1. Stadion przy ul.Okrężnej

Dzień pierwszy – Stadion przy ulicy Okrężnej.

Stadion pełni funkcję treningowego boiska piłkarskiego dla sokołowskich drużyn. W czasach świetności był areną meczów piłkarskich rozgrywek starej III ligi, dziś w dobie „orlików” i innych boisk ze sztuczną nawierzchnią, rzadko goszczą na nim piłkarskie imprezy. Dla nas  stadion „na Melasie” ma wiele zalet. Usytuowany jest o rzut beretem od szkoły i w „godzinach lekcyjnych”  zawsze jest wolny. Organizujemy na nim np. szkolne biegi przełajowe.  Poza tym,  taki hektar wolnego placu daje możliwość organizowania konkurencji, które wymagają dużych przestrzeni.
Naszą propozycją alternatywnej aktywności ruchowej jest przetestowana w warunkach szkolnych konkurencja zwana przez  uczniów ” Rzut piłko – młotem„.  Inni, ci bardziej za pan brat z wyobraźnią proponowali „Komety”. Zabawa polega na pokonaniu długości boiska /od bramki do bramki/. Pierwszy rzut wykonuje się z bramki, następnie przechodzi na miejsce lądowania piłko – młota lub komety. Z tego miejsca wykonuje się kolejny rzut. Uczestnicy starają się pokonać długość boiska w jak najmniejszej ilości rzutów. Za ukończenie konkurencji uznaje się skierowanie przez  zawodnika   latającego sprzętu do drugiej bramki. Nie zawsze jest to takie proste,  ponieważ uzyskanie właściwego kierunku rzutu maleje wprost proporcjonalnie do liczby obrotów wykonanych przez rzucającego.

DSC_4838DSC_4852

DSC_5046DSC_5047

DSC_5051DSC_4854

DSC_4855DSC_4857

DSC_5033DSC_5034

DSC_5036DSC_5045

DSC_5029DSC_4871

DSC_5044DSC_5050

DSC_4872DSC_5054Gdy  byliśmy w wieku naszych uczniów, Felicjan z Urszulą – ówcześni wokaliści Budki Suflera śpiewali:  „Nadciąga noc komety…”. Czas kończyć, bo zbiera nam się na klimaty z zakładki „Pozostań jak najdłużej ludzikiem człowieku”.

Czwartaki biegiem

Tym razem na starcie zmagań biegowych stanęli nasi czwartoklasiści. Staramy się różnymi sposobami zachęcić uczniów do uprawiania tej dyscypliny. Cieszy nas to, że do udziału w różnych formach biegania garną się młodsi uczniowie. Stara prawda mówi, że czego się Jaś nie nauczy… Corocznie przygotowujemy różnorodne gry i zabawy biegowe, biegi terenowe i organizujemy mistrzostwa szkoły …

Pokaż strony »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php