lip 16

Festynowe wspomnienie :)

akrobat3plakat

Była zapowiedź naszego festynu, a nie było informacji zwrotnej. A wszystko z powodu … końca roku :)

Ale nadrabiamy zaległości, chociał już lipiec w kalendarzu. :)

Festyn był wspaniały.

:) :) :)

 

By zaprosić jak największą ilość gości wywiesiliśmy plakaty. A w sobotni poranek grupa uczniów naszej szkoły poprzebierana w stroje sportowe lub inne śmieszne i zaskakujące chodziła po ulicach i zapraszała na festyn. :)

parada1parada2parada3

Na scenie występowali nasi uczniowie, popisując się swoimi talentami artystycznymi i sportowymi. :)

tan2 11257974_929158713813036_4992262389226104981_n tan1

Nie zabrakło gości, którzy pokazali nam swoje umiejętności żonglowania piłką czy chodzenia po linie :)

scena2 scena1 lina1lina4 lina3 lina2

Pogoda grała z nami „w berka” – albo pięknie świeciło słońce i plażowanie, zabawy stolikowe czy eksperymenty naukowe odbywały się z aurą „za pan brat” :)

plaz fiz grastolik

 Albo padał deszcz, który wcale nie odstraszał naszych gości :)

 leje1leje2deszcz

Podziwialiśmy występy naszej pierwszoklasistki Amelki z koleżankami :)

akrobat4 akrobat1 akrobat2

Jeździliśmy gokartami dzięki MotoSport Bytom, wspinaliśmy się na mobilnej ściance wspinaczkowej, a w sąsiednim gimnazjum (z okazji naszego festynu, bo spełniamy dziecięce marzenia) – każdy mógł spróbować nurkowania :)

gocard nurek scianka

Nie zapomnieliśmy o naszych rodzicach. Tatusiowie rozgrywali międzyklasowy turniej piłki nożnej ;) Mamy miały rozegrać turniej siatkarski, który z powodu pogodowej ruletki niestety nie odbył się :( Ale „co się odwlecze to nie uciecze” :)

mecz3mecz2  mecz

Wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili ostatnią sobotę przed wakacjami :)

maluch gra1 tlum

cze 21

Turniej vs pogoda 0:1 :)

turniej2 — kopiaW niedzielę 21 czerwca miał się odbyć wielki finał turnieju piłkarskiego „Rodzice Dzieciom – Dzieci Rodzicom”. 24 maja odbyły się eliminacje do turnieju . O godzinie 9.00 na „Torkaciku” odbyło się oficjalne otwarcie, którego gościem był poseł na Sejm RP – Jacek Brzezinka oraz radna Sejmiku Śląskiego - Hailna Bieda. Wszyscy uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia i …

To było tyle z turnieju.

Dlaczego???

Bo pogoda nie chciała współpracować z organizatorami.  :( Po rozegraniu przez rodziców i naszych uczniów jednego meczu (ślizgając się jak na lodowisku) przerwano turniej mając na względzie zdrowie uczestników. Dziękujemy wszystkim za przybycie, za poświęcony czas i za walkę na boisku mimo niesprzyjających warunków.  :) 

turnirj3 turniej5 turniej4

 

turnirj1

cze 20

Ścianka wspinaczkowa

haha

Dzień Pustej Klasy to okazja do wyjścia poza mury szkoły przynajmniej na jedną lekcję. W naszej szkole klasa 4b i 4d świętowały najdłużej. Inne klasy ( z racji pogody) krócej. Ale niektórzy wyszli z murów szkolnych i wybrali zawody sportowe. I to jakie :)

Otwarte mistrzostwa Bytomskich szkół we wspinaczce sportowej na czas!

Oto oficjalny komunukat z zawodów:

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, jak również ich opiekunom i rodzicom, który zjawili się na zawodach. W zawodach brało udział 47 zawodników z 5 Bytomskich szkół. Najwięcej zawodników przybyło do nas z zaprzyjaźnionego Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych w Bytomiu, ponadto zawodnicy reprezentowali także szkoły podstawowe nr 5, 43, 45 oraz Gimnazjum nr 1. Trzeba przyznać, że poziom zawodów okazał się bardzo wysoki.

Poniżej prezentujemy wyniki:scianka2

Kategoria: Szkoła podstawowa, klasy 1-3 dziewczynki
1. Natalia Lubos 
2. Zuzanna Koćwin
3. Amelia Paszkowska

Kategoria: Szkoła podstawowa, klasy 1-3 chłopcy
1. Patryk Siwiecki
2. Łukasz Paszkowski
3. Jakub Kasprzyk

Kategoria: Szkoła podstawowa, klasy 4-6 dziewczynki
1. Zuzanna Mientussianka1
2. Katarzyna Lidke
3. Maria Niwińska

Kategoria: Szkoła podstawowa, klasy 4-6 chłopcy
1. Miłosz Bujak
2. Kacper Kruk
3. Kamil Kozak

Kategoria: Gimnazjum, klasy 1-3 dziewczynki
1. Natalia Krawczyk
2. Maria Machnik
3. Michalina Węcka

Kategoria: Gimnazjum, klasy 1-3 chłopcy
1. Marcel Kozłowski
2. Szymon Chomin
3. Maciej Musil

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników :) jak również dziękujemy za emocjonujące widowisko, którego nam dostarczyli i zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych zawodach.
Jednocześnie przypominamy o projekcie „W górę” do udziału w którym serdecznie zapraszamy.

cze 17

Już w sobotę będzie sie działo :)

plakat

W sobotę 20 czerwca zapraszamy wszystkich na nasz szkolny festyn.

Będzie to kolejna impreza integrująca mieszkańców naszej dzielnicy, promująca różnego rodzaju aktywność fizyczną, spełniająca dziecięce marzenia :)

W programie m.in:

  • rozgrywki sportowe rodziców – drużyny już podzielone, rozlosowane :) Tatusiowie grają w piłkę nożną, a mamusie w siatkówkę :)
  • próbujemy nowych sportów – dla chętnych (pamiętajcie o pisemnej zgodzie rodziców!) możliwość spróbowania nurkowania w akwalungu :)
  • pokaz naszych szkolnych  talentów :)
  • popisy gości – Paweł Skóra z piłką, a pomiędzy dwoma budynkami szkolnymi balansować będzie ekipa Slakchouse :)
  • kraina zabawy czyli spotkanie z rycerzami, szczudlarzami :)
  • mobilne: tor kartingowy i ścianka wspinaczkowa dla odważnych :)

Zapraszamy :) :) :)

cze 16

Biegają starsi, biegają młodsi :)

zsz1

Nasi uczniowie właśnie wrócili z zielonej szkoły. Ależ sportowa to była zielona szkoła :) Nasze panie zachęciły dzieciaki do udziału w sześciokilometrowym biegu. Wszak „cała Polska biega” :) Nasze panie nie tylko zachęciły, a le również wystartowały :)

W XIV Biegu Olimpijskim w Kwakowie pobiegło ok.900 zawodników, a wśród nich nasi trzecioklasiści. Nasi uczniowie  razem ze swoimi wychowawczyniami, które dały dobry przykład – pobiegli i zwyciężyli ze swoimi słabościami, pokonali swoje bariery, osiągnęli swoje rekordy. Wszak w tym biegu nie liczyło się miejsce, bo wszyscy, którzy przebiegli cały dystans, zostali zwycięzcami. :) A dodatkowo zdobyliśmy puchar dla szkoły :)

 

zsz9 zsz3 zsz6

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze panie biegały razem z dzieciakami. Każdy chciał być lepszy od nauczyciela. Trudno było wyprzedzić panią Elę, która codziennie wieczorem biega i ma niezłą kondycję. Ale wszystko jest możliwe. Dwoje chlopców z 3d biegło równo z panią, a na mecie Oskar i Oliwier  jeszcze ją wyprzedzili :) Brawo chłopcy :) Pani Irenka przybiegła w środku stawki. Tak jak pani Beata, pani Grażyna czy pani Joasia. Najwięcej osób przybiegło razem z panią Gosią, która dodatkowo pchała wózek. To się nazywa promocja sportu i aktywności fizycznej. Bo nasi nauczyciele są wielcy, a nasi uczniowie WSPANIALI :)

zsz2zsz5

zsz99

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cze 15

Siłownia dla każdego :)

silka2

Mamy mini siłownię przyszkolną, jest siłownia przy Parku Linowym – ale czy korzystamy z niej właściwie?

Po to, by nauczyć się prawidłowego korzystania z urządzeń zewnętrznych wybraliśmy się na zajęcia WF na siłownię zewnętrzną. Próbowaliśmy swoich sił na każdym urządzeniu. Wiemy, które partie mięśni rozwijamy wykonując ćwiczenia w taki sposób, a które w inny sposób. Czego nie robić – bo może to okazać się kontuzjogenne. Siłownia jest dobra dla każdego, kto wie jak z niej korzystać :)

Mam nadzieję, że teraz już wszyscy wiedzą będą „z głową” korzystać z takich urządzeń :)

 silka5 silka7 silka8

silka8a silka3silka9

cze 14

Aktywnie nad morzem :)

z6Trzecioklasiści wrócili z zielonej szkoły. Była to bardzo aktywna zielona szkoła, bo pogoda dopisała. Uczniowie wiele czasu spędzali na plaży oddychając świezym, jodowanym powietrzem. Codzienne spacery brzegiem morza, zabawy w lesie, gra w piłkę na plaży, zawody międzyklasowe, rozgrywki rycerskie, szalone dyskoteki, wycieczki piesze i autokarowe po Kaszubach, rejs statkiem – tego wszystko doświadczyli nasze dzieciaki.

Trochę im zazdrościmy, że w ciągu roku mogli wyjechać nad morze i tam poznawać „namacalnie” naszą Ojczyznę. Dobrze, że ich wychowawczynie również wykorzystały ten czas na przygotowanie i rozwijanie kondycji fizycznej naszych uczniów poprzez tak liczne i urozmaicone atrakcje sportowe. Wszyscy bezpiecznie wrócili z nad morza i teraz mogą wziąć udział w przygotowaniach do szkolnego festynu :)

z4 z3 z2

Starsze posty &laquo

css.php