Czwartaki biegiem

Tym razem na starcie zmagań biegowych stanęli nasi czwartoklasiści. Staramy się różnymi sposobami zachęcić uczniów do uprawiania tej dyscypliny. Cieszy nas to, że do udziału w różnych formach biegania garną się młodsi uczniowie. Stara prawda mówi, że czego się Jaś nie nauczy… Corocznie przygotowujemy różnorodne gry i zabawy biegowe, biegi terenowe i organizujemy mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych. Motywacje do stanięcia na starcie są różne. Jedni chcą reprezentować szkołę w międzyszkolnym współzawodnictwie, drugich interesuje poprawienie „życiówki”. Są tacy, którzy  biegną dla towarzystwa, ponieważ startują koledzy i koleżanki z klasy. Ważne, żeby ukończenie próby przyniosło satysfakcję i tak ważny sukces „na własna miarę”. Dla nas uczeń przystępujący do współzawodnictwa ze świadomością, że nie zajmie czołowego miejsca zasługuje na takie uznanie jak ten, który w mistrzowskim stylu wygrywa konkurencję.

Popularyzując tę formę całożyciowej  aktywności sportowo – rekreacyjnej bardzo często korzystamy ze starego stadionu, który bywa wykorzystywany jako boisko treningowe. Chociaż czasy jego świetności minęły, dla nas ma ono wiele zalet. Usytuowane jest o rzut beretem od szkoły i w „godzinach lekcyjnych”  zawsze jest wolne. Daje możliwość organizowania konkurencji, które wymagają dużych przestrzeni z jednoczesnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa uczestników. Stadion był jedną  z naszych propozycji podczas kampanii „Znajdź sportowe miejsce dla siebie”.

20160504_10045920160504_101101

20160504_10061120160504_101212

20160504_10061420160504_101224

Patrząc na fotki możemy z całą pewnością stwierdzić, że wielu  naszych uczniów  podczas biegowych zmagań spełniło godną szacunku deklarację: „ Pragnę zwyciężyć – lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Gratulacje i Wielkie Brawa Dla Wszystkich !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php