Rower jest wielce OK

2 września odbył się wyścig kolarski o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego.  W imprezie mógł wziąć udział każdy miłośnik jazdy jednośladem  od lat 11 do 100.   Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów, które było organizatorem kolarskich zmagań umożliwiło uczestnictwo zarówno zawodnikom trenującym w klubach i tym dla których jazda rowerem jest formą aktywnego trybu życia. Oczywiście klasyfikacja uwzględniała  kategorie wiekowe, a także podział na „zawodowców” i „niezrzeszonych”. Chęć uczestnictwa w imprezie wyraziła grupa miłośników dwóch kółek z naszej szkoły.  Dla nas jako popularyzatorów różnorodnych form aktywności sportowo – rekreacyjnej wśród uczniów naszej szkoły było to miłym zaskoczeniem. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt,  że wyścig odbył się w sobotę i przy dość niesprzyjającej pogodzie, to tym bardziej naszym śmiałkom należą się duże brawa.

Uczestnicy kolarskich zmagań mieli do pokonania trasę prowadzącą ulicami: Ząbkowską (start i meta), Al.550 – lecia, Kosowską i Ząbkowską. Nasi uczniowie, dla których start w wyścigu kolarskim był nowym sportowym doświadczeniem, radzili sobie dzielnie. Chociaż niektórzy włożyli dużo sił w walkę z porywistym wiatrem i linię mety mijali zmęczeni to dało się zauważyć, że pokonanie trasy sprawiło im dużą satysfakcję. Za sukces należy uznać zajęcie II miejsca przez Gabrielę Słupską i III miejsca przez Dominikę Koć.

DSC_3896DSC_3898

DSC_3899DSC_3902

DSC_3906DSC_3909

DSC_3912DSC_3914

DSC_3915DSC_3919

DSC_3921DSC_3922

DSC_3924DSC_3926

Duże brawa dla naszych młodych cyklistów !

Na koniec jedna uwaga. Akces  uczestnictwa w wyścigu zgłosiło dużo więcej uczniów niż mogło w nim wystartować. Przeszkodą, która to uniemożliwiała był punkt regulaminu nakładający na każdego uczestnika wymóg posiadania kasku rowerowego. Ze strony organizatora jest to na pewno dobry krok w kierunku podnoszenia poziomu świadomości młodych rowerzystów. Jazda rowerem może dawać wiele przyjemności, ale pod warunkiem , że zachowujemy zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Zobacz także: http://stckolarz.pl/galeria/galeria-masters-2015/

Źródło tekstu w tytule wpisu – fragment utworu „Rower” Lecha Janerki

Edukacja regionalna na dwóch kółkach

Jednym z założeń procesu dydaktyczno – wychowawczego  jest realizacja treści programowych szeroko rozumianej edukacji regionalnej. Nauczyciele mają dużą swobodę w wyborze form organizacyjno – metodycznych jakie mogą stosować w celu podniesienia poziomu wiedzy uczniów, dotyczącej  środowiska lokalnego w aspekcie historycznym, geograficznym, przyrodniczym czy kulturowym. Założenia te korespondują z celami realizowanej w naszej szkole całorocznej ścieżki …

Pokaż strony »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php