«

»

kwi 30

Biegaj, i się orientuj :)

W poniedziałek odbyły się Mistrzostwa Bytomia w biegach na orientację. Cóż to takiego?
Jesteś w lesie, dostajesz mapę i się orientujesz, gdzie masz się udać.
Jeżeli wiesz, zaliczasz punkty kontrolne w jak najkrótszym czasie :)   i wygrywasz :)  
Jeśli nie… :(   Wielki niefart. Do BnO się nie nadajesz :(

 

 

Nasze reprezentacje chłopców i dziewcząt podczas zawodów spisały się nad wyraz dobrze. Po raz pierwszy startowaliśmy w tych zawodach. Jak nam poszło?

BnOdz

Czteroosobowa reprezentacja dziewczyn: Agata, Natalia, Natalia i Martyna startowały z wielkim niepokojem. Nie najlepiej radziły sobie z orientowaniem mapy, więc najgorszy dla nich był start.  Potrafiły jednak sprężyc się, uspokoić nerwy, zaliczyć poprawnie wszystkie punkty kontrolne chociaż trwało to dość długo. Wiedząc, że wyprzedziły nas inne dziewczyny nawet nie spoglądały w stronę wyników. Jakie zdziwienie było, gdy okazało się, ze nasza reprezentacja dziewczyn uplasowała się na drugim miejscu w mieście i zdobyła srebrny medal. Szok, radość i niedowierzanie – te uczucia i emocje towarzyszyły nam jeszcze długo po zakończeniu zawodów.

 

BnOchNatomiast czteroosobowa reprezentacja chłopców postanowiła od samego początku walczyć o jak najwyższe miejsce. Chłopcy: Krzysiu, Daniel, Kamil i Przemek byli żądni medali i najwyższych laurów. Każdy kolejny zawodnik przybiegał w lepszym czasie. Tylko ostatni zamiast walczyć z czasem postawił na spotkanie z dzikami w leśnej gęstwinie. Nie wiadomo, kto się kogo przestraszył, w każdym razie Przemek wrócił cały i zdrowy (dziki chyba również) chociaż  z dość kiepskim czasem na linię mety. Okazało się, że trasę biegu najszybciej pokonał Daniel, co dało mu indywidualny złoty medal. Cała drużyna również znalazła się na najwyższym stopniu podium, gdyż wyniki chłopaków były bardzo zbliżone. Uzyskaliśmy tym samym awans do zawodów wojewódzkich.

 

 

Było super! Ruch na świeżym powietrzu, w lesie, kontakt z przyrodą, umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce, dobre emocje – i to wszystko podczas jednego wypadu do lasu :)

1 komentarz

 1. Bartek

  Fantastyczna inicjatywa oby takich więcej ;)
  Bartek ostatnio opublikował…Jak kontrolować swoje nerwyMy Profile

 2. boska

  Uczniowie naszej szkoły też ostatnio BnO w Pucharze Dolnego Śląska
  http://blogiceo.nq.pl/bogactwa3/2014/05/09/marsze-na-orientacje/
  nie wiem jeszcze jak wyniki :( nie przesłali mi
  boska ostatnio opublikował…Marsze na orientacjęMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php