«

»

cze 20

Z plecakiem pełnym marzeń :) part 1

 festynCo roku, w czerwcową sobotę, organizujemy szkolny festyn rodzinny. Tym razem odbywał się on pod hasłem: „Z plecakiem pełnym marzeń”. Temat nawiązywał do głównego hasła naszej imprezy: Spełniamy dziecięce marzenia, do promocji zdrowego i aktywnego spędzania czasu, zakończenia charytatywnego projektu „Autostopem dla Patryka”, obchodów 760-lecia Bytomia oraz zbliżających się wakacji. :)

Jak zwykle do współpracy zaprosiliśmy radnych Bytomia, zaprzyjaźnione firmy, kluby sportowe, szkoły, a także Polski Czerwony Krzyż, który wszystkim chętnym udzielał lekcji pierwszej pomocy przedmedycznej. :)   Nasz festyn jest imprezą rodzinną, integrującą całą dzielnicę (odwiedza nas w tym dniu ok.3000 gości).

Podczas imprezy zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami do zabawy, wspólnej aktywności fizycznej i rodzinnego spędzenia czasu na naszych zielonych terenach przyszkolnych. Dlatego większość rozgrywek sportowych, wymyślonych i organizowanych w różnych  miejscach przez naszych nauczycieli (z pomocą chętnych uczniów), skierowanych jest do par: mama+córka, tato+syn, dziadek+wnuk, ciocia+bratanica itp.

Cóż więc było?

Rozgrywki piłki nożnej taty z dzieckiem (utrudnieniem był balon przywiązany do nóg zawodników)

f91 f92 f93

 

 

 

 

 

 

Test sprawności sportowej rodzinki:

-slalom na mini-szczudłach

f11f9 f10

 

 

 

 

 

 

-skoki na skakance

-prowadzenie piłki slalomem z dzieckiem na „ogonie”

rzut kółkiem ringo (trzymanym na stopie) do plastikowych obręczy trzymanych przez dziecko

 

f12f6

 

 

 

 

 

 

-wrzucenie piłeczek do kosza na czas

 

f3f5 f4

 

 

 

 

 

 

- koło talentów (kręcąc kołem wybierana była dyscyplina np. plastyka (rysowanie kredką trzymaną w ustach)

 

f1 f2

 

 

 

 

 

 

 

Jednym słowem, zapraszaliśmy wszystkich nie tylko do siedzenia przy scenie, podziwiania motocykli i sportowych samochodów, zabawy na dmuchanym zamku, utrzymywania równowagi w kuli, podziwiania popisów zawodników klubowych, ale również do jednodniowego powrotu do czasów dzieciństwa, gdzie nic nie było tak śmieszne, by nie móc tego zrobić. Wszak liczy się tu i teraz, z naciskiem na wspólny czas spędzony z dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php