„Sport receptą na sukces”

„Sport receptą na sukces” to zadanie, które realizowaliśmy w tym półroczu. Zorganizowaliśmy cykle spotkań i zajęć pokazujących, jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna!

Sport najczęściej rozumiany jako, czynność, która pozwala na poprawienie sprawności fizycznej, może być też sposobem na spędzanie czasu wolnego, ale także pomysłem na własne życie. Ma wiele zalet a największa to kształtowanie charakteru. Sportowa „szkoła życia” uczy odwagi, uczciwości, odpowiedzialności, systematyczności, dążenia do postawionego celu. Realizując zadanie chcieliśmy pokazać dzieciom, że aktywność fizyczna, to nie tylko droga do olimpijskich medali, ale to też obszar kształtowania kompetencji niezbędnych w dorosłym życiu.

Sport wzmacnia ciało i ducha! Spotkania z psychologiem…

SONY DSCRealizację zadania rozpoczęliśmy od spotkań z panią psycholog Justyną Jędrzejewską, która rozmawiała z dziećmi o korzyściach płynących z uprawiania sportu, o tym, że trudno oczekiwać efektów bez zaangażowania oraz ciężkiej pracy. Ogromną zaletą sportu, która znacząco wpływa na kształtowanie charakteru jest umiejętność współpracy w zespole. Taka umiejętność pozwala unikać

SONY DSCkonfliktów na boisku i w codziennym życiu. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, przyjazna atmosfera powodowała, że dzieci chętnie wypowiadały się na temat swoich zainteresowań sportowych, planach na przyszłość, o tym co daje im uprawianie sportu. 

A utalentowanych dzieci w naszej szkole nie brakuje. Poprosiliśmy, aby podzielili się swoimi sportowymi zainteresowaniami z innymi…

Sport to życiowa pasja!  Spotkania ze szkolnymi sportowcami…

SONY DSCPod hasłem  „Podziel się z innymi swoją pasją” organizujemy spotkania, na których dzieci chętnie prezentują swoje uzdolnienia sportowe i artystyczne rówieśnikom. Malwina Domańska, uczennica klasy VIb od kilku lat z wielkim powodzeniem uprawia taniec towarzyski. Swoimi umiejętnościami tanecznymi podzieliła się z koleżankami. Zainteresowanie bylo tak wielkie, że dziewczynki poprosiły, by takie zajęcia odbywały się raz w tygodniu. Malwina uczy koleżanki podstawowych kroków wybranych tańców, swoją postawą i zaangażowaniem skutecznie motywuje je do działania.

 

SONY DSC

Kamil Skręta,uczeń kl.VIb,  nasz „Lewandowski” od lat trenuje piłkę nożną. Pod okiem nauczyciela prowadził zajęcia dla koleżanek i kolegów, które zadziwiły nawet naszą panią pedagog Karinę Dułak. Wszyscy

z zainteresowaniem podziwiali „sztuczki” Kamila z piłką. Malwina i Kamil pokazali swoje pasje,

SONY DSC

może zainspirują swoich rówieśników do poszukiwań takich dyscyplin sportu, w których będą osiągać sukcesy.

 

 

Sport wznosi nas na wyżyny naszych możliwości! Lekcje z mistrzem

Zastanawialiśmy się, kogo zaprosimy na „Lekcje z mistrzem”, długo nie musieliśmy szukać, bo mistrza mamy w naszej szkole. Pani Klaudia Poskróbek (Tereszkiewicz), obecnie nauczyciel wspomagający, bardzo zaangażowana w swoją pracę, młoda, szczęśliwa mama to wielokrotna Mistrzyni Polski Juniorek Starszych i Młodszych, wielokrotna najlepsza zawodniczka w turniejach piłki ręcznej, reprezentantka Polski Juniorek Starszych i Młodszych w latach 1998 – 2002, grała w AKS Gdynia, później Izohan i Vistal Gdynia.

SONY DSC Lekcje z mistrzem to strzał w dziesiątkę, dzieci nie znały sportowych osiągnięć pani Klaudii, myślały, że od zawsze jest nuczycielem. Tym bardziej z wielką ochotą i zainteresowaniem uczestniczyły w nich. Z uwagą wysłuchały „sportowych opowieści”, obejrzały zdjęcia i SONY DSCtrofea jakie zdobyła ich mistrzyni. Dla klasy IVa, z którą pani Klaudia wcześniej pracowała było to bardzo miłe zaskoczenie. Dzieci dowiedziały się, że ich pani też lubiła wf, zawsze przygotowana i chętna do ćwiczeń. Ciężko pracowała na swój sukces. Obowiązkowa, uczciwa, odpowiedzialna za siebie i innych – tak sport ukształtował jej dorosłe życie.

 

Mamy nadzieję, że udało nam się skutecznie zmotywować i zainspirować naszych uczniów do poszukiwań własnych dyscyplin sportowych, których uprawianie da im wiele radości, zdrowia, dobrych przyjaciół i spowoduje, że „Każdy poczuje się mistrzem!”

2 Comments

 1. Zofia 25 lutego 2016 13:01 Odpowiedz

  Dzień dobry,
  z wielką przyjemnością czytałam o działaniach, które przeprowadziliście w ramach zadania „sport receptą na sukces”. Są one polecane przez nas jako przykład dobrych praktyk. Sprawdźcie sami:
  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/recepta-na-sukces-sport-i-pasja
  Sport receptą na sukces to jakby zadanie stworzone wprost dla Was. Bezbłędnie wpisujecie się w jego koncepcję.
  Niezwykle cenne z punktu widzenia naszego programu jest to, że pozwoliliście uczniom dzielić się swoimi pasjami z rówieśnikami.
  Angażując ich w rolę nauczycieli daliście im szansę na wykazanie się oraz zainspirowanie innych uczniów. Wiadomo przecież nie od dziś, że dzieci mają ogromną siłę oddziaływania na siebie nawzajem. Nikt skuteczniej nie potrafi zmotywować i zainspirować do działania jak koleżanka czy kolega z klasy.

  Jestem przekonana, że pedagodzy tacy jak Wy z powodzeniem odkrywają, rozwijają zainteresowania i predyspozycje uczniów.
  Z niecierpliwością czekam na Wasze kolejne wpisy! I gratuluję zaliczenia zadania semestralnego. Na koniec dla przypomnienia przesyłam nasz materiał, którym podpowiadamy o czym warto pamiętać podczas planowania i realizacji całego przedsięwzięcia jakim jest Lokalna Akcja Sportowa. http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/planowanie-lokalnej-akcji-sportowej
  Pozdrawiam
  Zosia
  WF z klasą

 2. elacieminska 29 marca 2016 23:09 Odpowiedz

  Bardzo dziękujemy za komentarz i wskazówki oraz materiały. Czujemy się wyróżnieni przyznaniem naszym działaniom zaszczytnego miana dobrej praktyki. To z pewnością da nam motywację do organizowania nowych przedsięwzięć :) Pozdrawiamy serdecznie…. Lonia, Małgosia, Ela i Jacek
  elacieminska ostatnio opublikował…„Nie bądź piratem – dziel się ze światem”, czyli … prawo autorskie i otwarte zasobyMy Profile

  http://blogiceo.nq.pl/myczytamy/

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php