Wesołych Swiąt Wielkanocnych 2.0

Choć pogoda za oknem mało Wielkanocna i myślimy raczej o ulepieniu kolejnego bałwana, to sądzę jednak, że atmosfera Świąt Wielkanocnych udziela się wszystkim, dlatego też z tej okazji życzę:

dużo zdrowia, radości i wspaniałej rodzinnej atmosfery no i oczywiście jajka z niespodzianką.

Koordynator programu Szkoła z klasą 2.0

w SP3 Słupca  - Zbigniew Orchowski

Konkurs “Nakręceni na języki” – może warto się zainteresować?

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, który został ogłoszony na blogu programu Szkoła z Klasą 2.0. Treść tej informacji zamieszczam poniżej:

Szkoła z klasą 2.0 wspólnie z British Council i Goethe-Institut zaprasza uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych do udziału w konkursie na najciekawszy filmik o polskiej szkole, tradycjach i języku. Pokażcie jak się uczycie, dlaczego warto odwiedzić waszą miejscowość, albo co wyróżnia Polskę w Europie i na świecie!

Myślę, że nauczyciele języków chętnie posłużą Wam za konsultantów przy kręceniu filmików. Wiem, że wielu z Was lubi zabawy z kręceniem filmików  przy użyciu komórki, aparatu fotograficznego lub kamery, tym razem Wasze zainteresowania i niewątpliwe umiejętności możecie wykorzystać w celach naukowych.

Jeżeli chcecie się zapoznać ze szczegółami tego konkursu to zajrzyjcie na poniższy link:

http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/konkurs-nakreceni-na-jezyki/

Pozdrawiam

szkolny koordynator

Zbigniew Orchowski

 

Witam wszystkich blogowiczów z Trójki

Wprawdzie pewna niedyspozycja nie pozwala mi wrócić do szkoły, ale przeglądam Wasze blogi.

Wielu z Was wkłada dużo pasji i zaangażowania w prowadzenie bloga. Odznakę ma przyznaną póki co jedynie Jakub Białczyk czego mu serdecznie gratuluję. Jest to odznaka za prowadzenie bloga zawierającego materiały edukacyjne.

Poniżej link do bloga Jakuba, zobaczcie jaki wkład pracy musiał włożyć Kuba:

http://blogiceo.nq.pl/jakubsp3/

W mojej ocenie poza Kubą osobiście przyznałbym również innym odznaki, ale nie traćcie nadziei, myślę, że otrzymacie odznaki za prowadzenie bloga w I semestrze. W Polsce ferie kończą się w połowie lutego i myślę, że do tego czasu macie szanse na odznakę za I półrocze. Jak nie pamiętacie jakie należy spełnić kryteria na poszczególne odznaki to poniżej jest link do mojego wpisu na szkolnym blogu, gdzie zebrałem te informację, warto sobie to przypomnieć.

http://blogiceo.nq.pl/sp3oz/2012/12/08/jak-zdobywac-odznaki-za-prowadzenie-bloga/

Jesteście wypoczęci po feriach myślę, że zapału i energii Wam nie zabraknie.

Pozdrawiam

Zbigniew Orchowski

Wesołych Świąt 2.0

Blogowiczom z Trójki oraz wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom składam serdeczne życzenia:

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, aby przebiegały w iście rodzinnej atmosferze, a Nowy Rok przyniósl mnóstwo ciekawych wydarzeń.

Nie zapominajcie również o swoich blogach. Napiszcie jak mijają Wam Święta, uzupełniajcie je o wpisy,które zapewnią Wam zdobywanie odznak, komentujcie inne blogi, róbcie wszystko z pasją.

Do zobaczenia w szkole (Mam nadzieję, że troche zatęsknicie)

Jak zdobywać odznaki za prowadzenie bloga?

 W tym roku szkolnym organizatorzy akcji Szkoła z klasą 2.0 dla blogowiczów przewidzieli aż 5 odznak. Każde z Was może je zdobyć, trzeba jednak trzymać się pewnych kryteriów, zasad, które mogą doprowadzić do ich zdobycia. Nad każdą odznaką znajduje się link do strony, na której organizatorzy wyjaśniają co trzeba zrobić aby spełnić kryteria zdobycia odznaki.. Zachęcam do zapoznania się z treścią tych materiałów.

„Uczymy się z TIK” – zdobywana w I semestrze

„Działamy z TIK” – zdobywana w II semestrze

„Tworzymy materiały edukacyjne” – zdobywana przez cały rok

„Aktywny komentator” – zdobywana przez cały rok

„Blog z pasją” – zdobywana przez cały rok

Nauczyciele i uczniowie! Nadszedł czas debaty nad Kodeksem 2.0

Proszę Was o zabranie głosu w szkolnej debacie nad Kodeksem 2.0. Obowiązuje on w naszej szkole już kolejny rok.  Debatę przeprowadzimy wykorzystując szkolną pocztę elektroniczną służącą nam do komunikacji. Tą drogą dotrę do Was wszystkich i każdy będzie miał szansę uczestniczyć w dyskusji.

Poniżej podaję link do obowiązującego w szkole Kodeksu 2.0 oraz link do przykładowych kodeksów innych szkół podstawowych

Szkolny Kodeks 2.0

Kodeksy innych szkół podstawowych

Zapoznajcie się z tymi dokumentami, zobaczcie jakie kodeksy mają inne szkoły, może uznacie, że warto skorzystać  z zasad wypracowanych przez innych.

Proszę o zastanowienie się nad poniższymi pytaniami  i udzielenie odpowiedzi. Ci z pośród Was, którzy prowadzą blogi, mogą na nich wypowiedzieć się w kwestii Kodeksu.

  1. Czy wszystkie punkty naszego kodeksu są w Waszej ocenie w pełni realizowane? (podaj przykłady z życia szkoły, z lekcji i zajęć pozalekcyjnych, które potwierdzą realizację tych punktów)
  2. Czy wszystkie punkty kodeksu są dla Was jasne i zrozumiałe?  (jeśli nie wszystko rozumiecie to napiszcie o tym)
  3. Czy uważacie, że należy w kodeksie dokonać zmian ? (jeśli tak to proszę napisać co należy usunąć, a co zmienić lub rozszerzyć)

Pozdrawiam i życzę twórczych wypowiedzi

Koordynator

Zbigniew Orchowski

Uczniowie Trójki do Blogów!

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji programu Szkoła z klasą 2.0. Program ten zakłada udział nauczycieli, którzy chcą uczyć wykorzystując Technologię Informacyjno-Komunikacyjną, ale również Wasz udział drodzy uczniowie – aktywni fani internetowych nowości. Informacja o waszym blogu znajdzie się również na szkolnej stronie internetowej dlatego też serdecznie zapraszam chętnych do jprowadzenia blogów..

Niektórzy z Was – zwłaszcza ci młodsi – pewnie zastanawiają się cóż to jest ten blog?

Blog  to rodzaj dziennika sieciowego, strony internetowej zawierającej wpisy osoby prowadzącej, która wyraża swoje opinie, opisuje wydarzenia, umieszcza zdjęcia, pozwala na komentowanie swoich wpisów.

Może zastanawiacie się o czym moglibyście pisać? Myślę, ze pomysłów Wam nie braknie. Możecie opisywać życie swojej klasy, ciekawe wydarzenia szkolne a także wykorzystanie nowoczesnych technologii w Trójce. Piszcie czy lubicie lekcje, gdy nauczyciel wykorzystuje komputer, czy prace domowe z wykorzystaniem Internetu i dysku chmurowego SkyDrive są dla Was intersujące, czy wykorzystujecie chętnie szkolną pocztę elektroniczną do komunikacji z nauczycielem czy też kolegami.

Dosyć tego wstępu, teraz przechodzę do informacji co trzeba zrobić, żeby prowadzić bloga:

Osoby, które nie brały jeszcze udziału we wcześniejszych edycjach programu muszą założyć konto na stronie www.edutuba.pl

Następnie musicie się zalogować, wybrać link do strony ,,moje programy” i zapisać się do programu Szkoła z klasą 2.0.

Gdy otrzymacie potwierdzenie przypisania do programu –  macie otwartą drogę do zakładania bloga.

Poniżej podaję linki do strony, na której znajdziecie potrzebne informacje:

Instrukcje jak założyć bloga -  Instrukcja

ABC blogowania – Jak blogować?

Jeżeli informacje tu zawarte nie są dla Was wystarczająco jasne, to zapraszam na konsultacje do sali 207, w której rozwiążemy Wasze blogowe problemy.

 

 

css.php