkanie pod chmurką. Mamy nadzieję, że festyn zakończył się sukcesem. Dzieci, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w innych niż zwykle „zajęciach szkolnych”. Wspólnie podejmowane działania sprzyjały integracji środowiska, dostarczyły uczestnikom wiele emocji i radosnych przeżyć.

 

LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO POZA SZKOŁĄ – Sprawozdanie z realizacji zadania na semestr letni

Wiosenne słońce poprawiło nam humory, dodało energii, którą wykorzystamy na lekcjach wf poza szkołą. To nasze zadanie wybrane na drugie półrocze (w pierwszym wybraliśmy jako zadanie – ruch na przerwach – jak się podczas przerw bawimy CZYTAJCIE TUTAJ :)

Fakt, że lekcja lub dwugodzinny blok wf to najczęściej ostatnie godziny zajęć uczniów, daje nam doskonałą okazję do opuszczenia terenu szkoły i korzystania z plenerów oraz obiektów sportowych położonych w najbliższej okolicy…

SONY DSC

Bukowy las Kępy Redłowskiej to wspaniały teren do biegów przełajowych…

Marszobiegi i atletyka terenowa w lesie Usytuowanie szkoły w pobliżu lasu pozwala dzieciom na zdrowe i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Biegamy, maszerujemy, pokonujemy naturalne przeszkody, organizujemy podchody, świetnie się po prostu bawimy! 

 

SONY DSC

Spacer z kijkami to przyjemność…

Spacery z kijami Nordic Walking   Dużą przyjemność sprawiają dzieciom marsze z kijami po najbliższej okolicy. Wszystko dla zdrowia! Wzmacniamy i usprawniamy cały organizm – układ oddechowy, sercowo-naczyniowy, wszystkie mięśnie.

 

* Siłownia pod chmurką na Bulwarze Nadmorskim

Piękna pogoda sprzyja odwiedzaniu siłowni i aktywnemu spędzaniu czasu z wykorzystaniem profesjonalnych przyrządów. Dbamy o swoje ciało, pracujemy nad wzmacnianiem mięśni, integrujemy się z pozostałymi ćwiczącymi.

siłownia1

Siłownie pod chmurką na Bulwarze Nadmorskim i na Skwerze Plymouth to zaledwie 10-15 minut od szkoły…

 

 

basen3* Basen raz w tygodniu

Z pływalni korzystamy przez cały rok. W ramach zajęć do wyboru dzieci raz w tygodniu próbują swoich sił w wodzie, gdzie kraul, grzbiet i „żabka” nie są im obce. Ćwiczenia w wodzie to doskonała zabawa i relaks – zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Dzięki cotygodniowym zajęciom na basenie umiemy pływać i kochamy pływanie…

 

 

SONY DSC

Lodowisko też jest bliziutko …

 

 

Zajęcia na lodowisku W ramach popularyzacji sportów zimowych organizujemy naukę jazdy na łyżwach. Zajęcia na lodowisku to strzał w dziesiątkę, gdyż miłośników łyżwiarstwa w naszej szkole nie brakuje.

 

 

SONY DSC

Na kręgielni ćwiczymy precyzję i dokładność… i jest to doskonała gimnastyka.

 

* Kręgielnia raz w miesiącu Uwzględniając potrzeby i zainteresowania dzieci raz w miesiącu organizujemy wyjście na kręgle dla każdej klasy. Zmagania na kręgielni poza radością i satysfakcją uczą dzieci dokładności, precyzji wykonywanych ruchów, rozwijają sprawność ruchowa.

 

nowe4

Tu czujemy się jak prawdziwi akrobaci…

Lekcje wf-u w Jumpcity to raj dla poszukiwaczy przygód. „Szaleństwa” na trampolinach to nie tylko świetna zabawa, ale i doskonała okazja by zadbać o zdrowie.

Jak widać szkolne mury nie wyznaczają u nas granic dla ruchu i aktywności.

Każde wyjście to pożyteczne spędzanie czasu, zdobywanie wiedzy, podnoszenie kondycji zdrowotnej, sprawności fizycznej, integracja grupy. Ekscytujące, prowadzone w bardzo ciekawy sposób zajęcia przez profesjonalnych instruktorów, często dostarczały dzieciom wielu mocnych wrażeń. Mamy nadzieję, że oferta zajęć poza szkołą jest dla naszych uczniów atrakcyjna i spełnia ich oczekiwania. Zawsze staramy się uwzględniać ich potrzeby i zainteresowania, pozwalamy, by byli twórcami swoich lekcji, na których radość i zadowolenie z włożonego wysiłku i doskonała zabawa to najważniejsze priorytety.

BIEGAĆ KAŻDY MOŻE :)

PARKRUN GDYNIA  to cykliczne biegi z pomiarem czasu, organizowane w każdą sobotę przez cały rok. Biegi rozgrywane są na dystansie 5 km i przeznaczone dla wszystkich biegających, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Parkrun to doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości.

Malowniczy Bulwar Nadmorski, własne tempo, osobista satysfakcja, to tylko niektóre atuty biegu. Miłośników sobotniego biegania w naszej szkole nie brakuje, a to za sprawą pana Jacka Welfle, nauczyciela wf-u, który własnym przykładem zachęca swoich podopiecznych do biegania.

Mateusza Brzezińskiego, Michała Piotrowskiego, Oskara Miskę, Bartka Miotke już nie trzeba zachęcać – chłopcy regularnie biegają i sprawdzają swoje możliwości.                WIELKIE  BRAWA !

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU INDYWIDUALNYM I DRUŻYNOWYM

Zmagania naszych uczniów podczas Mistrzostw Szkoły w Pływaniu dobiegły końca.

  • basen2W zawodach wystartowali wszyscy chętni z klas IV, V i VI.

Frekwencja dopisała, bo miłośników pływania  w naszej szkole nie brakuje. W finale rywalizowały dziewczęta (8) i chłopcy (8) z najlepszymi czasami oraz sztafety z każdej klasy 6 X 25m stylem dowolnym.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  • - w rywalizacji indywidualnej złote medale zdobyli Martyna Adamus i Oskar Miska, srebrne: Malwina Domańska i Mateusz Brzeziński, brązowe: Klaudia Toporek i Szymon Kowalski; 
  • - w rywalizacji sztafet złoto zdobyła ekipa z klasy VIa,  srebro Vb, brąz VIb.

Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze.

        Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim zawodnikom życzymy świetnej formy na kolejnych zawodach za rok !

css.php