LAS – sportowa majówka z finałem na rodzinnym festynie szkolnym

Majówka620160518_134959„Sportowa majówka” z finałem podczas rodzinnego festynu szkolnego to nasza tegoroczna Lokalna Akcja Sportowa.

Głównym celem L A S-u była integracja szkolnego środowiska lokalnego, upowszechnianie różnych form aktywnego wypoczynku, podnoszenie kondycji zdrowotnej, poznanie zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętność korzystania z zasobów przyrody.

Przygotowania

Do Lokalnej Akcji Sportowej przygotowywaliśmy się dużo wcześniej.

Nic dla nas bez nas… Zawsze staramy się uwzględniać potrzeby i zainteresowania dzieci i pozwalamy, by były współtwórcami swoich wypraw i przedsięwzięć. Dzięki temu rozwijają samodzielność, kreatywność, są aktywne i zaangażowane.

Już w marcu na lekcjach dzieci wraz z nauczycielami wf opracowały trasę i plan majowej wyprawy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, którzy chętnie spędzają czas wolny na świeżym powietrzu i w ruchu, przygotowaliśmy wspólne wyjście klas II – IV, nauczycieli wf oraz innych przedmiotów i szczególnie serdecznie zaproszonych rodziców. Wspólnie zaplanowaliśmy również, jak podczas festynu podsumować i zakończyć sportowe zmagania.

LAS na polance

Bardzo ważne było miejsce docelowe majówki, Polanka Redłowska, wybrana przez dzieci, nauczycieli i rodziców, ponieważ to świetny teren na konkurencje sportowe i gry zespołowe. Ich finał odbył się 11 czerwca na festynie rodzinnym.

Majówka4

Malownicza trasa… Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom, starszym i młodszym, a przepięknych widoków można było dzieciom pozazdrościć. Trasa wiodła malowniczym Bulwarem Nadmorskim, drogami Parku Krajobrazowego do Polanki Redłowskiej.

Dla każdego coś miłego… Atrakcji nie brakowało, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, jak nie zmagania sportowe w „wyścigach na wesoło” to szaleństwa w pokonywaniu naturalnych przeszkód. A ci, których dopadł głód mogli posilić się smakołykami przygotowanymi przez rodziców w „leśnej kawiarence”.

… i pożytecznego… Mamy nadzieję, że sportowa majówka pozwoliła Majowka9dzieciom, pożytecznie spędzić czas, była okazją do poznania regionu, w którym dzieci mieszkają, poszerzyła wiedzę z różnych dziedzin życia. Była też świetną okazją do podnoszenia kondycji fizycznej, sprzyjała integracji społeczności lokalnej.

Finał tych majowych harców odbył się 11 czerwca podczas szkolnego festynu rodzinnego.

Festyn zgromadził wszystkie szkolne dzieci, ich rodziny i przyjaciół, wszystkich nauczycieli, jednym słowem społeczność szkolną i lokalną. Pani dyrektor uroczyście otworzyła szkolną imprezę, zapowiadając również atrakcje finału Lokalnej Akcji Sportowej.

Zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom wielu emocji i radości, a szczególnie wyczekiwany z niecierpliwością mecz piłki nożnej rodzice kontra uczniowie. Mecz był bardzo wyrównany, zacięta walka o każdą piłkę, zwycięzców wyłoniła dopiero seria rzutów karnych.

Były też występy taneczne i popisy szybkości i zręczności.

Korzystaliśmy też z festynowych zabaw i przyjemności – skakaliśmy na dmuchanych zamkach, obserwowaliśmy fascynujące pokazy różnych służb ratowniczych – od straży pożarnej począwszy, a na psach ratownikach skończywszy, oglądaliśmy prezentacje szkolnych projektów i eksperymentów, oklaskiwaliśmy występy szkolnych talentów, smakowaliśmy domowe wypieki i cukrową watę…

Nasza Lokalna Akcja Sportowa zakończyła się wielkim sukcesem. Dzieci, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Był to dobry sposób na integrację społeczności i spędzanie czasu wolnego.

 

 

One Comment

 1. Zofia 22 czerwca 2016 11:43 Odpowiedz

  Bardzo dziękuję za Wasze uzupełnienia. Nie pozostaje mi teraz nic innego jak serdecznie Wam pogratulować cudownych i kreatywnych pomysłów sportowych, ogromnego zaangażowania i sukcesów, a przede wszystkim ukończenia III edycji programu WF z Klasą Cieszę się, że mogłam czytać o tak wspaniałych działaniach jak Wasze. Wszystkie 4 zadania obowiązkowe (SOS, LAS i dwa zadania do wyboru) zostają Wam zaliczone. Do końca lipca zostaną do Was wysłane imienne dyplomy oraz Certyfikat dla szkoły.
  Mam nadzieję, że zmiany które udało Wam się wprowadzić zostaną w Waszej szkole na dłużej i że będziecie kontynuować dobre praktyki z tego roku.

  Zachęcam do monitorowania aktualności w programach z Klasą (Szkoła z Klasą 2.0, Koduj z Klasą, Cyfrowa Akademia, Eduspaces).

  Życzę Wam słonecznych wakacji i aktywnego wypoczynku, a w nowym roku szkolnym samych sukcesów.
  Pozdrawiamy serdecznie
  Zosia
  oraz cały zespół WFu z Klasą
  Zofia ostatnio opublikował…Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0!My Profile

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php