Ruch ważny jak czytanie (i vice versa)

W dniach 25-26.09.2015 r. odbył się w naszej szkole biwak dla uczniów klas  czwartych. Pomysłodawczyniami i organizatorkami spotkania były wychowawczynie : p. Ewa Góral – nauczyciel  wychowania fizycznego i p. Barbara Kosieradzka – nauczyciel języka polskiego. Głównym celem spotkania czwartoklasistów było promowanie  aktywnych form spędzania czasu wolnego i integracja zespołów klasowych.

Wychowawczynie – organizatorki planując program biwaku zapewne wzięły pod uwagę dwa palące problemy dotyczące dzieci i młodzieży. Coraz mniejsze zainteresowania czytelnictwem  i obniżający się poziom zainteresowania szeroko rozumianą  aktywnością ruchową. Truizmem jest powtarzanie , że są to dwie bardzo ważne  sfery rozwojowe. Napisano i powiedziano wiele zarówno na temat zaniedbywania tych dwóch obszarów i korzyści jakie mogą przynosić.  Trzeba wychowawczynie pochwalić za wynikający z ich zawodowych zainteresowań pomysł połączenia wysiłków w rozwijaniu sfery intelektualnej i fizycznej swoich podopiecznych. Jest to na pewno dobry krok w kierunku identyfikowania się młodych ludzi  z powiedzeniem literata – kibica Jerzego Pilcha, który uważa, że „Trzepot siatki jest równie ekscytujący, jak szelest stron tajemniczej powieści”.

Piątkowy wieczór uczniowie spędzili przy ognisku, piekąc kiełbaski i śpiewając, znane wszystkim z obozów harcerskich, piosenki.

DSC_4278DSC_4282

Dyskoteka była okazją do dobrej zabawy i  integracji.

DSC_4298DSC_4286

Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci…a jutro zapowiada się dzień pełen wrażeń

DSC_4332DSC_4349

 Rano podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna została w szkole, a druga udała się do biblioteki. Później oczywiście nastąpiła zmiana.

Podczas, gdy inni starali się rozwinąć zainteresowanie słowem drukowanym my rozegraliśmy towarzyski turniej piłki nożnej. Wyniki meczów były sprawą drugoplanową, chodziło przede wszystkim o dobra zabawę.

DSC_4384DSC_4379

 Chociaż graliśmy towarzysko,  to czasem emocje trudno powstrzymać, dlatego po skończonej grze udaliśmy się do świetlicy. Tam chętni wzięli udział  w intelektualnych i zręcznościowych potyczkach.

 DSC_4390DSC_4388

DSC_4387DSC_4391

W bibliotece naszym zadaniem było odszukanie wybranych książek. Pani bibliotekarka starała się informować nas, jak nie zgubić się w labiryncie regałów z księgami, książkami i książeczkami. Po odszukaniu drukowanego skarbu, musieliśmy w kilku słowach o nim opowiedzieć. Miedzy stronami książek ukryte były rymowane zagadki, na które udzielaliśmy odpowiedzi.

DSC_4397DSC_4396DSC_4398

biwak04biwak05

W drodze powrotnej z biblioteki udaliśmy się na jeszcze pachnące farbą obiekty sportowe przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ( oczywiście za zgodą dyrekcji tejże  szkoły). Dużym powodzeniem cieszyła się siłownia pod chmurką.  Niektórzy kilkakrotnie podchodzili do najfajniejszych, ich zdaniem stacji. Zapewne będą chcieli tutaj jeszcze nie raz wrócić.

biwak03biwak02

DSC_4402DSC_4405

Na biwaku  było tak !!!

DSC_4323

Na koniec dyplomy za uczestnictwo i do domku.

DSC_4410

Ja też tam byłem,

księgi wertowałem, na siłowni też ćwiczyłem,

czego nie dosłyszałem, to sam wymyśliłem

i na blogu zamieściłem ( grafomanię tez popełniłem)

Bieg w pięknych okolicznościach przyrody

Jednym z zadań do realizacji w ramach całorocznej ścieżki turystyczno – krajoznawczej jest organizowanie zajęć o interdyscyplinarnym charakterze. Podczas debaty dotyczącej problematyki szkolnej  kultury fizycznej jedną z  propozycji uczniów były terenowe gry edukacyjne. Otoczenie naszej szkoły umożliwia  organizowanie ciekawych zajęć w naturalnym terenie.  Postanowiliśmy zorganizować bieg terenowy połączony z wykonywaniem różnorodnych zadań, które będą  dla …

Pokaż strony »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php