Matematyka i sport – mieszanka atrakcyjnie wybuchowa :)

mat 1„Matematyka i sport” to nasz szkolny konkurs z tradycjami. 26 kwietnia odbywał się w naszej szkole już po raz czwarty! 
Uczniowie lubią rozgrywki sportowe, a wspólne rozwiązywanie zadań matematycznych jest atrakcyjniejsze i mniej stresujące niż zmagania indywidualne.
Konkurencje  łączą się ze sobą tematycznie, są tajemnicze i magiczne, osnute wokół Harry’ego Pottera, jego przyjaciół i ich niesamowitych przygód.
Sportowy slalom trójmagiczny, liczenie duchów w zamku, podróż mat 4do Hogwartu, zakupy na ulicy Pokątnej, wyścig po złoty znicz na miotle Nimbus 2000….
Jak tylko drużyny piątoklasistów przeliczyły przodków bohatera, od razu przystąpiły do sportowego slalomu trójmagicznego z różnymi rodzajami piłek. Kiedy już sprawdzili ile duchów znajduje się w zamku, mogli pędzić w sztafecie z czarodziejskimi różdżkami.
Karta pracy „Podróż do Hogwartu” zapowiadała się apetycznie, ale dopiero sportowe  Fasolki wszystkich smaków, były naprawdę energiczne i smakowite.
mat 3Zadania czysto finansowe podczas mat 7Zakupów na ulicy Pokątnej połączono ze  sprinterskimi Magicznymi liczbami, w wyborze których pomagały kostki. Prawdziwy aplauz zdobył konkurs sportowy z mopami czyli Wyścig o złoty znicz, poprzedzony wyliczeniami prędkości wspaniałej miotły Nimbus 2000.
Wszyscy wielbiciele „młodego czarodzieja” znają i rozumieją terminy wyżej wymienione, ale  szczegółów ko

mat 2

nkurencji nie zdradzimy, żeby obecni czwartoklasiści mogli się tak samo dobrze bawić w nastę
pnym roku szkolnym.
Drużynom klasowym wiernie i głośno dopingowały loże kibiców, zaopatrzone w plakaty i pompony
Tego rodzaju konkursy są bardzo oczekiwanymi przez uczniów, dlatego już dziś zapraszamy szóstoklasistów na majowy konkurs „Licz i ćwicz”, wierzymy, że będzie tak samo wesoło i atrakcyjnie. i dobre humory. Oni nie zostali pominięci w zmaganiach,  kiedy drużyny pracowały nad  matematycznymi kartami pracy , widownia miała okazję rozwiązywać zadania dla publiczności i zdobywać słodki deserek.
Elżbieta Bielecka

 

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php