«

»

cze 18

XII Bieg Olimpijski :)

1Nasi trzecioklasiści właśnie wrócili z zielonej szkoły. Spędzili dwa tygodnie aktywnie i sportowo. Były spotkania z Paraolimpijczykami, potyczki z rycerzami, piesze i autokarowe wycieczki po Pomorzu, szalone dyskoteki, spacery brzegiem morza oraz wędrówki po lesie. Jednak najwięcej wrażeń i emocji pozostawił XII Bieg Olimpijski Kwakowo 2014.

W XII Biegu Olimpijskim w Kwakowie, który był jednocześnie IV Memoriałem im. Piotra Nurowskiego pobiegło 1150 zawodników, a wśród nich nasi trzecioklasiści. Wcześniej nasi uczniowie byli na spotkaniu z Katarzyną Rogowiec – zdobywczynią brązowego medalu w biegu narciarskim na 15km na Igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver w 2010r., której opowieści sprawiły, że uczniowie postanowili spróbować swoich sił w biegu na 6km. Razem z olimpijczykiem Janem Hurukiem – byłym maratończykiem, zdobywcą siódmego miejsca na igrzyskach w Barcelonie w 1992 r. i czwartym na Mistrzostwach Świata – pobiegli i zwyciężyli ze swoimi słabościami, pokonali swoje bariery, osiągnęli swoje rekordy. Wszak w tym biegu nie liczyło się miejsce, bo wszyscy, którzy przebiegli cały dystans, zostali zwycięzcami.

Brawo trzecioklasiści!!!

2 35 46

 

 

 

7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php