cze 26

Sportowe ostatki :)

cross7

Ostatnie dni roku szkolnego spędzamy (dalej, wciąż i ciągle) na sportowo. Dwa dni przed końcem roku – 25 czerwca – wszyscy chętni mogli wziąć udział w biegach przełajowych w ramach CROSSU „wiosenno-letniego”. Promujemy aktywność fizyczną na co dzień, więc kto żyw, zakłada buty do biegania i razem z nauczycielami wyrusza do Parku Miejskiego wziąć udział w zawodach masowych, dobrze się bawić i miło spędzić czas poza murami szkoły.

Nasza reprezentacja była bardzo liczna – 68 dzieciaków i na piechotę (spacerek 3km) dotarliśmy na miejsce zawodów. Nas najbardziej interesowało pierwszych sześć biegów z uwagi na kategorie wiekowe: chłopcy i dziewczyny z roczników 2003, 2002, 2001. Zawodnicy startowali, pozostali kulturalnie kibicowali i mobilizowali do walki naszych zawodników. Okazało się, że w ilości siła – zdobyliśmy 5 medali. Może nie dokładnie my, ale: Ala złoto, Martyna srebro, a  Kamil brąz (2003r.), Agata i Dawid również brąz (2002r.). Większość naszych zawodników odnalazła siebie na początku list   z wynikami. Dla tych najmłodszych był to udany debiut. Natomiast nasi najstarsi uczniowie, poczuli się trochę zawiedzeni zajmując miejsca tuż za podium.

Miłym (i już tradycyjnym) zwyczajem stał się owocowy poczęstunek dla zawodników. Bo jabłka są dobre na każdą okazję :)

cross6  cross1cross2

 

 

 

 

 

 

cross4cross3cross5

cze 21

Siatkówka w rękawiczkach :)

Z plecakiem pełnym marzeń :) part 2

F0

Co roku, w czerwcową sobotę, organizujemy szkolny festyn rodzinny. Tym razem odbywał się on pod hasłem: „Z plecakiem pełnym marzeń”. Temat nawiązywał do głównego hasła naszej imprezy: Spełniamy dziecięce marzenia, do promocji zdrowego i aktywnego spędzania czasu, zakończenia charytatywnego projektu „Autostopem dla Patryka”, obchodów 760-lecia Bytomia oraz zbliżających się wakacji.

Nasz festyn obfitował w różne, często zaskakujące, wydarzenia sportowe.

 

Każdy mógł sprawdzić się w szermierce, spróbować wejść na wieżę złożoną ze skrzynek, spróbować trafić do celu dzidą, z łuku lub markera.

f100 f102 f101

 

 

 

 

 

 

 

Każdy mógł zobaczyć naszych uczniów i ich klubowych kolegów w popisach akrobatycznych, gimnastycznych i obronnych.

f104 f105 f103

 

 

 

 

 

 

 

Jednak dużo emocji przyniósł mecz siatkówki  reprezentacji klas sportowych z reprezentacją reszty szkoły o puchar „złotej rękawiczki”.

Wszyscy chętni zapisywali się do gry, a losowanie wyłoniło reprezentantów – równo wg wieku i płci. Aby szanse były wyrównane reprezentanci klas sportowych musieli grać w rękawiczkach (zimowych, ochronnych, medycznych, gumowych, wełnianych, jednym słowem w dowolnych, byle w rękawiczkach :) ). Zabawa była przednia, ale i tak wygrały klasy sportowe otrzymując puchar (przechodni) „złotej rękawiczki”. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki, długopisy, soczki i pomarańcze.

f106 f107 f108

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim, którzy pomogli w organizacji naszego festynu, jeszcze raz DZIĘKUJEMY! :)

 

Więcej zdjęć można zobaczyć: tutaj, tutaj oraz tutaj

Wszystkie – są autorstwa naszej wuefistki.

cze 20

Z plecakiem pełnym marzeń :) part 1

 festynCo roku, w czerwcową sobotę, organizujemy szkolny festyn rodzinny. Tym razem odbywał się on pod hasłem: „Z plecakiem pełnym marzeń”. Temat nawiązywał do głównego hasła naszej imprezy: Spełniamy dziecięce marzenia, do promocji zdrowego i aktywnego spędzania czasu, zakończenia charytatywnego projektu „Autostopem dla Patryka”, obchodów 760-lecia Bytomia oraz zbliżających się wakacji. :)

Jak zwykle do współpracy zaprosiliśmy radnych Bytomia, zaprzyjaźnione firmy, kluby sportowe, szkoły, a także Polski Czerwony Krzyż, który wszystkim chętnym udzielał lekcji pierwszej pomocy przedmedycznej. :)   Nasz festyn jest imprezą rodzinną, integrującą całą dzielnicę (odwiedza nas w tym dniu ok.3000 gości).

Podczas imprezy zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami do zabawy, wspólnej aktywności fizycznej i rodzinnego spędzenia czasu na naszych zielonych terenach przyszkolnych. Dlatego większość rozgrywek sportowych, wymyślonych i organizowanych w różnych  miejscach przez naszych nauczycieli (z pomocą chętnych uczniów), skierowanych jest do par: mama+córka, tato+syn, dziadek+wnuk, ciocia+bratanica itp.

Cóż więc było?

Rozgrywki piłki nożnej taty z dzieckiem (utrudnieniem był balon przywiązany do nóg zawodników)

f91 f92 f93

 

 

 

 

 

 

Test sprawności sportowej rodzinki:

-slalom na mini-szczudłach

f11f9 f10

 

 

 

 

 

 

-skoki na skakance

-prowadzenie piłki slalomem z dzieckiem na „ogonie”

rzut kółkiem ringo (trzymanym na stopie) do plastikowych obręczy trzymanych przez dziecko

 

f12f6

 

 

 

 

 

 

-wrzucenie piłeczek do kosza na czas

 

f3f5 f4

 

 

 

 

 

 

- koło talentów (kręcąc kołem wybierana była dyscyplina np. plastyka (rysowanie kredką trzymaną w ustach)

 

f1 f2

 

 

 

 

 

 

 

Jednym słowem, zapraszaliśmy wszystkich nie tylko do siedzenia przy scenie, podziwiania motocykli i sportowych samochodów, zabawy na dmuchanym zamku, utrzymywania równowagi w kuli, podziwiania popisów zawodników klubowych, ale również do jednodniowego powrotu do czasów dzieciństwa, gdzie nic nie było tak śmieszne, by nie móc tego zrobić. Wszak liczy się tu i teraz, z naciskiem na wspólny czas spędzony z dzieckiem.

cze 19

Zdobywamy medale :)

Rok szkolny się kończy, a wraz z nim współzawodnictwo międzyszkolne. Ostatnie zawody to sztafeta szwedzka i biegi rozstawne oraz siatkówka plażowa dziewcząt i chłopców.

Zawody lekkoatletyczne w tym roku odbywały się przy dość dużym wietrze. Jedni startowali z wiatrem, inni musieli biec pod wiatr. Ale sztafeta rządzi się swoimi prawami. Liczy się nie jednostka, ale drużyna. W biegach rozstawnych 4X100m nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni i zdobyli złote medale. Dziewczyny zaś walczyły dzielnie do końca zdobywając brązowy medal. Większe emocje towarzyszyły sztafecie szwedzkiej 100+200+300+400m. Dziewczyny swój biegi zakończyły na drugim miejscu, ale po kolejnych okazało się,że znalazły się tuż za podium zajmując czwarte miejsce. Natomiast chłopcy nie dali żadnych szans rywalom pewnie wygrywając zmagania.

10 11 13

 

 

 

 

 

 

 

Siatkówka plażowa w tym roku reprezentowana była przez piątoklasistów. Tylko drużynę dziewczyn wsparła szóstoklasistka. Nasi zawodnicy (Kuba, Dawid i rezerwowy Daniel) i zawodniczki (Martyna, Martyna i rezerwowa Natalia) dzielnie stanęli w szranki na piasku i wyszli z tej potyczki z tarczą. Obie drużyny – dziewcząt i chłopców zdobyły brązowe medale :) Niestety fotki mają tylko chłopcy :(

15 14

cze 18

XII Bieg Olimpijski :)

1Nasi trzecioklasiści właśnie wrócili z zielonej szkoły. Spędzili dwa tygodnie aktywnie i sportowo. Były spotkania z Paraolimpijczykami, potyczki z rycerzami, piesze i autokarowe wycieczki po Pomorzu, szalone dyskoteki, spacery brzegiem morza oraz wędrówki po lesie. Jednak najwięcej wrażeń i emocji pozostawił XII Bieg Olimpijski Kwakowo 2014.

W XII Biegu Olimpijskim w Kwakowie, który był jednocześnie IV Memoriałem im. Piotra Nurowskiego pobiegło 1150 zawodników, a wśród nich nasi trzecioklasiści. Wcześniej nasi uczniowie byli na spotkaniu z Katarzyną Rogowiec – zdobywczynią brązowego medalu w biegu narciarskim na 15km na Igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver w 2010r., której opowieści sprawiły, że uczniowie postanowili spróbować swoich sił w biegu na 6km. Razem z olimpijczykiem Janem Hurukiem – byłym maratończykiem, zdobywcą siódmego miejsca na igrzyskach w Barcelonie w 1992 r. i czwartym na Mistrzostwach Świata – pobiegli i zwyciężyli ze swoimi słabościami, pokonali swoje bariery, osiągnęli swoje rekordy. Wszak w tym biegu nie liczyło się miejsce, bo wszyscy, którzy przebiegli cały dystans, zostali zwycięzcami.

Brawo trzecioklasiści!!!

2 35 46

 

 

 

7

cze 17

Każdy szansę ma :)

szombryW naszej szkole nie ma basenu, ale popołudniowe zajęcia dodatkowe doskonalące umiejętność pływania cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wielu uczniów dodatkowo korzystało z możliwości poprawienia swoich umiejętności w szkółkach pływackich lub odwiedzając kryte pływalnie, Aquadrom lub Aquapark wraz z rodzicami. Dla nich i dla tych, którzy myślą, ze umieją wspaniale i szybko pływać, skierowana była nasza czerwcowa oferta – Mistrzostwa Szombierek (naszej dzielnicy) w pływaniu. Zawody odbywały się w Gimnazjum nr 7 i  wzięły w nich udział trzy szombierskie szkoły podstawowe.  My postanowiliśmy promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Dlatego na zawody tej rangi zaprosiliśmy wszystkich chętnych pływaków, by sprawdzili swoje umiejętności w wodzie. Reprezentacja naszych uczniów z klas I-VI w ilości 63 osób była największą grupą. W ilości siła – bo zebraliśmy też, większość medali w każdej kategorii wiekowej i  zdobyliśmy tytuł i puchar dla najlepszej szkoły. Niestety, nie wszyscy mogli stanąć na „pudle”. Dla nich również przygotowano pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach. Takie przedwakacyjne sprawdzenie umiejętności pływackich naszych milusińskich jest dobrym początkiem akcji Bezpieczne wakacje 2014. A pomysł, by każde dziecko otrzymało dyplom – zachętą do doskonalenia swoich umiejętności.

Wielkie brawa dla wszystkich startujących :)

 

basenpierwszaki

start

 

 

 

 

 

 

cze 16

„Tour de Bytom” czyli każdy znajdzie coś dla siebie :)

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się kolejna gra – Szkolny Tour de Bytom. Nazwa imprezy, w której wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, nawiązywała do obchodów 760-lecia Bytomia oraz tematu festynu szkolnego „Z plecakiem pełnym marzeń”. Każda klasa dokonała własnego podziału na grupy kilkuosobowe tak, by każdy uczeń mógł pokazać się z najlepszej strony, ujawnić swoje talenty lub zrealizować ukryte marzenia.

Klasy młodsze brały udział w konkurencjach: Omnibus czyli chcę wiedzieć więcej o Bytomiu, Mini Playback Show czyli ruch z muzyką, „Plecak pełen marzeń” czyli grupowa praca plastyczna oraz Sportowy galimatias czyli gry i zabawy.

Klasy starsze konkurowały w: turnieju sportowym „Ruch to zdrowie, każdy ci to powie”, projektowaniu Eko-logicznego stroju turystycznego, teście „Znam Bytom”, umiejętności orientowania się w przestrzeni „Atrakcyjne miasteczko”, sztuce przygotowywania biwaku „Turystyczny niezbędnik” oraz w szkolnych podchodach „Na tropie do celu”.

Było trochę zamieszania, ponieważ grę prowadziliśmy pionami klasowymi czyli na jednej godzinie np. wszystkie klasy  czwarte (czyli ok. 100 osób) jednocześnie w kilku miejscach realizowały swoją część gry. Mamy już kilkuletnią wprawę w takich akcjach, więc wszystko przebiegło bez zakłóceń.  Wyniki zostały ogłoszone podczas festynu szkolnego wraz z datą otrzymania nagrody (pizze dla najlepszych klas).

Konkurencje klas młodszych

10a 10b 10d

10c12c12a

11c11a 11d

Konkurencje klas starszych

5 4 3

eko1 eko4 eko5 gra0 gra1 gra2 plan1 plan2 test1 tur1 tur2 tur3

cze 08

Strzelaj tato, strzelaj gola! :)

rodzice22

Dzisiaj zakończyła się V edycja turnieju „Rodzice – dzieciom, dzieci – rodzicom”. Impreza obejmuje organizacje cyklu turniejów piłki nożnej dla przedstawicieli rodziców uczniów bytomskich szkół oraz konkursu klubów kibica szkół uczestniczących w turnieju. Dzieci kibicują swoim rodzicom w tradycyjny sposób, ale muszą też przygotować program artystyczny prezentowany w przerwach między grą rodziców. Oceniany jest całokształt dopingowania. Turniej piłkarski i konkurs kibicowania są niezależne od siebie, więc drużyny piłkarskie i kluby kibica są indywidualnie oceniane i wynagradzane zestawami piłek do gier sportowych, oraz sprzętem komputerowym. Celem turnieju jest:

  • promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i rodziców,
  • budowa pozytywnych relacji w rodzinie poprzez sport,
  • zwiększenie zaangażowania rodziców w życie szkolne, swoich dzieci i problemy szkoły
  • pobudzenie kulturalnego zachowania kibiców na boiskach, stadionach, i imprezach sportowych,
  • doposażenie szkół głównie w sprzęt sportowy (piłki) oraz inny.

W eliminacjach dzielnicowych nasi tatusiowie i my walczyliśmy ambitnie. Nasi ojcowie trenowali wcześniej, by pokazać swoim dzieciom, że wysiłek fizyczny przynosi efekty.31.05.2014r. na terenie G7 odbyły się eliminacje do turnieju. Reprezentacja tatusiów pokazała, że współpraca i ogranie daje efekty. Już po dwóch meczach ojcowie mieli zapewniony awans do finału, który odbył się dzisiaj  na bytomskim Torkaciku. Natomiast nasi kibice – ci duzi (mamy) i ci mali (dzieci) z cheerleaderkami na czele wspaniale się bawili – nasz doping podsycał ducha walki u naszych zawodników (mamy taką nadzieję :) ). Ostatecznie w eliminacjach dzielnicowych zajęliśmy II miejsce w kibicowaniu, a nasi ojcowie – I miejsce w turnieju piłkarskim.

Dzisiaj walczyliśmy w pocie czoła, bo grać w piłkę i kibicować w 35 stopniowym upale nie jest łatwo. Nasz doping poniósł naszych rodziców aż do finału. Jednak podczas  meczu finałowego zabrakło trochę szczęścia i nasi ojcowie zajęli zaszczytne II miejsce, a my w kategorii Klubu Kibica V miejsce. Brawo :) Cieszyliśmy się razem z naszą reprezentacją, bo w końcu to nasi tatusiowie!. Wszyscy się dobrze bawili i w sportowej atmosferze mogli odbierać nagrody, dyplomy i puchary.

2 62 79

 

 

 

 

 

 

67 74a 69a

 

 

 

 

 

 

6572 razem2

 

 

 

 

 

 

z1 z13 z18

 

 

 

 

 

 

z21 z23 z25

 

 

 

 

cze 06

Rajd gwiaździsty :)

Bo to Bytom, właśnie :)

Pod koniec maja wybraliśmy się na rajd pieszy, którego celem było zapoznanie młodzieży z walorami przyrodniczymi i zabytkami techniki naszego miasta, które w tym roku obchodzi 760-lecie oraz propagowanie turystyki pieszej. W rajdzie uczestniczyli również uczniowie SP45 Bytom reprezentowani przez 26-cio osobową drużynę z kl. VIc,

Rajd miał charakter gwiaździsty. Brały w nim udział 4 grupy. Każda grupa udała się inną trasą pod opieką przewodnika. Każdy krok to spotkanie z historią, zabytkami techniki i pięknem przyrody postindustrialnego krajobrazu. Są tu miejsca znane w całej Polsce np. szyby kopalniane, kominy elektrociepłowni czy też rzadko spotykane miejsca jak stary kościół ewangelicki oraz zielone oblicze Śląska. Całość okraszona dawką historii miasta starszego od Krakowa. Było wspaniale!!!

rg1 rg2 rg4 rg5 rg7 rg8 rg9 rg10 rg11 rg12 rg13 rg14

 

cze 02

Bieg między kroplami deszczu… :)

Ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza, a bieg między kroplami deszcze, gdy leje jak z cebra, nie wchodzi w grę. Na sali gimnastycznej gramy więc w to, co lubimy lub wymyślamy „coś nowego”.  Czytając o kocówce postanowiliśmy spróbować. Z magazynu wyjęliśmy stare, ale czyste zasłony, złożyliśmy na pół – i przybory gotowe. Okazało się, że gra wymaga wielkiej umiejętności współpracy w grupie, zgrania, zaangażowania wszystkich uczestników i duuużej koordynacji.

Wykorzystaliśmy nasze zasłony do gry w:

32SIATKÓWKĘ – grające grupy dwuosobowe są bardziej zgrane, szybciej reagują na ruch przeciwnika, ale nasze „zasłonki” są dość ciężkie i uczniowie szybko się męczą; gdy grają grupy wieloosobowe – dłużej uczą się współpracować, za to gra jest dłuższa i bardziej zacięta. Manipulując „zasłonkami” nie zdają sobie sprawy, że wykonują ćwiczenia wzmacniające mięśnie rąk, ramion i obręczy barkowe.

768

VI25VI22KOSZYKÓWKĘ – próbowaliśmy, ale bieganie z płachtami nie sprawdza się, za to dużo zabawy jest podczas trafiania piłką z „zasłony” do kosza. Tak, próbowaliśmy – udaje się trafić, gdy robią to zespoły dwuosobowe. Śmiechu i zabawy jest przy tym wiele. Ale należy od samego początku określić liczbę prób, bo zbyt ambitni zawodnicy mogą się zdenerwować brakiem rezultatu.

Oprócz zabaw z zasłonami wykorzystujemy materace. Uwielbiamy grać w:

 

 

t6t5TWIERDZĘ – nasza wersja tej gry wygląda następująco: trzy osoby stoją na liniach ograniczających połowę boiska do siatkówki, pozostałe chowają się na boisku za trzema materacami. Zadaniem agresorów jest zbić przeciwnika zanim schroni się za materacem. Każda osoba „skuta” dołącza do grona agresorów. Wygrywają trzy osoby, które najdłużej broniły się w twierdzy. Następną zabawę wygrani rozpoczynają z zewnątrz, czyli stają się pierwszymi agresorami.

t2t4

t3

6

SERWOBIEG – skrzyżowanie palanta z siatkówką

http://blogiceo.nq.pl/sp45bytom/2014/05/17/serwobieg-nasza-wersja/

Na lekcjach wychowania fizycznego chodzi przecież o to, aby uczniowie byli  w ruchu, doskonalili swoje umiejętności, nabywali nowe, a najlepiej, gdyby się przy tym dobrze bawili. Bo wtedy chętniej będą się ruszać, modyfikować znane sobie gry dostosowując je do ilości uczestników i dostępności przyborów. :)

 

Starsze posty &laquo

css.php