WSPARCIE DLA NAUCZYCIELI EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Przed przystąpieniem do realizacji zadania prowadziliśmy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej rozmowy o tym, jak ma przebiegać nasza współpraca i czego od nas oczekują. Wspólnie opracowaliśmy plan pracy i przystąpiliśmy do praktycznych działań.

Lekcje w klasach I i II prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego

Nauczyciele EW poprosili o nasze pomysły na lekcje wychowania fizycznego z wykorzystaniem muzyki oraz lekcje z elementami gier zespołowych. Głównym celem takich zajęć było dzielenie się swoimi doświadczeniami dotyczącymi metod i form, jakie stosujemy w pracy z dziećmi. Lekcja „Zabawy ruchowe z elementami tańców integracyjnych” przeprowadzona została w klasach pierwszych, gdzie dziewczynki ćwiczą razem z chłopcami. Efektywna współpraca w grupie, wykonywanie określonych ruchów w rytm muzyki, wyrażanie uczuć i emocji mową ciała, wyzwalanie w uczniach możliwości kreacyjnych, ćwiczenia zmysłów słuchu, wzroku, dotyku to cele, jakie chcieliśmy osiągnąć. Warto korzystać z propozycji tańców integracyjnych, traktując je jako skuteczny środek wspomagania procesów edukacji, wychowania, terapii i rozrywki. Klasy II uczestniczyły w lekcji poświęconej ” Doskonaleniu w formie gier i zabaw wybranych elementów piłki koszykowej” oraz piłki ręcznej.  Lekcja pokazała, jak można poznać technikę , kształtować sprawność fizyczną i jednocześnie bawić się. Prowadzenie lekcji w klasach młodszych mobilizowało też nas do poszukiwań nowych, ciekawych rozwiązań, aktywizujących metod pracy, uważnego studiowania literatury.

Mistrzostwa Szkoły w Dwa Ognie Usportowione 

Klasy III uczestniczyły w zorganizowanych przez nauczycieli wf dodatkowych zajęciach sportowo-rekreacyjnych przygotowujących do udziału w Mistrzostwach Gdyni w Dwa Ognie Usportowione.  Pierwszy etap przygotowań prowadził do udziału w Mistrzostwach Szkoły, w których każdy uczeń z klas III mógł uczestniczyć. Wszyscy świetnie się bawili,  zawodnicy zmieniali się na boisku, jeśli w danym momencie nie grali to kibicowali swoim drużynom. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, a po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Miejskich.

„Policyjna Foczka Uczy Zasad Bezpieczeństwa”

DSC_3968Międzyszkolny Turniej pn. „Policyjna Foczka Uczy Zasad Bezpieczeństwa” od kilku lat organizowany w naszej szkole, przygotowują wychowawcy klas pierwszych wspólnie z nauczycielami  wychowania fizycznego. Pomagamy w przygotowaniu reprezentacji szkoły  klas I do udziału w konkursie sportowym. Zachęcamy dzieci do udziału w zabawach i konkurencjach na zasadzie „zdrowej rywalizacji”. Poprzez zabawy rozwijamy u dzieci poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.

„Zabawa z tańcem”

„Zabawa z tańcem” to zajęcia prowadzone przez nauczycieli wf dla dzieci z klas I-III, rozwijające ich zdolności taneczne. Program opracowany i przystosowany został do potrzeb i możliwości uczniów klas młodszych. Wspólnie z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej przygotowujemy apele i uroczystości szkolne, gdzie nasze grupy taneczne dostarczają widzom wielu emocji i wzruszeń. Przepiękny „Taniec kwiatów” oraz „Narodziny Gdyni” przdstawiły dziewczynki z klas II i III na szkolnym przedstawieniu „Gdynia w moich snach”.

Klasy I-III w U7

Uwzględniając potrzeby i zainteresowania naszych małych sportowców organizujemy wyjścia do U7. Pokazujemy dzieciom inną formę rekreacji i wypoczynku.  Zmagania na kręgielni sprawiają dzieciom wiele radości. Jasne zasady zdobywania punktów powodują,  że rywalizacja odbywa się w duchu wzajemnego zrozumienia.

Dzieci z klas młodszych bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach przez nas organizowanych. Największą radością dla nauczyciela jest obserwacja rozwoju sprawności fizycznej dzieci, nabywania nowych umiejętności, a przede wszystkim zapału i chęci do podejmowania coraz to nowych wyzwań. Mamy nadzieję, że współpraca z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej była wspaniałą okazją do wymiany  wiedzy i doświadczenia, do szukania nowych inspiracji i przemyśleń. Dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem daje wiele korzyści merytorycznych i praktycznych obu stronom, co przekłada się na jakość naszej nauczycielskiej pracy.

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php