«

»

cze 16

„Tour de Bytom” czyli każdy znajdzie coś dla siebie :)

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się kolejna gra – Szkolny Tour de Bytom. Nazwa imprezy, w której wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, nawiązywała do obchodów 760-lecia Bytomia oraz tematu festynu szkolnego „Z plecakiem pełnym marzeń”. Każda klasa dokonała własnego podziału na grupy kilkuosobowe tak, by każdy uczeń mógł pokazać się z najlepszej strony, ujawnić swoje talenty lub zrealizować ukryte marzenia.

Klasy młodsze brały udział w konkurencjach: Omnibus czyli chcę wiedzieć więcej o Bytomiu, Mini Playback Show czyli ruch z muzyką, „Plecak pełen marzeń” czyli grupowa praca plastyczna oraz Sportowy galimatias czyli gry i zabawy.

Klasy starsze konkurowały w: turnieju sportowym „Ruch to zdrowie, każdy ci to powie”, projektowaniu Eko-logicznego stroju turystycznego, teście „Znam Bytom”, umiejętności orientowania się w przestrzeni „Atrakcyjne miasteczko”, sztuce przygotowywania biwaku „Turystyczny niezbędnik” oraz w szkolnych podchodach „Na tropie do celu”.

Było trochę zamieszania, ponieważ grę prowadziliśmy pionami klasowymi czyli na jednej godzinie np. wszystkie klasy  czwarte (czyli ok. 100 osób) jednocześnie w kilku miejscach realizowały swoją część gry. Mamy już kilkuletnią wprawę w takich akcjach, więc wszystko przebiegło bez zakłóceń.  Wyniki zostały ogłoszone podczas festynu szkolnego wraz z datą otrzymania nagrody (pizze dla najlepszych klas).

Konkurencje klas młodszych

10a 10b 10d

10c12c12a

11c11a 11d

Konkurencje klas starszych

5 4 3

eko1 eko4 eko5 gra0 gra1 gra2 plan1 plan2 test1 tur1 tur2 tur3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php