«

»

maj 15

A może partyjka unigolfa?

1 czerwca to dzień,  który dorośli starają się zorganizować w taki sposób, aby przyniósł on dzieciom jak najwięcej powodów do uśmiechu. Corocznie w naszej szkole staramy się, żeby Dzień Dziecka był świętem radości i dobrej zabawy. Mając na uwadze to, że nasi uczniowie bardzo lubią aktywność sportowo – rekreacyjną damy im możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Boisko szkolne tego dnia zamieni się w wielki plac gier i zabaw. Podobnie jak w roku ubiegłym postanowiliśmy odwołać się do form zabawowych, podanych w atrakcyjny sposób, aby każdy bez względu na wiek, miał możliwość wybrania tych ulubionych przez siebie i uprawiania ich z jak największą  przyjemnością i pożytkiem. Będą wśród nich gry i zabawy uczniom znane, ale przygotowaliśmy także kilka nowych propozycji.

Jedną z nich prezentujemy poniżej. Proponujemy dla niej nazwę unigolf. Używa się kijów do unihokeja, a celem jest trafienie piłeczką do „dołka”, więc nazwa gry wydaje się uzasadniona. Role  dołków na naszym polu golfowym pełnić będą  zamaskowane otwory  w których osadza się bramki lub słupki do siatkówki, tenisa ziemnego itp. Otwory są dosyć głębokie i wyjmowanie piłeczki może grozić kontuzją ręki. Aby wyeliminować ryzyko, wykorzystamy butelki  z tworzywa sztucznego . Dobieramy taki rozmiar butelki, aby jej średnica była zbliżona do wymiaru otworu . Odcinamy  z butelki  szyjkę i wkładamy do otworu. Nasz dołek golfowy jest teraz płytki, co umożliwia bezpieczne wyjmowanie piłeczki po udanym zagraniu. Po skończonej grze wyjmujemy to, co jeszcze niedawno było butelką i wkładamy na jej miejsce dekielki  maskujące. W zależności od siły wiatru na „polu golfowym”, do zabawy można używać piłeczek: do unihokeja, palantowych, golfowych i tenisa stołowego.  Zaletą zabawy /gry/ jest to, że można  uprawiać ją także w halach sportowych.

Instrukcja przygotowywania „dołków” w wykonaniu naszych uczniów.

DSC_7840DSC_7843

DSC_7841DSC_7846

Teraz można można skupić się na doskonaleniu precyzji uderzeń.

DSC_7858DSC_7859DSC_7860

 YouTube Preview Image

 YouTube Preview Image

Golf po ponad stuletniej przerwie, ponownie zagości wśród dyscyplin olimpijskich na igrzyskach w Rio. Nie powinna zatem dziwić jego rosnąca popularność.

7687

1 komentarz

  1. Piotr Nizioł

    Po szacie graficznej i wpisie o unigolfie widzę, że bloga prowadzi miłośnik golfa. Ja także z uwagą śledzę ten sport, tym bardziej mając w klasie nieźle zapowiadającego się zawodnika. Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga. Powodzenia!!!
    Piotr Nizioł ostatnio opublikował…„Bardzo pozytywnie zakręceni” Część 4.My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php