Poszukiwanie sportowego miejsca… wariant zimowy

W ramach realizacji całorocznej ścieżki turystyczno – regionalnej w listopadzie przeprowadziliśmy kampanię „ Znajdź swoje sportowe miejsce”. Głównym jej celem było zapoznanie naszych uczniów z ciekawymi  miejscami do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Jedną z propozycji była nasza przyszkolna górka, która posiada wiele walorów umożliwiających całoroczną aktywność ruchową.

Gdy spadł śnieg czym prędzej postanowiliśmy sprawdzić zalety naszego Kilimandżaro, tym razem uprawiając dyscypliny charakterystyczne dla sezonu zimowego. Z doświadczenia wiedząc, że zima w ostatnich latach śniegiem nie rozpieszcza, staraliśmy się czas wykorzystać do maksimum. Uczniowie z różnych klas codziennie wychodzili na  górkę, aby oddać się saneczkarskiemu szaleństwu. Celem  nie była rywalizacja sportowa, ale pomysłowość w wykorzystaniu sanek podczas zjazdów. Zaczynaliśmy podczas mrozu, kończąc musieliśmy się śpieszyć, bo zimowe słońce roztapiało śnieg na stoku. Co zrobić, sorry taki mamy klimat.

DSC_6196DSC_6168DSC_6164

DSC_6356DSC_6174

Na początku w poczynaniach naszych uczniów na górce było widać było dużo niepewności

DSC_6177 DSC_6173

Sanki nie zawsze jechały zgodnie z zamysłem kierowcy…

DSC_6319DSC_6320

…może dlatego niektórzy amatorzy białego szaleństwa wybierali wariant zjazdu bez sanek

DSC_6194DSC_6195DSC_6169

DSC_6171 DSC_6292

Trening czyni mistrza i po kilku próbach  sanki były już bardziej posłuszne…

DSC_6294DSC_6299

… co pozwalało np.  na bezpieczną jazdę  w tandemie.

DSC_6296DSC_6297

Czy chłopcy wiedzą, że uprawiają skeleton ?

DSC_6353DSC_6354

DSC_6349DSC_6351

DSC_6345DSC_6344

Dziewczęta z VIb przeszły z szkole 3 – letni cykl saneczkowej edukacji. Mogą zatem pozwolić sobie na jazdę wymagającą większych umiejętności. Jazda równoległa, czy może saneczkarski katamaran i trimaran ?

DSC_6217DSC_6219

Podczas kampanii napisaliśmy, że naszym marzeniem jest , żeby  górka była  zatłoczona zimą jak Giewont w czasie weekendu. Podczas lekcji zdecydowana większość uczniów z dużą radością uczestniczyła w śnieżnych grach i zabawach. Rzeczywiście na górce było ciasno. Oczywiście pytaliśmy uczniów, czy odwiedzają górkę w czasie wolnym. Niestety,  spędzanie czasu na śnieżnych harcach nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Faktem jest, że dogodne warunki kolejny rok trwają krótko. W tym zaledwie tydzień mogliśmy cieszyć się  śniegiem. Może za krótko, żeby połknąć bakcyla. Z drugiej strony, z  przeprowadzonej ankiety wiemy, że   zimą nasi uczniowie zdecydowanie mniej czasu spędzają na świeżym powietrzu w porównaniu z sezonem wiosenno – letnim.  Kolejnym powodem może być preferowane w ostatnich latach przez  rodziców młodych ludzi spędzanie czasu wolnego na różnorodnych formach rozwijania zainteresowań organizowanych przez  instytucje. Dotyczy to także szkoły i prowadzenia zajęć sportowo – rekreacyjnych, ale prowadzonych pod dachem.

Na koniec z przymrużeniem oka. Podczas ” Małyszomanii” popularny był dowcip. Chłopca spędzającego wesoło czas na górce z kolegami zniecierpliwieni rodzice „zachęcają” do zakończenia zabawy.  Synku wracajmy do domu! Pograsz sobie na komputerze w „Małysza”. Tam przecież też jest śnieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php