blog nauczycieli SP32-Białystok

Kolejna witryna sieci „Blogi Programów Centrum Edukacji Obywatelskiej”

Podsumowanie projektu „WF z klasą ” w II semestrze roku szkolnego 2013/2014

Podsumowując wszystkie działania prowadzone w II semestrze w ramach Akcji „WF z klasą” należy podkreślić fakt, iż miały one na celu uaktywnienie jak największej liczby najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Naszym atutem jest to, iż mamy rozbudowaną bazę sportową, a nasze wszystkie przedsięwzięcia są długofalowe, cykliczne i permanentne, odbywają się  systematycznie od  kilkunastu lat i są skierowane do całej społeczności szkolnej i lokalnej. Współpraca nauczycieli wychowania fizycznego z nauczycielami kształcenia przy ogromnym wsparciu Dyrekcji przynosi oczekiwane rezultaty nad kształtowaniem sprawności fizycznej i zamiłowań do uprawiania sportu wśród dzieci, czego przykładem są wysokie wyniki sportowe w mieście i województwie. Wielu uczniów naszej szkoły kontynuuje swoją przygodę ze sportem w klubie „UKS HUBAL” odnosząc sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Zaletą jest także różnorodność zajęć pozalekcyjnych prowadzonych dla uczniów klas I-III. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Taniec towarzyski, badminton, narty, nartorolki, pływanie gimnastyka  cieszą się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy wysoka frekwencja na tych zajęciach.

Dużą popularnością cieszyły się także Gry i zabawy ruchowe – Olimpijka oraz biegi na 20 m ‘Sprintem przez szkołę”, „Taniec z gwiazdami ” i Turniej Badmintona „Żaczki”. Mogliśmy podziwiać naszych najmłodszych uczniów jak zmagają się na torach przeszkód, jak rywalizują, jak pokonują własne słabości, jak emocjonują się wykonując zadania sportowe. Mogliśmy także zobaczyć efekty wytrwałej i ciężkiej pracy wykonanej przez nauczycieli kształcenia zintegrowanego oraz uczniów klas I-III na lekcjach wf. Wszystkie te działania były wspomagane, koordynowane i organizowane  przez  nauczycieli wf.

Również Akcja Sportowa – LAS dostarczyła wielu pozytywnych emocji i wrażeń, gdzie
w naturalnym środowisku dzieciaki z różnych szkół  rywalizowały ze sobą w biegu na 600m.

Kolejnym pozytywnym przedsięwzięciem w ramach „WF z klasą’’ było prowadzenie ćwiczeń śródlekcyjnych na innych zajęciach dydaktycznych  przez nauczycieli wychowawców. Dotlenienie mózgu i uaktywnienie ciała przez kilka minut świetnie wpływało na koncentrację uczniów i ułatwiało przyswojenie  materiału.

Na koniec  chcę podziękować WSZYSTKIM, którzy wspomagali mnie w organizacji i realizacji zadań w ramach projektu „WF z klasą”  oraz dopingowali  w prowadzeniu bloga.

Beata Świrydowicz

images

 

1 Comment »

Przerwy sródlekcyjne – ruch na innych zajęciach lekcyjnych

images

Bardzo ważnym elementem procesu dydaktycznego jest wspomaganie go poprzez prowadzenie kilku minutowych przerw śródlekcyjnych, których celem jest:   przeciwdziałanie zmęczeniu i znużeniu fizycznemu i psychicznemu (funkcja relaksacyjna),  przeciwdziałanie niedotlenieniu organizmu, nadmiernemu obciążeniu analizatora wzrokowego i słuchowego (funkcja stymulująca),przeciwdziałanie wadom postawy ciała poprzez pozostawanie w długotrwałej pozycji siedzącej (funkcja korekcyjna); wyrobienie trwałego nawyku aktywnego wypoczynku i regeneracji sił w czasie pracy umysłowej, w szkole i w domu (funkcja dydaktyczna). Tok ćwiczeń śródlekcyjnych powinien składać się z pięciu pozycji uszeregowanych według następującego schematu:  ćwiczenia szyi, ćwiczenia ramion, ćwiczenia tułowia w różnych płaszczyznach, ćwiczenia nóg, ćwiczenia oddechowe lub śpiew na lekcji (dla odprężenia stosujemy przerwę cichą, n-l ogranicza komendę ustną, posługując się częściej gestem lub demonstracją);, Ćwiczenia śródlekcyjne należy organizować na każdej lekcji (jednostce metodycznej) w  momentach, w których występuje znużenie i zmęczenie uczniów w wymiarze 2-3 min. Ćwiczenia śródlekcyjne prowadzimy  przy  otwartych oknach bez względu na porę roku.Ćwiczenia śródlekcyjne organizuje i przeprowadza n-l prowadzący zajęcia dydaktyczne w danej klasie.                                                                                                                                                                                                     W naszej szkole nauczycielki klas I-III prowadzą systematycznie ćwiczenia śródlekcyjne, gdyż ich zdaniem wykonanie kilku prostych ćwiczeń podczas zajęć przyśpieszy funkcje wegetatywne organizmu, da wypoczynek mięśniom, narządom zmysłów oraz rozładuje stan napięcia emocjonalnego, towarzyszący wielu zajęciom. To z kolei spowoduje celowe skierowanie uwagi dziecka na inne tory i ułatwi proces przyswajania materiału nauczania.

 

DSC01858 DSC01860 DSC01861 DSC01862 DSC01863 DSC01864 DSC01865 DSC01866 DSC01867 DSC01868

No Comments »

Sportowe zajęcia pozalekcyjne

1 Różnorodność sportowych zajęć pozalekcyjnych w Szkole Podstawowej Nr 32 w Białymstoku dla uczniów klas I – III jest duża  i każdy może znaleźć coś dla siebie, Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem i popularnością, o czym świadczy ilość dzieci w nich uczestniczących. Ich celem jest propagowanie aktywnego stylu życia, rozwój sprawności fizycznej oraz zainteresowań sportem, kształtowanie charakteru oraz opanowanie  czynności ruchowych typowych dla danej dyscypliny sportowej.  Uczniowie mogą korzystać z urozmaiconej bazy: hali sportowej, sali gimnastycznej i korekcyjnej, bieżni tartanowej, igielitu, basenu, boiska tartanowego i asfaltowego, placu zabaw oraz lasu znajdującego się w pobliżu szkoły. Dzieci mają do wyboru następujące zajęcia:  badminton, jazda na nartorolkach, narciarstwo biegowe, pływanie, taniec towarzyski, gimnastyka artystyczna ih korekcyjna, zajęcia ruchowe, ogólnorozwojowe.Dbałość o rozwój fizyczny uczniów w SP 32 jest zadaniem kluczowym i dzięki temu osiągamy wysokie wyniki sportowe w mieście, województwie, kraju, a także na arenie międzynarodowej. Wszelkie przedsięwzięcia sportowe są akceptowane i wspierane przez Dyrekcję szkoły oraz Radę Rodziców.

171020133461 171020133463 171020133474 171020133477

DSC01869 DSC01890 DSC01889 DSC01888 DSC01886 DSC01885 DSC01883 DSC01882 DSC01881 DSC01880 DSC01879 DSC01878 DSC01876 DSC01873 DSC01870 DSC01869 DSC01871DSC01874

DSC_1872 DSC_1823

 

No Comments »

MTA „Żaczki” – Turniej Badmintona dla najmodszych

images                                          image_1339596311

Dnia 06.06.2014 w piątek w ZS nr 6 w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Asów w kat. „Żaczki” . W zawodach udział wzięło 75 zawodników. Niestety w grupie najmłodszych adeptów nie zagrał nikt spoza granic naszego Państwa . Rywalizacja toczyła się pomiędzy zawodnikami – uczniami naszej Szkoły SP 32 w Białymstoku jak i uczniami SP 11, SP 34, SP 3 w Białymstoku, SP w Juchnowcu , SP 7 w Suwałkach, SP w Krynkach i 1-nej reprezentantce Klubu Sportowego w Kędzierzynie Kożlu. Pojedynki rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych U -11 kl. III-IV  i U -9 kl. I – II. Do dwóch wygranych setów. Rywalizacja była jak najbardziej zdrowa – Fair-Play. Wszyscy uczestnicy zawodów dostali pamiątkowe dyplomy. Natomiast Ci którzy uplasowali się na podium – nagrody rzeczowe.

PATRONAT  HONOROWY: Prezydent Miasta Białegostoku prof. dr hab. Tadeusz Truskolaski

ORGANIZATOR:    UKS „Hubal” Białystok i Zespół Szkół Nr 6 Białystok

SPONSORZY: Miasto Białystok, przy współudziale: Polski Związek Badmintona, Rogowski-Development, RSL Polska, Podlaski Okręgowy Związek Badmintona w Białymstoku, Podlaska Rada Olimpijska Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Białymstoku, Fundacja „Szkoła XXI wieku”, ENERGOINWEST S.A., KAJA, Rada Rodziców i ZS Nr 6 Białystok.

DSC_1810 DSC_1812 DSC_1814 DSC_1817 DSC_1823 DSC_1824 DSC_1872 DSC_1879 DSC_1881 DSC_1882 DSC_1883 DSC_1887 DSC_1890 DSC_1891 DSC_1892 DSC_1893 DSC_1894

No Comments »

Taniec z gwiazdami – Dziecięcy Turniej Tańca

Taniec z Gwiazdami 2014

              2 czerwca 2014 roku odbyła się kolejna edycja Dziecięcego Turnieju Tańca  - „Taniec z Gwiazdami”. Na parkiecie gościliśmy uczniów oddziałów  zerowych oraz klas 1-3 naszej szkoły.

thumb thumb thumb thumb

 

W oddziałach zerowych miejsca medalowe zajęły pary:

I miejsce: Mateusz Topczewski, Lena Nowik (0A)

II miejsce: Patryk Tatarenko, Magdalena Zasim (0B)

III miejsce: Kacper Puchalski, Natalka Pietrasz (0A)

W klasach pierwszych miejsca medalowe zajęły pary:

I miejsce: Robert Pul, Daria Fiedoruk (1A)

II miejsce: Patryk Danowski, Zuzia Klepacka (1C)

III miejsce: Szymon Frąckiewicz, Joanna Hawrysz (1B)

W klasach drugich miejsca medalowe zajęły pary:

I miejsce: Norbert Koścień, Amelka Dakowicz (2C)

II miejsce: Krystian Sak, Emilka Misiewicz (2A)

III miejsce: Jakub Cackowski, Monika Urbańska (2B)

W klasach trzecich miejsca medalowe zajęły pary:

I miejsce: Michał Wiszowaty, Amelka Dzierżanowska

II miejsce: Bartek Kozłowski, Ola Łukaszewicz

III miejsce: Adrian Roszkowski, Julia Konopko

Zmagania taneczne oceniała komisja sędziowska w składzie:

Jarosław Tomalak, Elżbieta Kaźmierczyk, Iwona Szcześniak, Marek Onoszko.

Muzykę przygotował – Andrzej Wróblewski

Pokazy taneczne w wykonaniu pary sportowej: Julek Dąbrowski, Julka Dakowicz.

Kierownictwo artystyczne i prowadzenie turnieju – Krzysztof Bielawiec

No Comments »

Spirntem przez szkołę !!

                                                                                images

                   Co roku w naszej szkole organizowane są biegi sprinterskie na dystansie 20 m  dla  wszystkich uczniów klas I – III pod nazwą   „Sprintem przez szkołę”. Odbywają się w ramach lekcji wf i są przykładem wspomagania nauczycieli kształcenia zintegrowanego. Ich celem jest sprawdzenie jednej z cech sprawności fizycznej – szybkości i wyłonienie najszybciej biegających dzieci  w  poszczególnych rocznikach. Tegoroczne biegi odbywały się na przełomie kwietnia i maja. W klasach pierwszych zwycięstwo wśród dziewcząt wywalczyła Czechowska Julia z I b uzyskując czas 4,17 s., a wśród chłopców – Czarnecki Maciej z I a z czasem    4,02 s. W klasach drugich I m-ce zajęli uczniowie z IIc: Stankiewicz Julia  z czasem 4,02s.i Sołomianko Szymon – 3,85 s. W klasach trzecich najszybciej pobiegli: Chęć Karolina z IIIC, która uzyskała czas     3,82 s. i Sosnowski Krystian z III a z czasem 3,67 s.  Wszystkim uczestnikom biegów  gratulujemy. Organizatorem tych zawodów była p. Zofia Jabłońska -nauczyciela wf.

DSC01680 DSC01681 DSC01682 DSC01683 DSC01684 DSC01685 DSC01686 DSC01687 DSC01688 DSC01689 DSC01699 DSC01700 DSC01701 DSC01702

No Comments »

Olimpijka 2014 ponownie jesteśmy Mistrzami!!!

 

Igrzyska Miasta Białegostoku w Konkursie gier i zabaw „Olimpijka 2014”  klas I – III trwały od 7 maja do 20 maja 2014 r. Wystartowało 13 szkół / SP: 5,7, 8, 12, 21, 26, 28, 32, 34, 37, 45, 47 i SSP 3/.  Odbyły się 4 ćwierćfinały, 2 półfinały i finał.  W ćwierćfinale nasza szkoła zmierzyła się z SP 37 i SP 28. Zdobyliśmy 111 pkt. i awansowaliśmy do półfinału z  I m-ca /SP 37 – 78 pkt., SP 28 – 63 pkt./.  W półfinale rywalizowaliśmy ze SP 37, SP 34, SP 5. Zwyciężyliśmy uzyskując 151 pkt., na II m-cu uplasowała się SP 34 z 96 pkt., na III –SP 5 z 90 pkt, a na IV- SP 37 z 77 pkt. W finale, który odbył się 20 maja 2014 r., spotkaliśmy się z SP 7, SP 45 i SP 34. Walka była zacięta i wyrównana. Każdy, nawet najmniejszy błąd był wykorzystywany przez przeciwników. Udało się i po raz czwarty z rzędu zwyciężyliśmy w finale Igrzysk Miasta Białegostoku w Konkursie gier i zabaw „Olimpijka 2014”. Zdobyliśmy 123 pkt. Na II m-cu uplasowała się SP 45 uzyskując 110 pkt., na III-SP7 z 99 pkt., a na IV – SP 34 z 88 pkt. Zostaliśmy ponownie Mistrzami!!! Za sportową rywalizację  otrzymaliśmy puchar, złote medale i upominki od sponsora imprezy – firmy NOWA SZKOŁA. Wszyscy cieszyliśmy się ze zwycięstwa. Jest to efekt rzetelnej i sumiennej pracy nauczycieli oraz uczniów klas I- III na lekcjach wf.

No Comments »

Olimpijka 2014 – ponownie jesteśmy Mistrzami !!!

20140520_113848 20140520_114001 20140520_114252 20140520_114407 20140520_114415 20140520_120535 20140520_120601 20140520_120744 20140520_120759 20140520_120814 20140520_121000 20140520_121312 20140520_121532 20140520_122550 20140520_122558 20140520_122609 20140520_123707 20140520_123714 20140520_123718 20140520_123742 20140520_123752 20140520_123934 20140520_123938 20140520_123959

No Comments »

Olimpijka 2014 – ponownie jesteśmy Mistrzami!!!

No Comments »

Lokalna Akcja Sportowa LAS na zdjęciach

        

 

 

                        

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments »

 • Program

 • Szkoła

  • Szkoła Podstawowa nr 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal" w Białymstoku, Białystok
  • Nauczyciel
 • Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 17274 razy
 • Lista blogów użytkownika

 • Komentarze

 • Wyszukiwarka

 • Informuj o wpisach


 • css.php