LAS – w lesie, na polanie i boisku !!!

LOKALNA AKCJA SPORTOWAl5

W naszej szkole uczniowie uwielbiają ruch. Bardzo chętnie biorą udział
w lekcjach wychowania fizycznego, turniejach, zawodach sportowych
i wszelkich aktywnościach na świeżym powietrzu. Planując Lokalną Akcję Sportową chcieliśmy zawrzeć w niej jak najwięcej powyższych elementów. Do planowania zaprosiliśmy uczniów i rodziców. Zdecydowaliśmy się na Rajd Szkolny wszystkich klas starszych. Planowaniem tego przedsięwzięcia zajęli się uczniowie, nauczyciele oraz rodzic, który zaproponował miejsce Rajdu i pomógł
w organizacji.

l4

Wszyscy uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych oraz jedna klasa druga. Łącznie 91 uczniów udało się do malowniczej miejscowości Bogdanówka. Miejscowość położona jest na trasie między Krakowem a Zakopanem,
w okolicach Myślenic. Rajd otrzymał dofinansowanie od Dyrektora Szkoły
z funduszu szkolnego. Wobec tego każdy uczeń mógł w nim uczestniczyć, nie było przeszkód finansowych. Po podróży autokarem, uczniowie dotarli na piękną, rozłożystą polanę. Ku zdumieniu wszystkich na polanie oprócz kwiatów, motyli, biedronek i przeróżnych roślin było mnóstwo borówek (jagód)! Uczniowie mogli jeść do woli. Z fioletowymi zębami ruszyliśmy na Koskową Górę.

l3

Wspinając sie na szczyt uczniowie mieli okazję bliżej się poznać. Trasa była bezpieczna, odpowiednio oznakowana, dzieci mogły iść we własnym tempie. Podczas marszu była jedna przerwa przy uroczej, kamiennej kapliczce. Uczniowie siedząc na karimatach i kocykach mogli zjeść przygotowane przez siebie drugie śniadanie. Kapliczka przy której przyszło nam odpoczywać pochodzi z 1910r, ufundował ją Jan Koska. Pokryta jest gontem, który wspaniale komponuje się  z otaczającą przyrodą.

Po 1,5 godzinnym marszu na dzieci czekała nagroda w postaci ogniska
z pieczeniem kiełbasek i kolejnej, niezliczonej porcji borówek (jagód). Koskowa Góra (867m) jest najwyższym szczytem pasma Koskowej Góry
w Beskidzie Makowskim. Szczyt Góry jest płaski i rozległy, dzięki czemu można było cieszyć się przepiękną, rozległą i zapierającą dech w piersiach panoramą, rozciągającą sie na cały horyzont. Smak i zapach pieczonej kiełbaski, zjedzonej w otoczeniu przyjaciół i przyrody, długo pozostanie w naszej pamięci.l1

Zejście z Góry nie zakończyło Rajdu, chętne osoby wzięły udział
w rozgrywkach piłki nożnej na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej
w Bogdanówce. Uczniowie uczestniczący w meczu, nie wykazywali żadnego zmęczenia. Walka o piłkę była zacięta. Pozostali uczniowie mogli kibicować
i regenerować siły. Okoliczni mieszkańcy byli pod wielkim wrażeniem poziomu sprawnościowego naszych uczniów, ,,Z Krakowa, a tacy chudzi i sprytni”:-)

Wyjazd do Bogdanówki uważamy za bardzo udany. Wracaliśmy zadowoleni, dotlenieni, najedzeni, pełni wspomnień i  niesamowicie szczęśliwi!

 

 

 

 

 

 

One comment

 1. Zuzanna pisze:

  Serdecznie gratuluję ukończenia II edycji programu WF z Klasą. Cieszę się, że mogłam czytać o tak wspaniałych działaniach jak Wasze. Wszystkie 4 zadania obowiązkowe (SOS, LAS i dwa zadania do wyboru) zostają Wam zaliczone. Do końca sierpnia zostaną do Was wysłane imienne dyplomy oraz Certyfikat dla szkoły.

  Mam nadzieję, że będziecie z nami w przyszłym roku szkolnym i wspólnie dokonamy „Przewrotu na WF-ie”. Rejestracja już została otwarta: http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/przewrot-na-wf-ie-rejestracja-do-iii-edycji

  Życzę Wam słonecznych wakacji i aktywnego wypoczynku,
  Zuzanna Machalska
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge
css.php